Wereldkampioenschappen schermen 2010
Wereldkampioenschappen schermen 2010 | ||
---|---|---|
Editie | 58 | |
Jaar | 2010 | |
Plaats | Parijs | |
Begin | 4 november | |
Einde | 13 november | |
Evenementen | 12, 6 voor mannen, 6 voor vrouwen | |
Vorige | 2009 Antalya | |
Volgende | 2011 Catania |
De 58ste wereldkampioenschappen schermen werden gehouden in Parijs, Frankrijk in 2010. De organisatie lag in de handen van de FIE.
Planning
november | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | Totaal | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ceremonies | ● | ● | ||||||||||
Degen individueel | Uitsch. | Uitsch. | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||
Degen in ploegen | Vrouwen | Mannen | 2 | |||||||||
Floret individueel | Uitsch. | Uitsch. | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||
Floret in ploegen | Vrouwen | Mannen | 2 | |||||||||
Sabel individueel | Uitsch. | Uitsch. | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||
Sabel in ploegen | Vrouwen/ Mannen | 2 | ||||||||||
Totaal aantal uitgereikte titels | 2 | 2 | 2 | 2 | 1 | 1 | 1 | 1 | 12 |
Legende | |
Openingsceremonie | |
Sluitingsceremonie | |
Uitschakelingsronde | |
Finale |
Deelnemende landen
|
|
|
|
Overzicht van de resultaten
Mannen
Discipline | 1 | 2 | 3 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Peter Joppich | GER | Lei Sheng | CHN | Gerek Meinhardt Yuki Ota | USA JPN |
Degen individueel | Nikolai Novosjolov | EST | Gauthier Grumier | FRA | Gábor Boczkó Jean-Michel Lucenay | HUN FRA |
Sabel individueel | Won Woo-young | KOR | Nicolas Limbach | GER | Cosmin Hănceanu Veniamin Resjetnikov | ROU RUS |
Floret ploegen | Zhu Jun Huang Liangcai Zhang Liangliang Lei Sheng | CHN | Andrea Baldini Stefano Barrera Andrea Cassarà Valerio Aspromonte | ITA | Yuki Ota Kenta Chida Suguru Awagi Ryo Miyake | JPN |
Degen ploegen | Gauthier Grumier Ulrich Robeiri Jean-Michel Lucenay Jérôme Jeannet | FRA | Benjamin Ungar Benjamin Bratton Cody Mattern Weston Kelsey | USA | András Rédli Géza Imre Péter Somfai Gábor Boczkó | HUN |
Sabel ploegen | Aleksej Jakimenko Nikolaj Kovaljov Artjom Zanin Veniamin Resjetnikov | RUS | Luigi Samele Diego Occhiuzzi Luigi Tarantino Aldo Montano | ITA | Tiberiu Dolniceanu Rareș Dumitrescu Cosmin Hănceanu Gelu Florin Zalomir | ROU |
Vrouwen
Discipline | 1 | 2 | 3 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Elisa Di Francisca | ITA | Arianna Errigo | ITA | Nam Hyun-hee Valentina Vezzali | KOR ITA |
Degen individueel | Maureen Nisima | FRA | Emese Szász | HUN | Tatjana Logoenova Nathalie Moellhausen | RUS ITA |
Sabel individueel | Mariel Zagunis | USA | Olga Charlan | UKR | Olena Chomrova Sofja Velikaja | UKR RUS |
Floret ploegen | Elisa Di Francisca Arianna Errigo Valentina Vezzali Ilaria Salvatori | ITA | Katarzyna Kryczało Karolina Chlewińska Anna Rybicka Sylwia Gruchała | POL | Oh Ha-na Jeon Hee-sook Seo Mi-jung Nam Hyun-hee | KOR |
Degen ploegen | Loredana Iordachioiu Anca Maroiu Simona Alexandru Ana Branza | ROU | Ricarda Multerer Britta Heidemann Monika Sozanska Imke Duplitzer | GER | Park Se-ra Shin A-lam Jung Hyo-jung Oh Yun-hee | KOR |
Sabel ploegen | Svetlana Kormilitsyna Dina Galiakbarova Sofja Velikaja Joelia Gavrilova | RUS | Olga Zjovnir Halvna Poendyk Olena Chomrova Olga Charlan | UKR | Cécilia Berder Léonore Perrus Solenne Mary Carole Vergne | FRA |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 2 | 3 | 2 | 7 |
2 | Frankrijk | 2 | 1 | 2 | 5 |
3 | Rusland | 2 | 0 | 3 | 5 |
4 | Duitsland | 1 | 2 | 0 | 3 |
5 | Verenigde Staten | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | China | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Zuid-Korea | 1 | 0 | 3 | 4 |
8 | Roemenië | 1 | 0 | 2 | 3 |
9 | Estland | 1 | 0 | 0 | 1 |
10 | Oekraïne | 0 | 2 | 1 | 3 |
11 | Hongarije | 0 | 1 | 2 | 3 |
12 | Polen | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Japan | 0 | 0 | 2 | 2 |
Totaal | 12 | 12 | 18 | 42 |
Details
Mannen
Floret individueel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Lei Sheng | 15 | |||||||||
Miles Chamley-Watson | 10 | |||||||||
Lei Sheng | 15 | |||||||||
Yuki Ota | 14 | |||||||||
Yuki Ota | 15 | |||||||||
Rostislav Hertsyk | 5 | |||||||||
Lei Sheng | 11 | |||||||||
Peter Joppich | 15 | |||||||||
Gerek Meinhardt | 15 | |||||||||
Maor Hatoel | 10 | |||||||||
Gerek Meinhardt | 12 | |||||||||
Peter Joppich | 15 | |||||||||
Peter Joppich | 15 | |||||||||
Victor Sintès | 4 | |||||||||
Degen individueel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Nikolai Novosjolov | 15 | |||||||||
Enrico Garozzo | 14 | |||||||||
Nikolai Novosjolov | 15 | |||||||||
Gábor Boczkó | 11 | |||||||||
Gábor Boczkó | 15 | |||||||||
Pavel Soechov | 10 | |||||||||
Nikolai Novosjolov | 15 | |||||||||
Gauthier Grumier | 8 | |||||||||
Weston Kelsey | 9 | |||||||||
Gauthier Grumier | 15 | |||||||||
Gauthier Grumier | 15 | |||||||||
Jean-Michel Lucenay | 12 | |||||||||
Jean-Michel Lucenay | 15 | |||||||||
Martin Schmitt | 14 | |||||||||
Sabel individueel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Aleksej Jakimenko | 13 | |||||||||
Cosmin Hănceanu | 15 | |||||||||
Cosmin Hănceanu | 10 | |||||||||
Won Woo-young | 15 | |||||||||
Luigi Tarantino | 13 | |||||||||
Won Woo-young | 15 | |||||||||
Won Woo-young | 15 | |||||||||
Nicolas Limbach | 9 | |||||||||
Veniamin Resjetnikov | 15 | |||||||||
Jaime Martí | 7 | |||||||||
Veniamin Resjetnikov | 10 | |||||||||
Nicolas Limbach | 15 | |||||||||
Aron Szilagyi | 7 | |||||||||
Nicolas Limbach | 15 | |||||||||
Floret ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | China | Zhu Jun Huang Liangcai Zhang Liangliang Lei Sheng |
2. | Italië | Andrea Baldini Stefano Barrera Andrea Cassarà Valerio Aspromonte |
3. | Japan | Yuki Ota Kenta Chida Suguru Awagi Ryo Miyake |
4. | Rusland | Alexandre Stoukaline Artjom Sedov Renal Ganeev Alexey Khovansky |
5. | Zuid-Korea | Jun Heo Byung Chui-chui Kwon Young-ho Ha Tae-kuy |
6. | Duitsland | Peter Joppich Benjamin Kleibrink Andre Wessels Sebastian Bachmann |
7. | Frankrijk | Marcel Marcilloux Erwan Le Péchoux Victor Sintès Jérémy Cadot |
8. | Verenigd Koninkrijk | Laurence Halsted Edward Jefferies Jamie Kenber Marcus Mepstead |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 40 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Japan | 30 | |||||||||
Duitsland | 38 | |||||||||
Japan | 45 | |||||||||
Italië | 43 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Frankrijk | 30 | |||||||||
Rusland | 38 | Derde plaats | ||||||||
China | 45 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 29 | |||||||||
Japan | 45 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Rusland | 42 | |||||||||
Degen ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Frankrijk | Jérôme Jeannet Ulrich Robeiri Jean-Michel Lucenay Gauthier Grumier |
2. | Verenigde Staten | Benjamin Ungar Benjamin Bratton Cody Mattern Weston Kelsey |
3. | Hongarije | Peter Somfai Andres Redli Géza Imre Gábor Boczkó |
4. | Rusland | Sergeï Khodos Alekseï Tikhomirov Anton Avdejev Pavel Soechov |
5. | Polen | Krzysztof Mikolajczak Tomasz Motyka Radosław Zawrotniak Adam Wiercioch |
6. | Oekraïne | Igor Reyzlin Bogdan Nikishin Dmitryi Karuchenko Maksym Chvorost |
7. | Duitsland | Jeorg Fiedler Christoph Kneip Martin Schmitt Sven Schmid |
8. | Zuid-Korea | Jin Sun Jung Seung Hwa Jung Kim Won-Jin Kyoung Dong Park |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Duitsland | 37 | |||||||||
Hongarije | 38 | |||||||||
Verenigde Staten | 45 | |||||||||
Verenigde Staten | 39 | |||||||||
Zuid-Korea | 35 | |||||||||
Verenigde Staten | 36 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Polen | 43 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Rusland | 38 | Derde plaats | ||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Oekraïne | 38 | |||||||||
Hongarije | 36 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Rusland | 34 | |||||||||
Sabel ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Italië | Aldo Montano Luigi Tarantino Diego Occhiuzzi Luigi Samele |
2. | Rusland | Aleksej Jakimenko Nikolaj Kovaljov Artjom Zanin Veniamin Resjetnikov |
3. | Roemenië | Rareș Dumitrescu Gelu Florin Zalomir Tiberiu Dolniceanu Cosmin Hănceanu |
4. | Wit-Rusland | Dmitri Lapkes Aliaksei Likhacheuski Aliaksandr Buikevich Valery Pryiemka |
5. | Duitsland | Benedikt Beisheim Nicolas Limbach Max Hartung Johannes Klebes |
6. | China | Wang Jingzhi Ke Lu Jiang Liu Xiao Zhong Man |
7. | Zuid-Korea | Gu Bon-gil Oh Eun-seok Won Woo-young Kim Jung-hwan |
8. | Oekraïne | Andriy Yagodka Dmytro Boyko Oleg Shturbabin Dmytro Pundyk |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Oekraïne | 29 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Wit-Rusland | 25 | |||||||||
Wit-Rusland | 45 | |||||||||
China | 37 | |||||||||
Italië | 41 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 32 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Rusland | 45 | Derde plaats | ||||||||
Roemenië | 32 | |||||||||
Duitsland | 42 | |||||||||
Wit-Rusland | 41 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Vrouwen
Floret individueel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Nam Hyun-hee | 15 | |||||||||
Corinne Maîtrejean | 5 | |||||||||
Nam Hyun-hee | 12 | |||||||||
Elisa Di Francisca | 15 | |||||||||
Jeon Hee-sook | 10 | |||||||||
Elisa Di Francisca | 15 | |||||||||
Elisa Di Francisca | 15 | |||||||||
Arianna Errigo | 11 | |||||||||
Arianna Errigo | 15 | |||||||||
Aida Shanaeva | 10 | |||||||||
Arianna Errigo | 15 | |||||||||
Valentina Vezzali | 10 | |||||||||
Sylwia Gruchała | 7 | |||||||||
Valentina Vezzali | 8 | |||||||||
Degen individueel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Emese Szász | 15 | |||||||||
Laura Flessel | 14 | |||||||||
Emese Szász | 15 | |||||||||
Nathalie Moellhausen | 8 | |||||||||
Magdalena Piekarska | 12 | |||||||||
Nathalie Moellhausen | 15 | |||||||||
Emese Szász | 10 | |||||||||
Maureen Nisima | 15 | |||||||||
Tatiana Logounova | 12 | |||||||||
Yun Hee-ho | 6 | |||||||||
Tatiana Logounova | 14 | |||||||||
Maureen Nisima | 15 | |||||||||
Edina Antal | 10 | |||||||||
Maureen Nisima | 15 | |||||||||
Sabel individueel
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Mariel Zagunis | 15 | |||||||||
Carole Vergne | 8 | |||||||||
Mariel Zagunis | 15 | |||||||||
Olena Khomrova | 6 | |||||||||
Azza Besbes | 14 | |||||||||
Olena Khomrova | 15 | |||||||||
Mariel Zagunis | 15 | |||||||||
Olga Charlan | 11 | |||||||||
Sofja Velikaja | 15 | |||||||||
Stefanie Kubissa | 9 | |||||||||
Sofja Velikaja | 9 | |||||||||
Olga Charlan | 15 | |||||||||
Irene Vecchi | 6 | |||||||||
Olga Charlan | 15 | |||||||||
Floret ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Italië | Valentina Vezzali Ilaria Salvatori Arianna Errigo Elisa Di Francisca |
2. | Frankrijk | Gaëlle Gebet Virginie Ujlaki Corinne Maîtrejean Astrid Guyart |
3. | Zuid-Korea | Jeon Hee-sook Oh Ha-na Nam Hyun-hee Mi Jung Seo |
4. | Duitsland | Martina Zacke Carolin Golubitskyi Sandra Bingenheimer Katja Wächter |
5. | Oekraïne | Kateryna Chentsova Olena Khismatulina Olga Leleyko Anastasiya Moskovska |
6. | Rusland | Aida Sjanajeva Jevgenia Lamonova Julia Birioukova Inna Deriglazova |
7. | Polen | Katarzyna Kryczało Karolina Chlewińska Anna Rybicka Sylwia Gruchała |
8. | Verenigde Staten | Nicole Ross Lee Kiefer Nzingha Prescod Doris Willette |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Frankrijk | 24 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Duitsland | 30 | |||||||||
Oekraïne | 31 | |||||||||
Duitsland | 39 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Polen | 37 | |||||||||
Zuid-Korea | 41 | |||||||||
Verenigde Staten | 23 | |||||||||
Zuid-Korea | 37 | Derde plaats | ||||||||
Polen | 41 | |||||||||
Polen | 45 | |||||||||
Duitsland | 41 | |||||||||
Rusland | 29 | |||||||||
Zuid-Korea | 45 | |||||||||
Degen ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Roemenië | Simona Alexandru Ana Branza Anca Maroiu Loredana Iordachioiu |
2. | Duitsland | Imke Duplitzer Britta Heidemann Ricarda Multerer Monika Sozanska |
3. | Zuid-Korea | Park Se-ra Shin A-lam Jung Hyo-jung Oh Yun-hee |
4. | China | Yin Mingfang Sun Yujie Luo Xiaojuan Anqi Xu |
5. | Frankrijk | Laura Flessel-Colovic Maureen Nisima Hajnalka Kiraly Picot Nathalie Alibert |
6. | Estland | Kristina Kuusk Julia Zuikova Julia Beljajeva Irina Embrich |
7. | Polen | Danuta Dmowska-Andrzejuk Malgorzata Bereza Magdalena Piekarska Ewa Nelip |
8. | Rusland | Tatiana Andrushina Tatiana Logounova Violetta Kolobova Olga Kochneva |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Polen | 28 | |||||||||
Zuid-Korea | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 31 | |||||||||
Roemenië | 35 | |||||||||
Frankrijk | 40 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Roemenië | 35 | |||||||||
Duitsland | 26 | |||||||||
Duitsland | 28 | |||||||||
Rusland | 27 | |||||||||
Duitsland | 34 | Derde plaats | ||||||||
China | 28 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 45 | |||||||||
Estland | 32 | |||||||||
China | 37 | |||||||||
Sabel ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Rusland | Svetlana Kormilitsyna Sofja Velikaja Dina Galiakbarova Joelia Gavrilova |
2. | Oekraïne | Olga Charlan Olena Chomrova Olga Zjovnir Halvna Poendyk |
3. | Frankrijk | Cécilia Berder Léonore Perrus Carole Vergne Mary Solenne |
4. | Verenigde Staten | Daria Schneider Ibtihaj Muhammad Dagmara Wozniak Mariel Zagunis |
5. | China | Bao Yingying Xue Tan Min Zhu Ni Hong |
6. | Italië | Ilaria Bianco Alessandra Lucchino Gioia Marzocca Irene Vecchi |
7. | Hongarije | Anna Várhelyi Orsolya Nagy Réka Benkó Réka Pető |
8. | Polen | Bogna Jozwiak Małgorzata Kozaczuk Aleksandra Socha Irena Wieckowska |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Hongarije | 37 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Verenigde Staten | 32 | |||||||||
China | 42 | |||||||||
Verenigde Staten | 45 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Oekraïne | 33 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Polen | 36 | |||||||||
Frankrijk | 34 | Derde plaats | ||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Italië | 38 | |||||||||
Verenigde Staten | 35 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Bronnen, noten en/of referenties
- Dit artikel of een eerdere versie ervan is een (gedeeltelijke) vertaling van het artikel 2010 World Fencing Championships op de Engelstalige Wikipedia, dat onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen valt. Zie de bewerkingsgeschiedenis aldaar.