VM i friidrett 2023 – 4 × 400 meter stafett kvinner
VM i friidrett 2023 – 4 × 400 meter stafett kvinner | |||
---|---|---|---|
Nemzeti Atlétikai Központ | |||
Konkurranse | 4 × 400 meter stafett kvinner | ||
Arrangement | VM i friidrett 2023 | ||
Sted | Budapest, Ungarn | ||
Arena | Nemzeti Atlétikai Központ | ||
Dato | 26. august (forsøksheat) 27. august 2023 (finale) | ||
Deltakere | 75 | ||
Deltakernasjoner | 17 | ||
Vinnertid | 3.20,72 | ||
Medaljevinnere | |||
Nederland Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Cathelijn Peeters, Femke Bol, Lisanne de Witte* | |||
Jamaica Candice McLeod, Janieve Russell, Nickisha Pryce, Stacey-Ann Williams, Charokee Young*, Shiann Salmon* | |||
Storbritannia Laviai Nielsen, Amber Anning, Ama Pipi, Nicole Yeargin, Yemi Mary John* *) Utøvere som bare deltok i forsøksheat og mottok medaljer. | |||
Forrige | Eugene 2022 | ||
Neste | Tokyo 2025 |
Øvelser ved VM i friidrett 2023 | |||
Løpsøvelser | |||
---|---|---|---|
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
5000 m | menn | kvinner | |
10 000 m | menn | kvinner | |
100 m hekk | kvinner | ||
110 m hekk | menn | ||
400 m hekk | menn | kvinner | |
3000 meter hinder | menn | kvinner | |
4×100 m stafett | menn | kvinner | |
4×400 m stafett | menn | blandet | kvinner |
Landeveisøvelser | |||
Maraton | menn | kvinner | |
20 km kappgang | menn | kvinner | |
35 km kappgang | menn | ||
Tekniske øvelser | |||
Lengdehopp | menn | kvinner | |
Tresteg | menn | kvinner | |
Høydehopp | menn | kvinner | |
Stavsprang | menn | kvinner | |
Kulestøt | menn | kvinner | |
Diskoskast | menn | kvinner | |
Spydkast | menn | kvinner | |
Sleggekast | menn | kvinner | |
Sammensatte øvelser | |||
Sjukamp | kvinner | ||
Tikamp | menn | ||
|
Øvelsen 4 × 400 meter stafett kvinner i VM i friidrett 2023 ble avholdt på Nemzeti Atlétikai Központ (Nasjonale friidrettssenter) i Budapest, Ungarn 26. og 27. august 2023.[1]
Program
Lokal tid (UTC+1)
Dato | Klokkeslett | Runde |
---|---|---|
26. august | 19:55 | Forsøksheat |
27. august | 21:47 | Finale |
Resultater
Forsøksheat
De tre første i hvert heat (Q) og de to raskeste ellers (q) kvalifiserte seg til finalen.
# | Heat | Nasjon | Utøvere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Jamaica | Charokee Young, Nickisha Pryce, Shiann Salmon, Stacey-Ann Williams | 3.22,74 | Q, WL |
2 | 1 | Canada | Zoe Sherar, Aiyanna Stiverne, Kyra Constantine, Grace Konrad | 3.23,29 | Q, SB |
3 | 2 | Storbritannia | Laviai Nielsen, Amber Anning, Nicole Yeargin, Yemi Mary John | Q, SB | |
4 | 2 | Belgia | Naomi van den Broeck, Imke Vervaet, Hanne Claes, Helena Ponette | 3.23,63 | Q, SB |
5 | 1 | Nederland | Eveline Saalberg, Cathelijn Peeters, Lisanne de Witte, Femke Bol | 3.23,75 | Q, SB |
6 | 2 | Italia | Alice Mangione, Ayomide Folorunso, Alessandra Bonora, Giancarla Trevisan | 3.23,86 | Q, NR |
7 | 1 | Polen | Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wycuszkiewicz-Zawadzka, Natalia Kaczmarek | 3.24,05 | q, SB |
8 | 2 | Irland | Sophie Becker, Róisín Harrison, Kelly McGrory, Sharlene Mawdsely | q, SB | |
9 | 1 | Frankrike | Amadine Brossier, Louise Marval, Soukamba Sylla, Camille Seri | qR, SB | |
10 | 1 | Tyskland | Luna Thiel, Alica Schmidt, Mona Mayer, Carolina Krafzik | 3.27,74 | SB |
11 | 2 | Ungarn | Evelin Nádházy, Bianka Kéri, Fanni Rapai, Janka Molnár | 3.27,79 | NR |
12 | 2 | Sveits | Giulia Senn, Julia Niederberger, Rachel Pellaud, Catia Gubelmann | 3.29,07 | SB |
13 | 2 | Cuba | Zurian Hechavarría, Lisneidy Veitia, Rose Mary Almanza, Roxana Gómez | 3.29,70 | |
14 | 2 | Botswana | Lydia Jele, Oratile Nowe, Galefele Moroko, Obakeng Kamberuka | 3.31,85 | |
15 | 1 | Spania | Eva Santidrián, Herminia Parra, Laura Bueno, Barbara Camblor | 3.31,91 | |
-- | 2 | USA | Lynna Irby-Jackson, Rosey Effiong, Quanera Hayes, Alexis Holmes | -- | DQ |
1 | Nigeria | Ella Onojuvwevwo, Patience Okon George, Opeyemi Deborah Oke, Imabong Nse Uko | -- |
Finale
# | Nasjon | Utøvere | Tid | Note |
---|---|---|---|---|
01 | Nederland | Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Cathelijn Peeters, Femke Bol | 3.20,72 | VL |
02 | Jamaica | Candice McLeod, Janieve Russell, Nickisha Pryce, Stacey-Ann Williams | 3.20,88 | SB |
03 | Storbritannia | Laviai Nielsen, Amber Anning, Ama Pipi, Nicole Yeargin | 3.21,04 | SB |
4 | Canada | Zoe Sherar, Aiyanna Stiverne, Kyra Constantine, Grace Konrad | 3.22,42 | SB |
5 | Belgia | Helena Ponette, Imke Vervaet, Hanne Claes, Camille Laus | 3.22,84 | SB |
6 | Polen | Alicja Wrona-Kutrzepa, Marika Popowicz-Drapała, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Natalia Kaczmarek | 3.24,93 | |
7 | Italia | Alice Mangione, Anna Polinari, Alessandra Bonora, Giancarla Trevisan | 3.24,98 | |
8 | Irland | Sophie Becker, Róisín Harrison, Kelly McGrory, Sharlene Mawdsley | 3.27,08 | |
9 | Frankrike | Amadine Brossier, Louise Maraval, Marjorie Veyssiere, Camille Seri | 3.28,35 |
Referanser
- ^ Program i worldathletics.org
Eksterne lenker
- Offisiell resultatliste forsøksheat
- Offisiell resultatliste finale
Autoritetsdata