Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce 2013
20. Mistrzostwa Azji w Lekkoatletyce – zawody lekkoatletyczne zorganizowane przez Azjatyckie Stowarzyszenie Lekkoatletyczne między 3 i 7 lipca 2013 w hinduskim mieście Pune. Drugi raz w historii mistrzostwa Azji odbyły się w Indiach – poprzednio gospodarzami były Nowe Delhi (1989)[1].
Rywalizacja w dziesięcioboju mężczyzn oraz siedmioboju kobiet zaliczana była do cyklu IAAF Combined Events Challenge[2].
Rezultaty
Mężczyźni
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Su Bingtian | 10,17 | Samuel Francis | 10,27 | Barakat Al-Harthi | 10,30 |
Bieg na 200 m | Xie Zhenye | 20,87 | Fahad Mohamed Al-Subaie | 20,92 | Kei Takase | 20,92 |
Bieg na 400 m | Youssef Al-Masrahi | 45,08 | Ali Khamis Abbas | 45,65 NJR PB | Yūzō Kanemaru | 45,95 |
Bieg na 800 m | Abdulrahman Musaeb Bala | 1:46,92 | Abdulaziz O. Mohamed | 1:47,01 | Bilal Mansour Ali | 1:48,56 |
Bieg na 1500 m | Imed Hamed Noor | 3:39,51 | Mohamed Al-Garni | 3:40,75 | Bilal Mansour Ali | 3:40,96 |
Bieg na 5000 m | Dejene Regassa | 13:53,25 | Alemu Bekele | 13:57,23 | Imed Hamed Noor | 14:05,88 |
Bieg na 10 000 m | Alemu Bekele | 28:47,26 | Bilisuma Shume | 28:58,67 | Rati Ram | 29:35,42 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Tareq Mubarak Taher | 8:34,77 | Dejene Regassa | 8:37,40 | Tsuyoshi Takeda | 8:48,48 |
Bieg na 110 m przez płotki | Jiang Fan | 13,61 | Abdulaziz Al-Mandeel | 13,78 | Wataru Yazawa | 13,88 |
Bieg na 400 m przez płotki | Yasuhiro Fueki | 49,86 | Cheng Wen | 50,07 | Satinder Singh | 50,35 |
Sztafeta 4 x 100 m | Hongkong Tang Yik Chun Lai Chun Ho Ng Ka Fung Tsui Chi Ho | 38,94 | Japonia Kazuma Ōseto Kei Takase Sota Kawatsura Yuichi Kobayashi | 39,11 | Chiny Guo Fan Xie Zhenye Su Bingtian Chen Qiang | 39,17 |
Sztafeta 4 x 400 m | Arabia Saudyjska Ismail Al-Sabani Mohamed Ali Al-Bishi Mohammed Al-Salhi Youssef Al-Masrahi | 3:02,53 | Japonia Yusuke Ishizuka Yūzō Kanemaru Kazuya Watanabe Hideyuki Hirose | 3:04,46 | Sri Lanka T.H. Dulan Priyashantha Dilhan Aloka Kasun Kalhar Seneviratne Y.G.A.M. Gunarathne | 3:04,92 |
Skok wzwyż | Bi Xiaoliang | 2,21 | Keyvan Ghanbarzadeh Jithin Thomas | 2,21 | ||
Skok o tyczce | Xue Changrui | 5,60 | Lu Yao | 5,20 | Jin Min-sup | 5,20 |
Skok w dal | Wang Jianan | 7,95 WYL | Kumaravel Premkumar | 7,92 | Tang Gongchen | 7,89w |
Trójskok | Cao Shuo | 16,77 | Renjith Maheshwary | 16,76w | Arpinder Singh | 16,58 |
Pchnięcie kulą | Sultan Abdulmajeed Al-Hebshi | 19,68 | Chang Ming-huang | 19,61 | Om Prakash Singh | 19,45 |
Rzut dyskiem | Vikas Gowda | 64,90 | Mohammad Samimi | 61,93 | Ahmed Mohamed Dheeb | 60,82 |
Rzut młotem | Dilszod Nazarow | 78,32 | Ali Mohamed Al-Zinkawi | 74,70 | Qi Dakai | 74,19 PB |
Rzut oszczepem (szczegóły) | Ivan Zaytsev | 79,76 | Sachith Maduranga | 79,62 NR | Samarjeet Singh | 75,03 |
Dziesięciobój | Dmitrij Karpow | 8037 pkt. | Akihiko Nakamura | 7620 pkt. | Leonid Andreyev | 7383 pkt. PB |
Kobiety
Konkurencja: | 1. miejsce | Rezultat | 2. miejsce | Rezultat | 3. miejsce | Rezultat |
Bieg na 100 m | Wei Yongli | 11,29 PB | Chisato Fukushima | 11,53 | Tao Yujia | 11,63 |
Bieg na 200 m | Wiktorija Ziabkina | 23,62 | Asha Roy | 23,71 | Dutee Chand | 23,82 |
Bieg na 400 m | Zhao Yanmin | 52,49 PB | Machettira Raju Poovamma | 53,37 | Greta Taslakian | 53,43 NR |
Bieg na 800 m | Wang Chunyu | 2:02,47 | Genzebe Shami | 2:04,16 | Tintu Luka | 2:04,48 |
Bieg na 1500 m | Betlhem Desalegn | 4:13,67 | Mimi Belete | 4:14,04 | Ayako Jinnouchi | 4:16,73 |
Bieg na 5000 m | Betlhem Desalegn | 15:12,84 | Shitaye Eshete | 15:22,17 | Tejitu Daba | 15:38,63 |
Bieg na 10 000 m | Shitaye Eshete | 32:17,29 | Alia Mohamed Saeed | 32:39,39 PB | Ayumi Hagiwara | 32:47,44 |
Bieg na 3000 m z przeszkodami | Ruth Chebet | 9:40,84 NR NJR WJL WYL | Sudha Singh | 9:56,27 | Pak Kum-hyang | 10:09,80 NR |
Bieg na 100 m przez płotki | Ayako Kimura | 13,25 | Anastasija Soprunowa | 13,44 | Jayapal Hemasree | 14,01 PB |
Bieg na 400 m przez płotki | Satomi Kubokura | 56,82 | Manami Kira | 57,78 | Jo Eun-ju | 58,21 |
Sztafeta 4 x 100 m | Chiny Tao Yujia Li Manyuan Lin Huijun Wei Yongli | 44,01 | Japonia Saori Kitakaze Chisato Fukushima Mayumi Watanabe Anna Fujimori | 44,38 | Tajlandia Sangwan Jaksunin Oranut Klomdee Tassaporn Wannakit Jinthara Seangdee | 44,44 |
Sztafeta 4 x 400 m | Indie Nirmala Tintu Luka Anu Mariam Jose Machettira Raju Poovamma | 3:32,26 | Chiny Chen Ling Chen Chong Geng Qingyu Zhao Yanmin | 3:35,31 | Japonia Asami Chiba Sayaka Aoki Satomi Kubokura Manami Kira | 3:35,72 |
Skok wzwyż | Nadejda Dusanova | 1,90 | Svetlana Radzivil | 1,88 | Marina Aitowa | 1,88 |
Skok o tyczce | Li Ling | 4,54 PB | Ren Mengqian | 4,40 =PB | Sukanya Chomchuendee | 4,15 NR |
Skok w dal | Sachiko Masumi | 6,55 | Anastasiya Juravlyeva | 6,36 | Mayookha Johny | 6,30 |
Trójskok | Anastasiya Juravlyeva | 14,18 | Aleksandra Kotlyarova | 13,89 | Irina Ektowa | 13,75 |
Pchnięcie kulą | Liu Xiangrong | 18,67 | Leila Rajabi | 18,18 NR | Gao Yang | 17,76 PB |
Rzut dyskiem | Su Xinyue | 55,88 | Jiang Fengjing | 55,70 | Li Wen-hua | 55,32 |
Rzut młotem | Wang Zheng | 72,78 PB | Liu Tingting | 67,14 | Masumi Aya | 63,41 |
Rzut oszczepem | Li Lingwei | 60,65 | Nadeeka Lakmali | 60,16 NR | Risa Miyashita | 55,30 |
Siedmiobój | Wassanee Winatho | 5810 pkt. | Yekaterina Voronina | 5599 pkt. PB | Chie Kiriyama | 5451 pkt. |
Rekordy
Podczas zawodów ustanowiono 15 krajowych rekordów w kategorii seniorów:
Zawodnik | Reprezentacja | Konkurencja | Rezultat |
---|---|---|---|
Hassan Said | Malediwy | bieg na 200 metrów | 21,37 |
Eric Cray | Filipiny | bieg na 110 metrów przez płotki | 14,31 |
Ahmad Hazer | Liban | bieg na 400 metrów przez płotki | 53,47 |
Lee Yun-chul | Korea Południowa | rzut młotem | 72,98 |
Lam Wai | Hongkong | rzut młotem | 63,87 |
Sachith Maduranga | Sri Lanka | rzut oszczepem | 79,62 |
Leung King Hung Chan Ka Chun Choi Ho Sing Chan Yan Lam | Hongkong | sztafeta 4 × 400 metrów | 3:14,34 |
Greta Taslakian | Liban | bieg na 400 metrów | 53,43 |
Ruth Chebet | Bahrajn | bieg na 3000 metrów z przeszkodami | 9:40,84 |
Pak Kum-hyang | Korea Północna | bieg na 3000 metrów z przeszkodami | 10:09,80 |
Sukanya Chomchuendee | Tajlandia | skok o tyczce | 4,15 |
Olga Łapina | Kazachstan | skok o tyczce | 4,10 |
Leyla Rajabi | Iran | pchnięcie kulą | 18,18 |
Loralie Sermona | Filipiny | rzut młotem | 50,55 |
Nadeeka Lakmali | Sri Lanka | rzut oszczepem | 60,16 |
Zobacz też
Przypisy
Bibliografia
- 20th Asian Athletics Championships, Shiv Chhaterpati Sports Complex [online], tilastopaja.org [dostęp 2013-07-07] [zarchiwizowane z adresu 2016-03-22] (ang.).
- Chinese sprinters take away 100m titles at Asian Championships [online], iaaf.org [dostęp 2013-07-07] (ang.).
- Bahrain's Eshete sets 10000m championships record at Asian Athletics Championships [online], iaaf.org [dostęp 2013-07-07] (ang.).
- Two championship records while China's hurdles legacy continues at the Asian Championships [online], iaaf.org [dostęp 2013-07-07] (ang.).
- Four more gold medals and two championship record for China at Asian Champs [online], iaaf.org [dostęp 2013-07-07] (ang.).
- p
- d
- e
Seniorzy |
|
---|---|
Hala | |
Półmaraton | |
Bieg maratoński |
|
Biegi przełajowe | |
Chód sportowy | |
Juniorzy |
|
Juniorzy młodsi |
|
- p
- d
- e
←2012 Zawody lekkoatletyczne z kalendarza IAAF w sezonie 2013 2014→
World Athletics Series | |
---|---|
Diamentowa Liga | |
World Challenge Meetings | |
Indoor Permit Meetings | |
Race Walking Challenge | |
Combined Events Challenge |