Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich 2009
| |||
Data | 10 - 11 października 2009 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Zakopane | ||
Organizator | |||
Zwycięzcy | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS134 | |||
konkurs indywidualny na skoczni HS94 |
14. Letnie Mistrzostwa Polski w Skokach Narciarskich – zawody o mistrzostwo Polski w skokach narciarskich na igelicie, które odbyły się w dniach 10-11 października 2009 roku na Średniej i Wielkiej Krokwi w Zakopanem.
W konkursie na normalnej skoczni zwyciężył Adam Małysz, srebrny medal zdobył Łukasz Rutkowski, a brązowy - Kamil Stoch. Na dużym obiekcie najlepszy okazał się Małysz przed Rutkowskim i Grzegorzem Miętusem.
Wyniki
Konkurs indywidualny na normalnej skoczni (10.10.2009)
Miejsce | Zawodnik | Klub | Skok 1 | Skok 2 | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Małysz, AdamAdam Małysz | KS Wisła Ustronianka | 88,5 | 88,5 | 246,0 |
2. | Rutkowski, ŁukaszŁukasz Rutkowski | TS Wisła Zakopane | 86,5 | 83,0 | 228,0 |
3. | Stoch, KamilKamil Stoch | LKS Poroniec Poronin | 83,5 | 86,5 | 227,0 |
4. | Hula, StefanStefan Hula | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 83,5 | 84,0 | 225,0 |
5. | Żyła, PiotrPiotr Żyła | KS Wisła Ustronianka | 82,5 | 85,0 | 223,5 |
6. | Zapotoczny, AndrzejAndrzej Zapotoczny | AZS Zakopane | 84,0 | 83,5 | 222,5 |
7. | Kubacki, DawidDawid Kubacki | TS Wisła Zakopane | 85,0 | 82,0 | 221,5 |
8. | Miętus, GrzegorzGrzegorz Miętus | AZS Zakopane | 83,5 | 82,0 | 219,0 |
8. | Bachleda, MarcinMarcin Bachleda | TS Wisła Zakopane | 84,5 | 81,0 | 219,0 |
10. | Śliż, RafałRafał Śliż | AZS-AWF Katowice | 84,5 | 81,5 | 218,5 |
11. | Słowiok, PawełPaweł Słowiok | KS Wisła Ustronianka | 81,5 | 82,0 | 214,0 |
11. | Miętus, KrzysztofKrzysztof Miętus | AZS Zakopane | 82,5 | 81,0 | 214,0 |
13. | Kowal, DawidDawid Kowal | AZS Zakopane | 82,5 | 79,0 | 210,5 |
14. | Kot, MaciejMaciej Kot | AZS Zakopane | 81,0 | 81,0 | 209,5 |
15. | Pochwała, TomaszTomasz Pochwała | TS Wisła Zakopane | 80,5 | 80,5 | 208,0 |
16. | Cieślar, AdamAdam Cieślar | KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk | 80,0 | 80,5 | 205,5 |
17. | Kot, JakubJakub Kot | AZS Zakopane | 78,5 | 82,5 | 205,0 |
18. | Ziobro, JanJan Ziobro | WKS-UKS Regle Kościelisko | 78,5 | 81,0 | 202,5 |
19. | Kowal, KamilKamil Kowal | AZS Zakopane | 78,5 | 80,0 | 202,0 |
20. | Tajner, TomisławTomisław Tajner | AZS-AWF Katowice | 79,0 | 79,5 | 201,0 |
21. | Zmoray, TomášTomáš Zmoray | Słowacja/SK Kartik Banska Bystrzyca | 78,0 | 79,0 | 197,0 |
22. | Murańka, KlemensKlemens Murańka | TS Wisła Zakopane | 78,0 | 78,5 | 196,0 |
23. | Byrt, TomaszTomasz Byrt | KS Wisła Ustronianka | 78,0 | 77,0 | 192,0 |
24. | Wantulok, MateuszMateusz Wantulok | AZS-AWF Katowice | 73,5 | 80,0 | 188,5 |
25. | Mąka, MarcinMarcin Mąka | TS Wisła Zakopane | 74,0 | 78,0 | 184,5 |
26. | Polinkiewicz, RafałRafał Polinkiewicz | TS Wisła Zakopane | 77,0 | 74,5 | 183,5 |
27. | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | KS Wisła Ustronianka | 76,0 | 75,0 | 182,0 |
28. | Cieślar, MateuszMateusz Cieślar | KS Wisła Ustronianka | 74,0 | 74,0 | 175,0 |
29. | Skrobot, KamilKamil Skrobot | KS Wisła Ustronianka | 74,5 | 73,0 | 172,0 |
30. | Šindler, DenisDenis Šindler | Słowacja/SK Kartik Banska Bystrzyca | 73,0 | 71,5 | 168,0 |
W konkursie wzięło udział 76 zawodników.
Konkurs indywidualny na dużej skoczni (11.10.2009)
Miejsce | Zawodnik | Klub | Skok 1 | Skok 2 | Punkty |
---|---|---|---|---|---|
1. | Małysz, AdamAdam Małysz | KS Wisła Ustronianka | 128,0 | 131,0 | 264,7 |
2. | Rutkowski, ŁukaszŁukasz Rutkowski | TS Wisła Zakopane | 125,0 | 133,5 | 261,8 |
3. | Miętus, GrzegorzGrzegorz Miętus | AZS Zakopane | 130,0 | 123,5 | 256,3 |
4. | Miętus, KrzysztofKrzysztof Miętus | AZS Zakopane | 124,0 | 127,0 | 249,8 |
5. | Kubacki, DawidDawid Kubacki | TS Wisła Zakopane | 124,5 | 122,0 | 239,7 |
6. | Stoch, KamilKamil Stoch | LKS Poroniec Poronin | 120,0 | 125,0 | 238,5 |
7. | Bachleda, MarcinMarcin Bachleda | TS Wisła Zakopane | 121,5 | 122,0 | 234,8 |
8. | Hula, StefanStefan Hula | SS-R LZS Sokół Szczyrk | 118,0 | 121,5 | 228,6 |
9. | Byrt, TomaszTomasz Byrt | KS Wisła Ustronianka | 118,0 | 121,0 | 225,7 |
10. | Skupień, WojciechWojciech Skupień | TS Wisła Zakopane | 119,5 | 119,0 | 225,3 |
11. | Kowal, DawidDawid Kowal | AZS Zakopane | 117,5 | 120,0 | 222,0 |
12. | Murańka, KlemensKlemens Murańka | TS Wisła Zakopane | 117,0 | 118,5 | 218,9 |
13. | Zapotoczny, AndrzejAndrzej Zapotoczny | AZS Zakopane | 127,5 | 105,5 | 211,4 |
14. | Wantulok, MateuszMateusz Wantulok | AZS-AWF Katowice | 112,5 | 118,0 | 206,4 |
15. | Gąsienica-Kotelnicki, WojciechWojciech Gąsienica-Kotelnicki | TS Wisła Zakopane | 117,0 | 112,0 | 204,2 |
16. | Ziobro, JanJan Ziobro | WKS-UKS Regle Kościelisko | 115,5 | 113,0 | 202,8 |
17. | Zmoray, TomášTomáš Zmoray | Słowacja/SK Kartik Banska Bystrzyca | 109,0 | 116,5 | 197,4 |
18. | Kot, JakubJakub Kot | AZS Zakopane | 112,5 | 111,0 | 192,3 |
19. | Tajner, TomisławTomisław Tajner | AZS-AWF Katowice | 114,0 | 108,5 | 191,0 |
20. | Kowal, KamilKamil Kowal | AZS Zakopane | 105,0 | 115,0 | 186,0 |
21. | Żyła, PiotrPiotr Żyła | KS Wisła Ustronianka | 111,0 | 106,0 | 179,6 |
22. | Kot, MaciejMaciej Kot | AZS Zakopane | 101,0 | 113,0 | 173,2 |
23. | Zniszczoł, AleksanderAleksander Zniszczoł | KS Wisła Ustronianka | 105,5 | 107,0 | 170,5 |
24. | Šindler, DenisDenis Šindler | Słowacja/SK Kartik Banska Bystrzyca | 104,0 | 108,0 | 169,1 |
25. | Śliż, RafałRafał Śliż | AZS-AWF Katowice | 110,0 | 99,0 | 162,7 |
26. | Kłusek, BartłomiejBartłomiej Kłusek | LKS Klimczok Bystra | 104,0 | 96,5 | 146,4 |
27. | Skrobot, KamilKamil Skrobot | KS Wisła Ustronianka | 108,5 | 91,5 | 142,5 |
28. | Ścisłowicz, JędrzejJędrzej Ścisłowicz | LKS Klimczok Bystra | 105,5 | 90,5 | 137,4 |
29. | Przybyła, JakubJakub Przybyła | WKS-UKS Regle Kościelisko | 100,5 | 92,0 | 131,5 |
30. | Cieślar, MateuszMateusz Cieślar | KS Wisła Ustronianka | 106,0 | 88,0 | 130,2 |
W konkursie wzięło udział 76 zawodników, łącznie z kwalifikacjami.
- p
- d
- e
Zimowe |
|
---|---|
Letnie |