Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020
- Główny artykuł: Mistrzostwa Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020.
| |||
Data | 4-8 marca 2020 | ||
---|---|---|---|
Miejscowość | Oberwiesenthal, Niemcy |
Kombinacja norweska na Mistrzostwach Świata Juniorów w Narciarstwie Klasycznym 2020 odbyła się w dniach 4-8 marca 2020 roku w niemieckim Oberwiesenthal. Zawodnicy rywalizowali w czterech konkurencjach: zawodach metodą Gundersena mężczyzn na dystansie 10 km, zawodach drużynowych mężczyzn, zawodach drużyn mieszanych oraz zawodach metodą Gundersena kobiet na dystansie 5 km.
Wyniki mężczyzn
Gundersen HS105/10 km
4 marca
Pozycja | Zawodnik | Narodowość | Czas | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Jens Lurås Oftebro | Norwegia | 24:00,1 | |||||
Johannes Lamparter | Austria | +1:14,4 | |||||
Gaël Blondeau | Francja | +2:05,8 | |||||
4. | Rok Jelen | Słowenia | +2:05,8 | ||||
5. | Christian Frank | Niemcy | +2:07,3 | ||||
6. | Stefan Rettenegger | Austria | +2:17,1 | ||||
7. | Sebastian Østvold | Norwegia | +2:39,6 | ||||
8. | Mattéo Baud | Francja | +2:42,7 | ||||
9. | Atte Kettunen | Finlandia | +2:45,3 | ||||
10. | Stefano Radovan | Włochy | +2:45,9 | ||||
99... | |||||||
30. | Piotr Kudzia | Polska | +4:53,1 | ||||
36. | Andrzej Szczechowicz | Polska | +5:29,4 | ||||
43. | Mateusz Jarosz | Polska | +6:15,4 | ||||
44. | Bartłomiej Klimowski | Polska | +6:48,3 |
Sztafeta HS105/4x5 km
8 marca
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
Austria | Stefan Rettenegger Thomas Rettenegger Johannes Lamparter Fabio Obermeyr | 47:23,5 | |
Francja | Maël Tyrode Edgar Vallet Mattéo Baud Gaël Blondeau | +35,9 | |
Norwegia | Emil Ottesen Marius Solvik Sebastian Østvold Andreas Skoglund | +38,2 | |
4. | Niemcy | Nick Siegmund Luis Lehnert David Mach Christian Frank | +42,7 |
5. | Finlandia | Wille Karhumaa Perttu Reponen Waltteri Karhumaa Otto Niittykoski | +1:06,5 |
6. | Japonia | Yuya Yamamoto Daimatsu Takehana Shogo Azegami Kodai Kimura | +1;40,4 |
7. | Polska | Andrzej Szczechowicz Bartłomiej Klimowski Piotr Kudzia Mateusz Jarosz | +4;56,2 |
8. | Słowenia | Ožbej Jelen Matic Hladnik Uroš Vrbek Rok Jelen | +5;19,4 |
9. | Włochy | Domenico Mariotti Iacopo Bortolas Manuel Facchini Stefano Radovan | +5;34,4 |
10. | Czechy | Matěj Čejchan Ján Šimek Jiří Konvalinka Petr Sablatura | +5;40,2 |
11. | Ukraina | Vitaliy Hrebeniuk Ivan Pylypchuk Andrii Pylypchuk Oleksandr Shumbarets | +5;59,1 |
12. | Rosja | Aleksandr Milanin Roman Sidorov Eduard Zhirnov Vladimir Strugevich | +6;47,9 |
13. | Stany Zjednoczone | Henry Johnstone Niklas Malacinski Aidan Ripp Evan Nichols | +6;48,1 |
Wyniki kobiet
Gundersen HS105/5 km
4 marca
Pozycja | Zawodniczka | Narodowość | Czas |
---|---|---|---|
Jenny Nowak | Niemcy | 14:12,3 | |
Gyda Westvold Hansen | Norwegia | +45,2 | |
Lisa Hirner | Austria | +51,2 | |
4. | Maria Gerboth | Niemcy | +57,9 |
5. | Marte Leinan Lund | Norwegia | +1:01,7 |
6. | Sana Azegami | Japonia | +1:02,1 |
7. | Léna Brocard | Francja | +1:08,3 |
8. | Ayane Miyazaki | Japonia | +1:26,7 |
9. | Anju Nakamura | Japonia | +1:35,8 |
10. | Annika Sieff | Włochy | +1:47,6 |
Zawody mieszane
Sztafeta HS105/4x2,5 km
6 marca
Pozycja | Państwo | Zawodnicy | Czas |
---|---|---|---|
Norwegia | Sebastian Østvold Marte Leinan Lund Gyda Westvold Hansen Andreas Skoglund | 41:15,6 | |
Niemcy | Christian Frank Maria Gerboth Jenny Nowak David Mach | +32,6 | |
Japonia | Daimatsu Takehana Ayane Miyazaki Anju Nakamura Kodai Kimura | +1:02,8 | |
4. | Austria | Johannes Lamparter Lisa Hirner Sigrun Kleinrath Manuel Einkemmer | +1:10,2 |
5. | Włochy | Stefano Radovan Annika Sieff Daniela Dejori Iacopo Bortolas | +1:21,5 |
6. | Rosja | Eduard Zhirnov Glafira Noskova Alexandra Glazunova Aleksandr Milanin | +3;09,7 |
7. | Stany Zjednoczone | Niklas Malacinski Tess Arnone Annika Malacinski Even Nichols | +3;29,4 |
8. | Słowenia | Ožbej Jelen Ema Volavšek Silva Verbič Rok Jelen | +3;33,7 |
9. | Czechy | Petr Sablatura Jolana Hradilová Tereza Koldovská Ján Šimek | +5;08,8 |
10. | Estonia | Andreas Ilves Annemarii Bendi Triinu Hausenberg Robert Lee | +6;40,8 |
11. | Finlandia | Atte Kettunen Annamaija Oinas Julia Tervahartiala Wille Karhumaa | +6;50,5 |
Bibliografia
- Program zawodów. data.fis-ski.com. [dostęp 2020-03-03]. (ang.).
- p
- d
- e
←2018/2019 Sezon 2019/2020 w sportach zimowych 2020/2021→