NM i friidrett 2001
NM i friidrett 2001 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Friidrett | ||
Vertsby | Drammen | ||
Vertsland | Norge | ||
Arena(er) | Marienlyst stadion | ||
Dato | 6.–8. juli | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
2000 – 2002 |
Norgesmesterskapet i friidrett 2001 er en felles betegnelse på flere arrangementer som i løpet av kalenderåret 2001 kåret norgesmestere i friidrettsøvelsene.
Hovedmesterskapet ble arrangert på Marienlyst stadion i Drammen 6. – 8. juli. Arrangører var IF Hellas. Kongepokalene ble vunnet av Gjøran Sørli og Gunhild Halle Haugen.
Følgende øvelser ble arrangert utenfor hovedmesterskapet:
- NM i hopp uten tilløp 2001 – Stange 24. - 25. januar
- Halvmaraton – Bislett 6. september (Oslo Maraton)
- Maraton – Tromsø 7. juli (Midnight Sun Marathon)
- NM i mangekamp 2001 og stafetter – Tønsberg 26. – 27. mai
- Terrengløp, kort løype og stafett – Rosendal 21. april
- Terrengløp, lang løype – Rindal 23. september
Knut Erik Rame ble mestvinnende utøver og tok tre NM-gull ved å vinne både 3 km og 10 km terrengløp, i tillegg til 5000 meter. Han tok også sølv på 10000 meter. På kvinnesiden tok Brynhild Synstnes også tre gull på henholdsvis maraton, halvmaraton, og 6 km terrengløp. Forøvrig tok IK Tjalve fem stafett-gull.
Kvinner
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Inger Elisabeth Tørre | IL i BUL | 11.67 |
02 | Marit Nyberg | IL i BUL | 11.71 |
03 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 11.73 |
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ann Helen Rinden | Åmdal IL | 23.83 |
02 | Christina Fagerland | IK Tjalve | 24.48 |
03 | Anne Cathrine Bakken | IL i BUL | 24.81 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Christina Fagerland | IK Tjalve | 55.18 |
02 | Hanne Ringnes | IK Tjalve | 56.29 |
03 | Mari Bjone | IL i BUL | 56.76 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kristin Roset | Gloppen FIL | 2:03.64 |
02 | Lisbeth Pedersen | SK Vidar | 2:07.62 |
03 | Trine Pilskog | Oppdal FIK | 2:07.74 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnhild Kvarberg | FIK Ren-Eng | 4:17.46 |
02 | Gunhild Halle Haugen | IL Runar | 4:19.48 |
03 | Trine Pilskog | Oppdal FIK | 4:21.23 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Gunhild Halle Haugen | IL Runar | 15:36.68 |
02 | Stine Larsen | BFG Fana | 16:03.79 |
03 | Bente Landøy | Haugesund IL | 16:42.28 |
Gunhild Halle Haugen ble tildelt kongepokalen for denne seieren.
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Brit-Helen Langeland | Osterøy IL | 36:39.03 |
Kun en utøver deltok i øvelsen.
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Brynhild Synstnes | SK Vidar | 1:15:13 |
02 | Grethe Sandberg | Minerva | 1:17:39 |
03 | Brit-Helen Langeland | Osterøy IL | 1:18:34 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Brynhild Synstnes | SK Vidar | 2:38:22 |
02 | Kristin Lie | Royal Sport | 2:55:53 |
03 | Sigrun R. Sangvik | Royal Sport | 3:23.24 |
2 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bente Landøy | Haugesund IL | 06:43 |
02 | Elin Randli | Strindheim IL | 06:44 |
03 | Tonje Sekse | IK Tjalve | 06:45 |
6 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Brynhild Synstnes | SK Vidar | 21:52 |
02 | Brit-Helen Langeland | Osterøy IL | 22:28 |
03 | Randi Fossum | Strindheim IL | 22:58 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marit Brennhovd Jessica Gunnarsson Annica Gunnarsson Susanne Wigene | SK Vidar | 1:00:41 |
Kun ett lag deltok i øvelsen.
100 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Anne-Beth Hoven | IF Hellas | 13.90 |
02 | Nina Johannessen | IK Tjalve | 13.95 |
03 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 14.01 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Heidi Trollsås | IL Runar | 58.62 |
02 | Mari Bjone | IL i BUL | 59.28 |
03 | Lise Margareth Jensen | Ski IL | 60.94 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Susanne Wigene | SK Vidar | 10:18.33 |
02 | Tonje Sekse | IK Tjalve | 10:29.08 |
03 | Marit Brennhovd | SK Vidar | 11:08.48 |
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Nina Johannessen Randi Nymoen Margit Katrine Strand Christina Fagerland | IK Tjalve | 47.71 |
02 | Ida Camilla Hals Tine Borge Kamilla Brandt Anne-Beth Hoven | IF Hellas | 49.29 |
03 | Heidi Trollsås Ellen Marie Belstad Kristine Aabol Elin Bjørge | IL Runar | 49.42 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Margit Katrine Strand Hanne Lyngstad Randi Nymoen Christina Fagerland | IK Tjalve | 3:49.45 |
02 | Alvilde Ossum Christine G. Kurth Mette Brandstadmoen Lisbeth Pedersen | SK Vidar | 3:58.46 |
Kun to lag deltok i øvelsen.
4 x 800 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tonje Sekse Hege Flaten Hanne Lyngstad Gøril Fristad | IK Tjalve | 9:17.16 |
02 | Alvilde Ossum Annika Gunnarsson Marit Brennhovd Marianne Eide | SK Vidar | 9:34.22 |
03 | Marianne Teigen Cecilie Gjersum Rhine Amundsen Mette Justad | IF Sturla | 10:31.97 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Margit Katrine Strand Randi Nymoen Hanne Ringnes Christina Fagerland | IK Tjalve | 2:11.07 |
02 | Inger Elisabeth Tørre Marit Nyberg Anne Cathrine Bakken Mari Bjone | IL i BUL | 2:12.06 |
03 | Ingeborg Ødven June Andenæs Cecilie Rise Kristin Roset | Gloppen FIL | 2:13.48 |
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Anne Gerd Eieland | Iveland IL | 1.81 |
02 | Lene Joakimsen | IL Norna-Salhus | 1.79 |
03 | Mona Andreassen | IK Tjalve | 1.76 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Cecilie Rise | Gloppen FIL | 6.00 |
02 | Lene Espegren | SK Vidar | 5.98 |
03 | Lene Berger | IL Tyrving | 5.93 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Christine G. Kurth | SK Vidar | 3.55 |
02 | Elin Dølør | IL i BUL | 3.40 |
03 | Sofia Holand | IL i BUL | 3.10 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Lene Espegren | SK Vidar | 13.86 |
02 | Cecilie Rise | Gloppen FIL | 12.96 |
03 | Nina Johannessen | IK Tjalve | 12.77 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Line Svarstad | Modum FIK | 50.60 |
02 | Bodil Hjelmeset | Gloppen FIL | 47.63 |
03 | Laila Bergskås | IK Tjalve | 47.26 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Grete Etholm | SK Snøgg | 49.86 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 49.27 |
03 | Agnete Johansen | IK Tjalve | 46.20 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Tania Longe | Fredrikstad IF | 14.34 |
02 | Elin Isane | Gloppen FIL | 13.87 |
03 | Grete Etholm | SK Snøgg | 13.11 |
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Eva Danielsen | Torodd IF | 56.11 |
02 | Ingelin Bareksten | Fri IL | 43.87 |
03 | Monica Ragna Jensen | Ski IL | 42.66 |
Sjukamp
Plass | Utøver | Klubb | Poeng |
---|---|---|---|
01 | Rannveig Kvalvik | Moss IL | 5457 |
02 | Turid Teigen | IF Hellas | 4798 |
03 | Kristine Marvik | Sandnes IL | 4348 |
Menn
100 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 10.31 |
02 | Geir Moen | Moss IL | 10.31 |
03 | Aham Okeke | IK Tjalve | 10.38 |
200 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | John Ertzgaard | Raufoss IL | 21.01 |
02 | Erik Kringeland | Haugesund IL | 21.14 |
03 | Geir Moen | Moss IL | 21.21 |
400 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Quincy Douglas | IL Gular | 47.05 |
02 | Ragnar Bergheim | IL Norna-Salhus | 47.90 |
03 | Frank Fiske | Frol IL | 48.09 |
800 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kjetil Hodnekvam | FIL AKS-77 | 1:51.41 |
02 | Jon Are Sundland | Fri IL | 1:52.91 |
03 | Hans Christian van Nijkerk | IL Gular | 1:53.08 |
1500 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Marius Bakken | IL Runar | 3:40.41 |
02 | Kjetil Hodnekvam | FIL AKS-77 | 3:43.77 |
03 | Odd Morten Brekke | Staal | 3:49.83 |
5000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 14:22.80 |
02 | Nils Engevik | IL Norna-Salhus | 14:26.98 |
03 | Svein Ove Risa | Undheim IL | 14:36.73 |
10000 meter
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Karl Johan Rasmussen | Haugesund IL | 29:55.77 |
02 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 30:23.36 |
03 | Nils Engevik | IL Norna-Salhus | 30:31.23 |
Halvmaraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Bjarte Vik | Gjesdal IL | 1:05:52 |
02 | Terje Næss | SK Vidar | 1:05:55 |
03 | Svein Inge Buhaug | Gjesdal IL | 1:06:41 |
Maraton
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Tor Erik Nyquist | IL i BUL | 2:25:11 |
02 | Knut Aalien | Ringerike FIK | 2:25:22 |
03 | Terje Hole | Åndalsnes IF | 2:25:40 |
3 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 08:39 |
02 | Terje Aggvin | Ås IL | 08:45 |
03 | Henrik Sandstad | SK Vidar | 08:50 |
10 km terrengløp
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 30:44 |
02 | Svein Inge Buhaug | Gjesdal IL | 31:05 |
03 | Bjarte Vik | Gjesdal IL | 31:26 |
Terrengstafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Trond Idland Bjarte Vik Jonny Skår Knut Erik Rame | Gjesdal IL | 48:29 |
02 | SK Vidar | 48:49 | |
03 | Heimdal IF | 49:33 |
110 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kenneth Halhjem | IL Gular | 14.19 |
02 | Vegar Sellæg | Namsen FIF | 14.45 |
03 | Magnus Husby Rostad | Steinkjer FIK | 14.48 |
400 meter hekk
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Ragnar Bergheim | IL Norna-Salhus | 51.95 |
02 | Roald Bergheim | IL Norna-Salhus | 53.76 |
03 | Kjetil Myrmel | IL Gular | 54.86 |
3000 meter hinder
Plass | Utøver | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Jim Svenøy | Fræna FIK | 8:43.02 |
02 | Terje Aggvin | Ås IL | 9:00.17 |
03 | Anders Aukland | Tønsberg FIK | 9:03.93 |
4 x 100 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Mariuz Musial Martin Hjelseth Kristian Fagerland Aham Okeke | IK Tjalve | 41.36 |
02 | Bjarte Holmeid Thomas Mellin-Olsen Bård Venholen Andreas Kristiansen | IL Gular | 41.54 |
03 | Birger Hermansen Geir Moen André Lia Robert Høynesdal | Moss IL | 42.31 |
4 x 400 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Hans Christian van Nijkerk Bård Venholen Karl Henrik Felde Quincy Douglas | IL Gular | 3:14.52 |
02 | Erlend Kolstø Ketil Gjøvåg Hans Martin Johnsrud Yngve Sundsfjord | Trondheim Friidrett | 3:19.61 |
03 | Martin Hjelseth Torleiv Bjørnestad Trond Solvang Kristian Fagerland | IK Tjalve | 3:20.56 |
4 x 1500 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Geir Glasø Terje Olsen Audun Setsaas Per Erik Vullum | Heimdal IF | 16:04.14 |
02 | Jon N. Didriksen Trond Syvertsen Carlos Silva Henrik Sandstad | SK Vidar | 16:14.90 |
03 | Stian Stensland Tord Thorshov Terje Aggum Johannes Alme | Ås IL | 16:15.49 |
1000 meter stafett
Plass | Utøvere | Klubb | Tid |
---|---|---|---|
01 | Kenneth Halhjem Thomas Mellin-Olsen Erlend Sæterstøl Quincy Douglas | IL Gular | 1:52.54 |
02 | Lars Jacob Woie Tom Erik Olsen Ragnar Bergheim Roald Bergheim | Norna-Salhus | 1:53.39 |
03 | Andreas Kristiansen Bjarte Holmeid Bård Venholen Karl Henrik Felde | IL Gular 2. lag | 1:54.22 |
Kun to lag deltok i øvelsen.
Høydehopp
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Jan Olav Husbyn | Stjørdal FIK | 2.17 |
02 | Bjørn Olsson | IK Tjalve | 2.14 |
03 | Jon Sigurd Utgårdsløkken | Aurskog-Høland | 2.14 |
Lengdehopp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Arjan Bos | IK Tjalve | 7.47 |
02 | Bjarte Holmelid | IL Gular | 7.35 |
03 | Gøran Moen | IL Gular | 7.25 |
Stavsprang
Plass | Utøver | Klubb | Høyde |
---|---|---|---|
01 | Ketil Rønneberg | IL i BUL | 5.30 |
02 | Trond Barthel | Gjøvik FIK | 5.20 |
03 | Tom Erik Olsen | IL Norna-Salhus | 5.20 |
Tresteg
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Ketill Hanstveit | Norna-Salhus | 15.97 |
02 | Arjan Bos | IK Tjalve | 15.72 |
03 | Lars Eric Sæther | Steinkjer FIK | 15.19 |
Spydkast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Andreas Thorkildsen | SK Vidar | 79.98 |
02 | Trond Høiby | Ski IL | 69.34 |
03 | Paul Solberg | Halden IL | 68.94 |
Diskos
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Einar Kristian Tveitå | IL i BUL | 60.15 |
02 | Gjøran Sørli | IK Tjalve | 57.88 |
03 | Olav Jenssen | Urædd | 55.21 |
Kulestøt
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Gjøran Sørli | IK Tjalve | 19.59 |
02 | Leif Olve Dolonen Larsen | SK Vidar | 18.74 |
03 | Jan Sagedal | IK Tjalve | 17.76 |
Sørli mottok kongepokalen for sin seier i kulestøt
Sleggekast
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Anders Halvorsen | SK Vidar | 62.03 |
02 | Bjørn Erik Pettersen | IK Tjalve | 61.11 |
03 | Kåre Sagedal | IK Tjalve | 58.91 |
Tikamp
Plass | Utøver | Klubb | Lengde |
---|---|---|---|
01 | Vegar Sellæg | Namsen FIF | 6823 |
02 | Lukas Udelhoven | Søgne IL | 5834 |
03 | Ove Lindekleiv | IL Trio | 5378 |
Medaljeoversikt
Hovedmesterskap | Stafetter | Mangekamp | Maratonøvelser | Terrengløp | Sammenlagt | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Klubb | ||||||||||||||||||
IK Tjalve | 3 | 8 | 7 | 5 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 8 | 8 | 9 |
SK Vidar | 5 | 3 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 2 | 1 | 1 | 9 | 8 | 2 |
IL i BUL | 3 | 3 | 3 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 3 |
Gjesdal IL | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 3 | 1 | 1 | 5 | 2 | 2 |
IL Gular | 2 | 1 | 3 | 2 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 2 | 3 |
IL Norna-Salhus | 2 | 4 | 2 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 5 | 2 |
Gloppen FIL | 2 | 4 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 4 | 1 |
IL Runar | 3 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 1 | 1 |
Haugesund IL | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 | 1 |
Moss IL | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 3 |
IF Hellas | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 | 0 |
Osterøy IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 | 1 |
Raufoss IL | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 |
FIL AKS-77 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Ås IL | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 2 | 1 |
Namsen FIF | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 |
Åmdal IL | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Fri IL | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 0 |
Heimdal IF | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 |
Ski IL | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 2 |
SK Snøgg | 1 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 1 |
Stjørdal FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Fræna FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Iveland IL | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
FIK Ren-Eng | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Royal Sport | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 |
Strindheim IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 1 | 1 |
Modum FIK | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Torodd IF | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 |
Oppdal FIK | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Minerva | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Gjøvik FIK | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
BFG Fana | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Steinkjer FIK | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 |
Trondheim Friidrett | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Søgne IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
Ringerike FIK | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 |
IF Sturla | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL Tyrving | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Frol IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Åndalsnes IF | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Sandnes IL | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Undheim IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Halden IL | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Tønsberg FIK | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Urædd | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Aurskog-Høland | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
IL Trio | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Staal | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 |
Kilder
- friidrett.no: Norske mesterskap
- Tore Johansen (red.) Sportsboken 2001, s. 270-71. Schibsted. ISBN 82-90773-12-9.