Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2018
| |||
Data | 3–10 listopada 2018 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Gangneung | ||
Dyscyplina | curling | ||
Mężczyźni | |||
1. miejsce | Yuta Matsumura | ||
2. miejsce | Zou Qiang | ||
3. miejsce | Kim Soo-hyuk | ||
Kobiety | |||
1. miejsce | Kim Min-ji | ||
2. miejsce | Satsuki Fujisawa | ||
3. miejsce | Liu Sijia | ||
Strona internetowa |
Mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w Curlingu 2018 – turniej, który odbył się w dniach 3–10 listopada 2018 w południowokoreańskim Gangneung. Mistrzami Azji i Strefy Pacyfiku zostali Japończycy, a mistrzyniami południowe Koreanki.
Korea Południowa gościła mistrzostwa Azji i Strefy Pacyfiku w curlingu po raz piąty (ostatni raz w 2016). Turniej odbył się Gangneung Curling Centre, który kilka miesięcy wcześniej gościł igrzyska olimpijskie.
System rozgrywek
Round Robin rozegrany został w systemie kołowym (każdy z każdym). Do fazy play-off awansowały cztery najlepsze drużyny. Faza play-off składała się z półfinałów, w których 1 drużyna po Round Robin zagrała z 4, a 2 drużyna po Round Robin z 3. Zwycięzcy półfinałów zagrali o mistrzostwo w finale, a przegrani w meczu o brązowy medal.
System ten obowiązywał zarówno w turnieju pań jak i panów.
Kobiety
Reprezentacje
Państwo | Czwarta | Trzecia | Druga | Otwierająca | Rezerwowa |
---|---|---|---|---|---|
Australia | Tahli Gill | Laurie Weeden | Lynette Gill | Kirby Gill | - |
Chiny | Jiang Yilun | Liu Sijia | Dong Ziqi | Jiang Xindi | Wang Rui |
Hongkong | Hung Ling-Yue | Julie Morrison | Shang Wing In Ada | Wong Yuen Ting Ashura | Grace Bugg |
Japonia | Satsuki Fujisawa | Chinami Yoshida | Yumi Suzuki | Yurika Yoshida | Kotomi Ishizaki |
Katar | Mubarkah Al-Abdulla | Lara Shaikhahmed | Sara Al-Qaet | Amna Al-Qaet | - |
Kazachstan | Sitora Alliyarova | Anastassya Spirikova | Angelina Ebauyer | Regina Ebauyer | Yekaterina Kolykhalova |
Korea Południowa | Kim Min-ji | Kim Hye-rin | Yang Tae-i | Kim Su-jin | - |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Round Robin
# | Państwo | W | P |
---|---|---|---|
1 | Japonia | 6 | 0 |
2 | Chiny | 5 | 1 |
3 | Korea Południowa | 4 | 2 |
4 | Hongkong | 2 | 4 |
5 | Kazachstan | 2 | 4 |
6 | Australia | 2 | 4 |
7 | Katar | 0 | 6 |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Japonia | 13 | ||||||
4 | Hongkong | 3 | ||||||
Japonia | 8 | |||||||
Korea Południowa | 12 | |||||||
2 | Chiny | 4 | ||||||
3 | Korea Południowa | 7 | Mecz o 3. miejsce | |||||
Hongkong | 3 | |||||||
Chiny | 8 |
Półfinały
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Japonia | 2 | 4 | 1 | 0 | 2 | 2 | 2 | 0 | X | X | 13 | |
Hongkong | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | X | X | 3 |
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 0 | 0 | 1 | 0 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | X | 4 | |
Korea Południowa | 0 | 1 | 0 | 3 | 1 | 1 | 0 | 0 | 1 | X | 7 |
Mecz o 3. miejsce
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Hongkong | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 3 | |
Chiny | 0 | 2 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 2 | 8 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Japonia | 1 | 0 | 2 | 0 | 3 | 0 | 0 | 2 | 0 | 0 | 8 | |
Korea Południowa | 0 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 2 | 3 | 12 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrzynie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
Wicemistrzynie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
3 miejsce | |||
Q | Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata 2019 | ||
q | Kwalifikacja na World Qualification Event 2019[a] |
# | Państwo | Skip | |
---|---|---|---|
1 | Korea Południowa | Kim Min-ji | Q |
2 | Japonia | Satsuki Fujisawa | Q |
3 | Chiny | Liu Sijia | q |
4 | Hongkong | Hung Ling-Yue | q |
5 | Kazachstan | Sitora Alliyarova | |
6 | Australia | Tahli Gill | |
7 | Katar | Mubarkah Al-Abdulla |
Mężczyźni
Reprezentacje
Państwo | Czwarty | Trzeci | Drugi | Otwierający | Rezerwowy |
---|---|---|---|---|---|
Australia | Dean Hewitt | Jay Merchant | Dustin Armstrong | Stephen Johns | - |
Chiny | Zou Qiang | Wang Zhiyu | Zhilin Shao | Xu Jingtao | Jiang Dongxu |
Chińskie Tajpej | Shen Randolph | Hsu Nicholas | Liu Brendon | Lin Ting-Li | Cheng Henry |
Hongkong | Chang Jason | Derek Leung | Chen Justin | Yan Martin | Leung Teddie |
Japonia | Yuta Matsumura | Tetsuro Shimizu | Yasumasa Tanida | Shinya Abe | Kosuke Aita |
Katar | Nasser Alyafei | Ahmed Saad Alfahad | Abdulrahman Ali-Mohsen | Nabeel Abdulrahman Al-Yafei | Salem Ali |
Kazachstan | Abylaikhan Zhuzbay | Viktor Kim | Roman Kazimirchik | Muzdybay Kudaibergenov | Azizbek Nadirbayev |
Korea Południowa | Kim Soo-hyuk | Jeong Byeong-jin | Lee Jeong-jae | Lee Dong-hyeong | Hwang Hyeon-jun |
Nowa Zelandia | Scott Becker | Simon Neilson | Anton Hood | Warren Dobson | Peter Becker |
pogrubieniem oznaczono skipów.
Round Robin
# | Państwo | W | P |
---|---|---|---|
1 | Chiny | 8 | 0 |
2 | Japonia | 7 | 1 |
3 | Nowa Zelandia | 5 | 3 |
4 | Korea Południowa | 5 | 3 |
5 | Chińskie Tajpej | 4 | 4 |
6 | Hongkong | 3 | 5 |
7 | Australia | 2 | 6 |
8 | Kazachstan | 2 | 6 |
9 | Katar | 0 | 8 |
Kwalifikacja do fazy play-off
Play-off
Półfinały | Finał | |||||||
1 | Chiny | 9 | ||||||
4 | Korea Południowa | 6 | ||||||
Chiny | 7 | |||||||
Japonia | 9 | |||||||
2 | Japonia | 8 | ||||||
3 | Nowa Zelandia | 3 | Mecz o 3. miejsce | |||||
Korea Południowa | 9 | |||||||
Nowa Zelandia | 8 |
Półfinały
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 3 | 0 | 1 | 2 | 0 | 0 | 1 | 0 | 2 | X | 9 | |
Korea Południowa | 0 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 0 | X | 6 |
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Japonia | 2 | 0 | 0 | 1 | 2 | 1 | 1 | 0 | 1 | X | 8 | |
Nowa Zelandia | 0 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | 0 | X | 3 |
Mecz o 3. miejsce
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Korea Południowa | 0 | 1 | 0 | 1 | 0 | 2 | 1 | 0 | 3 | 1 | 9 | |
Nowa Zelandia | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 0 | 0 | 8 |
Finał
Państwo | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Ogółem | |
Chiny | 0 | 2 | 0 | 0 | 3 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 7 | |
Japonia | 1 | 0 | 2 | 2 | 0 | 0 | 2 | 1 | 0 | 1 | 9 |
Klasyfikacja końcowa
Legenda | |||
---|---|---|---|
Mistrowie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
Wicemistrowie Azji i Strefy Pacyfiku | |||
3 miejsce | |||
Q | Kwalifikacja na Mistrzostwa Świata 2019 | ||
q | Kwalifikacja na World Qualification Event 2019[a] |
# | Państwo | Skip | |
---|---|---|---|
1 | Japonia | Yuta Matsumura | Q |
2 | Chiny | Zou Qiang | Q |
3 | Korea Południowa | Kim Soo-hyuk | q |
4 | Nowa Zelandia | Scott Becker | q |
5 | Chińskie Tajpej | Shen Randolph | |
6 | Hongkong | Chang Jason | |
7 | Australia | Jay Merchant | |
8 | Kazachstan | Viktor Kim | |
9 | Katar | Nasser Alyafei |
Zobacz też
- Sezon 2018/2019 w curlingu
Uwagi
Bibliografia
- Pacific-Asia Curling Championships 2018 Men. World Curling Federation. [dostęp 2021-04-17]. (ang.).
- Pacific-Asia Curling Championships 2018 Women. World Curling Federation. [dostęp 2021-04-17]. (ang.).
- p
- d
- e
- p
- d
- e
Świat | |
---|---|
Europa | |
Ameryka | |
Azja i Pacyfik | |
Nierozgrywane |
|
- p
- d
- e