Wereldkampioenschappen schermen 2009
Wereldkampioenschappen schermen 2009 | ||
---|---|---|
Editie | 57 | |
Jaar | 2009 | |
Plaats | Antalya | |
Begin | 30 september | |
Einde | 8 oktober | |
Evenementen | 12, 6 voor mannen, 6 voor vrouwen | |
Vorige | 2008 Peking | |
Volgende | 2010 Parijs |
De 57ste wereldkampioenschappen schermen werden gehouden in Antalya, Turkije in 2009. De organisatie lag in de handen van de FIE. Er deden 699 schermers uit 82 verschillende landen mee.
Planning
Sept/Okt | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | Totaal | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ceremonie | ● | ● | |||||||||
Degen individueel | Uitsch. Mannen | Uitsch. Vrouwen | Mannen | Vrouwen | 2 | ||||||
Degen in ploegen | Mannen | Vrouwen | 2 | ||||||||
Floret individueel | Uitsch. Mannen | Uitsch. Vrouwen | Mannen | Vrouwen | 2 | ||||||
Floret in ploegen | Mannen | Vrouwen | 2 | ||||||||
Sabel individueel | Uitsch. Vrouwen | Uitsch. Mannen | Vrouwen | Mannen | 2 | ||||||
Sabel in ploegen | Vrouwen | Mannen | 2 | ||||||||
Totaal aantal titels | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 12 |
Legende | |
Openingsceremonie | |
Sluitingsceremonie | |
Uitschakelingsronden | |
Finales |
Overzicht van de resultaten
Mannen
Discipline | 1 | 2 | 3 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Andrea Baldini | ITA | Zhu Jun | CHN | Peter Joppich Artjom Sedov | GER RUS |
Degen individueel | Anton Avdejev | RUS | Matteo Tagliariol | ITA | José Luis Abajo Jérôme Jeannet | ESP FRA |
Sabel individueel | Nicolas Limbach | GER | Rareș Dumitrescu | ROU | Tamás Decsi Luigi Tarantino | HUN ITA |
Floret ploegen | Andrea Baldini Andrea Cassarà Stefano Barrera Simone Vanni | ITA | Peter Joppich Benjamin Kleibrink André Weßels Sebastian Bachmann | GER | Aleksandr Stoekalin Artjom Sedov Renal Ganejev Aleksej Chovanski | RUS |
Degen ploegen | Jérôme Jeannet Ulrich Robeiri Jean-Michel Lucenay Gauthier Grumier | FRA | Péter Somfai András Rédli Géza Imre Gábor Boczkó | HUN | Krzysztof Mikolajczak Tomasz Motyka Radosław Zawrotniak Adam Wiercioch | POL |
Sabel ploegen | Rareș Dumitrescu Gelu Florin Zalomir Tiberiu Dolniceanu Cosmin Hanceanu | ROU | Aldo Montano Luigi Tarantino Diego Occhiuzzi Giampiero Pastore | ITA | Tamás Decsi Nikolasz Iliasz Balázs Lontay Áron Szilágyi | HUN |
Vrouwen
Discipline | 1 | 2 | 3 | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Floret individueel | Aida Sjanajeva | RUS | Jeon Hee-sook | KOR | Arianna Errigo Elisa Di Francisca | ITA ITA |
Degen individueel | Ljoebov Sjoetova | RUS | Sherraine Schalm | CAN | Sonja Tol Anfisa Potsjkalova | NED UKR |
Sabel individueel | Mariel Zagunis | USA | Olga Charlan | UKR | Carole Vergne Orsolya Nagy | FRA HUN |
Floret ploegen | Valentina Vezzali Margherita Granbassi Arianna Errigo Elisa Di Francisca | ITA | Aida Sjanajeva Larisa Korobejnikova Joelia Birjoekova Kamilla Gafoerzjanova | RUS | Maria Bartkowski Katja Wächter Anja Schache Carolin Golubystskyi | GER |
Degen ploegen | Francesca Quondamcarlo Cristiana Cascioli Bianca Del Carretto Nathalie Moellhausen | ITA | Danuta Dmowska-Andrzejuk Malgorzata Bereza Magdalena Piekarska Ewa Nelip | POL | Imke Duplitzer Britta Heidemann Marijana Markovic Monika Sozanska | GER |
Sabel ploegen | Olga Charlan Olena Chomrova Olga Zjovnir Halvna Poendyk | UKR | Cécilia Berder Léonore Perrus Carole Vergne Mary Solenne | FRA | Bao Yingying Li Fei Ni Hong Chen Xiaodong | CHN |
Medaillespiegel
Plaats | Land | 1 Goud | 2 Zilver | 3 Brons | Totaal |
---|---|---|---|---|---|
1 | Italië | 4 | 2 | 3 | 9 |
2 | Rusland | 3 | 1 | 2 | 6 |
3 | Duitsland | 1 | 1 | 3 | 5 |
3 | Frankrijk | 1 | 1 | 2 | 4 |
5 | Oekraïne | 1 | 1 | 1 | 3 |
6 | Roemenië | 1 | 1 | 0 | 2 |
7 | Verenigde Staten | 1 | 0 | 0 | 1 |
8 | Hongarije | 0 | 1 | 3 | 4 |
9 | China | 0 | 1 | 1 | 2 |
Polen | 0 | 1 | 1 | 2 | |
11 | Canada | 0 | 1 | 0 | 1 |
Zuid-Korea | 0 | 1 | 0 | 1 | |
13 | Nederland | 0 | 0 | 1 | 1 |
Spanje | 0 | 0 | 1 | 1 | |
Totaal | 12 | 12 | 18 | 42 |
Details
Mannen
Floret individueel
Plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1. | Andrea Baldini | ITA |
2. | Zhu Jun | CHN |
3. | Peter Joppich | GER |
3. | Artjom Sedov | RUS |
5. | Andrea Cassarà | ITA |
6. | Radoslaw Glonek | POL |
7. | Kurt Getz | USA |
8. | Shi Jialuo | CHN |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Peter Joppich | 15 | |||||||||
Radoslaw Glonek | 14 | |||||||||
Peter Joppich | 11 | |||||||||
Zhu Jun | 15 | |||||||||
Zhu Jun | 15 | |||||||||
Kurt Getz | 5 | |||||||||
Zhu Jun | 11 | |||||||||
Andrea Baldini | 15 | |||||||||
Andrea Cassarà | 14 | |||||||||
Andrea Baldini | 15 | |||||||||
Andrea Baldini | 15 | |||||||||
Artjom Sedov | 6 | |||||||||
Shi Jialuo | 7 | |||||||||
Artjom Sedov | 15 | |||||||||
Degen individueel
Plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1. | Anton Avdejev | RUS |
2. | Matteo Tagliariol | ITA |
3. | José Luis Abajo | ESP |
3. | Jérôme Jeannet | FRA |
5. | Joaquim Videira | POR |
6. | Guillermo Madrigal Sardinas | CUB |
7. | Krzysztof Mikolajczak | POL |
8. | Seung Hwa Jung | KOR |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Guillermo Madrigal Sardinas | 14 | |||||||||
José Luis Abajo | 15 | |||||||||
José Luis Abajo | 6 | |||||||||
Anton Avdejev | 15 | |||||||||
Seung Hwa Jung | 10 | |||||||||
Anton Avdejev | 15 | |||||||||
Anton Avdejev | 15 | |||||||||
Matteo Tagliariol | 14 | |||||||||
Joaquim Videira | 13 | |||||||||
Matteo Tagliariol | 15 | |||||||||
Matteo Tagliariol | 15 | |||||||||
Jérôme Jeannet | 11 | |||||||||
Krzysztof Mikolajczak | 10 | |||||||||
Jérôme Jeannet | 15 | |||||||||
Sabel individueel
Plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1. | Nicolas Limbach | GER |
2. | Rareș Dumitrescu | ROU |
3. | Luigi Tarantino | ITA |
3. | Tamás Decsi | HUN |
5. | Aldo Montano | ITA |
6. | Gelu Florin Zalomir | ROU |
7. | Oh Eun-Seok | KOR |
8. | Volodymyr Loekasjenko | UKR |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Nicolas Limbach | 15 | |||||||||
Oh Eun-Seok | 10 | |||||||||
Nicolas Limbach | 15 | |||||||||
Luigi Tarantino | 9 | |||||||||
Luigi Tarantino | 15 | |||||||||
Volodymyr Loekasjenko | 12 | |||||||||
Nicolas Limbach | 15 | |||||||||
Rareș Dumitrescu | 11 | |||||||||
Aldo Montano | 14 | |||||||||
Rareș Dumitrescu | 15 | |||||||||
Rareș Dumitrescu | 15 | |||||||||
Tamás Decsi | 10 | |||||||||
Tamás Decsi | 15 | |||||||||
Gelu Florin Zalomir | 13 | |||||||||
Floret ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Italië | Andrea Baldini Andrea Cassarà Stefano Barrera Simone Vanni |
2. | Duitsland | Peter Joppich Benjamin Kleibrink André Weßels Sebastian Bachmann |
3. | Rusland | Alexandre Stoukaline Artjom Sedov Renal Ganeev Alexey Khovansky |
4. | China | Zhu Jun Jialuo Shi Liangcai Huang Lei Sheng |
5. | Japan | Yuki Ota Yusuke Fukuda Kyoya Ichikawa Kenta Chiwa |
6. | Verenigd Koninkrijk | Richard Kruse Jamie Kenber Laurence Halsted Edward Jefferies |
7. | Frankrijk | Gregory Koenig Brice Guyart Erwan le Pechoux Terrence Joubert |
8. | Polen | Radoslaw Glonek Slawomir Mocek Tomasz Cieply Marcin Zawada |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Japan | 35 | |||||||||
Italië | 35 | |||||||||
China | 34 | |||||||||
Frankrijk | 33 | |||||||||
China | 34 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Duitsland | 41 | |||||||||
Duitsland | 45 | |||||||||
Polen | 37 | |||||||||
Duitsland | 42 | Derde plaats | ||||||||
Rusland | 40 | |||||||||
Verenigd Koninkrijk | 33 | |||||||||
China | 31 | |||||||||
Rusland | 34 | |||||||||
Rusland | 40 | |||||||||
Degen ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Frankrijk | Jérôme Jeannet Ulrich Robeiri Jean-Michel Lucenay Gauthier Grumier |
2. | Hongarije | Péter Somfai András Rédli Géza Imre Gábor Boczkó |
3. | Polen | Krzysztof Mikolajczak Tomasz Motyka Radosław Zawrotniak Adam Wiercioch |
4. | Duitsland | Jeorg Fiedler Christoph Kneip Martin Schmitt Sven Schmid |
5. | Zwitserland | Max Heinzer Fabian Kauter Michael Kauter Benjamin Steffen |
6. | Zuid-Korea | Jin Sun Jung Seung Hwa Jung Kim Won-Jin Kyoung Dong Park |
7. | Italië | Diego Confalonieri Francesco Martinelli Alfredo Rota Matteo Tagliariol |
8. | Oekraïne | Ihor Rejzlin Bohdan Nikisjyn Vitali Medvedjev Maksym Chvorost |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Zwitserland | 41 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Polen | 30 | |||||||||
Oekraïne | 21 | |||||||||
Polen | 22 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Hongarije | 41 | |||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 33 | |||||||||
Hongarije | 45 | Derde plaats | ||||||||
Duitsland | 38 | |||||||||
Duitsland | 45 | |||||||||
Polen | 23 | |||||||||
Italië | 39 | |||||||||
Duitsland | 22 | |||||||||
Sabel ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Roemenië | Rareș Dumitrescu Gelu Florin Zalomir Tiberiu Dolniceanu Cosmin Hanceanu |
2. | Italië | Aldo Montano Luigi Tarantino Diego Occhiuzzi Giampiero Pastore |
3. | Hongarije | Tamás Decsi Nikolasz Iliasz Balázs Lontay Áron Szilágyi |
4. | Rusland | Vardan Kosikov Nikolaj Kovaljov Ilia Mokretsov Veniamin Resjetnikov |
5. | China | He Wei Ke Lu Jiang Liu Xiao Zhong Man |
6. | Wit-Rusland | Dmitri Lapkes Aliaksei Likhacheuski Aliaksandr Buikevich Valery Pryiemka |
7. | Verenigde Staten | Daryl Homer Benjamin Igoe Timothy Morehouse James Williams |
8. | Frankrijk | Boris Sanson Julien Pillet Nicolas Lopez Vincent Anstett |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Frankrijk | 41 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Hongarije | 29 | |||||||||
Wit-Rusland | 44 | |||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Roemenië | 45 | |||||||||
Italië | 44 | |||||||||
Verenigde Staten | 32 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Rusland | 43 | Derde plaats | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
China | 44 | |||||||||
Hongarije | 45 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Rusland | 44 | |||||||||
Vrouwen
Floret individueel
Plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1. | Aida Sjanajeva | RUS |
2. | Jeon Hee-sook | KOR |
3. | Arianna Errigo | ITA |
3. | Elisa Di Francisca | ITA |
5. | Valentina Vezzali | ITA |
6. | Joelia Birjoekova | RUS |
7. | Larisa Korobejnikova | RUS |
8. | Astrid Guyart | FRA |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Larisa Korobejnikova | 4 | |||||||||
Jeon Hee-sook | 15 | |||||||||
Jeon Hee-sook | 15 | |||||||||
Arianna Errigo | 11 | |||||||||
Astrid Guyart | 10 | |||||||||
Arianna Errigo | 15 | |||||||||
Jeon Hee-sook | 11 | |||||||||
Aida Sjanajeva | 15 | |||||||||
Aida Sjanajeva | 15 | |||||||||
Joelia Birjoekova | 4 | |||||||||
Aida Sjanajeva | 15 | |||||||||
Elisa Di Francisca | 6 | |||||||||
Elisa Di Francisca | 15 | |||||||||
Valentina Vezzali | 10 | |||||||||
Degen individueel
Plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1. | Ljoebov Sjoetova | RUS |
2. | Sherraine Schalm | CAN |
3. | Anfisa Potsjkalova | UKR |
3. | Sonja Tol | NED |
5. | Britta Heidemann | GER |
6. | Laura Flessel-Colovic | FRA |
7. | Anqi Xu | CHN |
8. | Danuta Dmowska | POL |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Britta Heidemann | 12 | |||||||||
Anfisa Potsjkalova | 15 | |||||||||
Anfisa Potsjkalova | 3 | |||||||||
Ljoebov Sjoetova | 15 | |||||||||
Ljoebov Sjoetova | 8 | |||||||||
Laura Flessel-Colovic | 7 | |||||||||
Ljoebov Sjoetova | 9 | |||||||||
Sherraine Schalm | 8 | |||||||||
Anqi Xu | 12 | |||||||||
Sonja Tol | 15 | |||||||||
Sonja Tol | 11 | |||||||||
Sherraine Schalm | 15 | |||||||||
Danuta Dmowska | 10 | |||||||||
Sherraine Schalm | 11 | |||||||||
Sabel individueel
Plaats | Naam | Land |
---|---|---|
1. | Mariel Zagunis | USA |
2. | Olga Charlan | UKR |
3. | Carole Vergne | FRA |
3. | Orsolya Nagy | HUN |
5. | Sofja Velikaja | RUS |
6. | Jekaterina Djatsjenko | RUS |
7. | Olena Chomrova | UKR |
8. | Bogna Jozwiak | POL |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Mariel Zagunis | 15 | |||||||||
Olena Chomrova | 8 | |||||||||
Mariel Zagunis | 15 | |||||||||
Carole Vergne | 12 | |||||||||
Carole Vergne | 15 | |||||||||
Jekaterina Djatsjenko | 6 | |||||||||
Mariel Zagunis | 15 | |||||||||
Olga Charlan | 6 | |||||||||
Sofja Velikaia | 9 | |||||||||
Orsolya Nagy | 15 | |||||||||
Orsolya Nagy | 7 | |||||||||
Olga Charlan | 15 | |||||||||
Bogna Jozwiak | 7 | |||||||||
Olga Charlan | 15 | |||||||||
Floret ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Italië | Valentina Vezzali Margherita Granbassi Arianna Errigo Elisa Di Francisca |
2. | Rusland | Aida Sjanajeva Larisa Korobejnikova Joelia Birjoekova Kamilla Gafoerzjanova |
3. | Duitsland | Maria Bartkowski Katja Wächter Anja Schache Carolin Golubystskyi |
4. | Roemenië | Andreea Andrei Cristina Stahl Cristina Ghita Maria Udrea |
5. | China | Chen Jinyan Huili Dai Yun Shi Wan Wen Su |
6. | Zuid-Korea | Jeon Hee-sook Jung Gil-ok Nam Hyun-hee Mi Jung Seo |
7. | Verenigde Staten | Ambika Singh Doris Willette Lee Kiefer Nzingha Prescod |
8. | Oekraïne | Kateryna Tsjentsova Olena Chismatoelina Olha Lelejko Anastasia Moskovska |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Zuid-Korea | 35 | |||||||||
Italië | 35 | |||||||||
Roemenië | 37 | |||||||||
Roemenië | 35 | |||||||||
Verenigde Staten | 23 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Rusland | 33 | |||||||||
Duitsland | 35 | |||||||||
Oekraïne | 23 | |||||||||
Duitsland | 35 | Derde plaats | ||||||||
Rusland | 36 | |||||||||
China | 39 | |||||||||
Roemenië | 30 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Duitsland | 42 | |||||||||
Degen ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Italië | Francesca Quondamcarlo Cristiana Cascioli Bianca Del Carretto Nathalie Moellhausen |
2. | Polen | Danuta Dmowska-Andrzejuk Malgorzata Bereza Magdalena Piekarska Ewa Nelip |
3. | Duitsland | Imke Duplitzer Britta Heidemann Marijana Markovic Monika Sozanska |
4. | Frankrijk | Laura Flessel-Colovic Maureen Nisima Hajnalka Kiraly-Picot Vanessa Galantine |
5. | Rusland | Ljoebov Sjoetova Tatiana Logounova Jana Zvereva Olga Kotsjneva |
6. | Roemenië | Simona Alexandru Ana Branza Anca Maroiu Iuliana Maceseanu |
7. | Hongarije | Emese Szász Emese Takács Hajnalka Tóth Katalin Izsó |
8. | China | Yulian Cao Luo Xiaojuan Yujie Sun Anqi Xu |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Frankrijk | 38 | |||||||||
Hongarije | 33 | |||||||||
Frankrijk | 28 | |||||||||
Italië | 29 | |||||||||
Italië | 32 | |||||||||
Roemenië | 31 | |||||||||
Italië | 45 | |||||||||
Polen | 31 | |||||||||
Polen | 18 | |||||||||
China | 17 | |||||||||
Polen | 29 | Derde plaats | ||||||||
Duitsland | 28 | |||||||||
Rusland | 21 | |||||||||
Duitsland | 45 | |||||||||
Duitsland | 22 | |||||||||
Frankrijk | 35 | |||||||||
Sabel ploegen
Plaats | Land | Namen |
---|---|---|
1. | Oekraïne | Olga Charlan Olena Chomrova Olga Zjovnir Halvna Poendyk |
2. | Frankrijk | Cécilia Berder Léonore Perrus Carole Vergne Mary Solenne |
3. | China | Bao Yingying Li Fei Ni Hong Chen Xiaodong |
4. | Rusland | Svetlana Kormilitsyna Sofja Velikaja Jekaterina Djatsjenko Joelia Gavrilova |
5. | Italië | Ilaria Bianco Livia Stagni Gioia Marzocca Irene Vecchi |
6. | Verenigde Staten | Daria Schneider Monica Aksamit Dagmara Wozniak Mariel Zagunis |
7. | Polen | Bogna Jozwiak Katarzyna Kedziora Aleksandra Socha Irena Wieckowska |
8. | Duitsland | Anna Limbach Stepahnie Kubissa Alexandra Bujdoso Sibylle Klemm |
Kwartfinale | Halve finale | Finale | ||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Italië | 39 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
China | 34 | |||||||||
Polen | 30 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Oekraïne | 45 | |||||||||
Frankrijk | 38 | |||||||||
Verenigde Staten | 34 | |||||||||
Frankrijk | 45 | |||||||||
Frankrijk | 45 | Derde plaats | ||||||||
Rusland | 43 | |||||||||
Duitsland | 36 | |||||||||
China | 45 | |||||||||
Rusland | 45 | |||||||||
Rusland | 41 | |||||||||
Bronnen, noten en/of referenties
- Dit artikel of een eerdere versie ervan is een (gedeeltelijke) vertaling van het artikel 2009 World Fencing Championships op de Engelstalige Wikipedia, dat onder de licentie Creative Commons Naamsvermelding/Gelijk delen valt. Zie de bewerkingsgeschiedenis aldaar.