Svømming under VM i svømmesport 2019 – 50 meter ryggsvømming menn
Svømming under VM i svømmesport 2019 – 50 meter ryggsvømming menn | |||
---|---|---|---|
Konkurranse | 50 meter rygg menn | ||
Arrangement | VM i svømming 2019 | ||
Sted | Gwangju i Sør-Korea | ||
Arena | Nambu University Municipal Aquatics Center | ||
Dato | 27. juli (forsøksheat og semifinaler) 28. juli (finale) | ||
Deltakere | 74 | ||
Deltakernasjoner | 67 | ||
Medaljevinnere | |||
Zane Waddell, Sør-Afrika | |||
Jevgenij Rylov, Russland | |||
Kliment Kolesnikov, Russland | |||
Forrige | Budapest 2017 | ||
Neste | Budapest 2022 |
VM i svømmesport 2019 Gwangju, Sør-Korea | |||
---|---|---|---|
Stuping | |||
Individuelt | |||
1 m | menn | kvinner | |
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Synkron | |||
3 m | menn | kvinner | |
10 m | menn | kvinner | |
Mixed | 3 m | 10 m | |
Lag | |||
Høydestuping | |||
| |||
Maratonsvømming | |||
5 km | menn | kvinner | |
10 km | menn | kvinner | |
25 km | menn | kvinner | |
Lag | lag | ||
Svømming | |||
Fristil | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
800 m | menn | kvinner | |
1500 m | menn | kvinner | |
Ryggsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Brystsvømming | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Butterfly | |||
50 m | menn | kvinner | |
100 m | menn | kvinner | |
200 m | menn | kvinner | |
Individuell medley | |||
200 m | menn | kvinner | |
400 m | menn | kvinner | |
Fristafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
4×200 m | menn | kvinner | |
Medleystafett | |||
4×100 m | menn | kvinner | |
Synkronsvømming | |||
Solo | teknisk | fri | |
Duett | teknisk | fri | |
Lag | teknisk | fri | |
kombinasjon | |||
Highlight | highlight | ||
Mix duett | teknisk | fri | |
Vannpolo | |||
|
50 meter rygg menn er en svømmeøvelse som blir arrangert under VM i svømming 2019 i Gwangju i Sør-Korea 27. og 28. juli 2019.[1][2]
Rekorder
Før konkurransene var gjeldende verdens- og mesterskapsrekorder som følger:
Navn | Nasjon | Tid | Sted | Dato | |
---|---|---|---|---|---|
Verdensrekord | Kliment Kolesnikov | Russland | 24,00 | Glasgow, Storbritannia | 4. august 2018 |
Mesterskapsrekord | Liam Tancock | Storbritannia | 24,04 | Roma, Italia | 2. august 2009 |
Resultater
Forsøksheat
Forsøksheat ble svømt 27. Juli fra kl. 10:23 lokal tid.[3]
Plassering | Heat | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|---|
1 | 8 | 4 | Kliment Kolesnikov | Russland | 24.61 | Q |
2 | 7 | 5 | Michael Andrew | USA | 24.70 | Q |
3 | 8 | 3 | Jérémy Stravius | Frankrike | 24.78 | Q |
4 | 7 | 6 | Zane Waddell | Sør-Afrika | 24.84 | Q |
5 | 6 | 5 | Xu Jiayu | Kina | 24.87 | Q |
6 | 6 | 4 | Ryan Murphy | USA | 24.93 | Q |
7 | 5 | 6 | Mohamed Samy | Egypt | 24.95 | Q |
8 | 6 | 2 | Guilherme Guido | Brasil | 24.98 | Q |
9 | 7 | 4 | Robert Glință | Romania | 25.00 | Q |
9 | 8 | 7 | Apostolos Christou | Hellas | 25.00 | Q |
11 | 8 | 5 | Shane Ryan | Irland | 25.10 | WD |
12 | 6 | 6 | Jonatan Kopelev | Israel | 25.11 | Q |
12 | 7 | 3 | Mikita Tsmyh | Belarus | 25.11 | Q |
14 | 8 | 6 | Richárd Bohus | Ungarn | 25.12 | Q |
15 | 8 | 2 | Jevgenij Rylov | Russland | 25.16 | Q |
16 | 7 | 2 | Michael Laitarovsky | Israel | 25.26 | Q |
17 | 7 | 7 | Simone Sabbioni | Italia | 25.28 | Q |
18 | 8 | 8 | Gábor Balog | Ungarn | 25.29 | |
19 | 7 | 0 | Tomasz Polewka | Polen | 25.31 | |
20 | 6 | 3 | Mitch Larkin | Australia | 25.33 | |
21 | 7 | 8 | Thierry Bollin | Sveits | 25.37 | |
22 | 5 | 4 | Lee Ju-ho | Sør-Korea | 25.42 | |
23 | 6 | 1 | Juan Segura | Spania | 25.46 | |
24 | 5 | 2 | Quah Zheng Wen | Singapore | 25.50 | |
24 | 8 | 1 | Bernhard Reitshammer | Østerrike | 25.50 | |
26 | 6 | 0 | Thomas Ceccon | Italia | 25.58 | |
26 | 6 | 8 | Nicholas Pyle | Storbritannia | 25.58 | |
28 | 6 | 7 | Conor Ferguson | Irland | 25.60 | |
29 | 5 | 3 | Charles Hockin | Paraguay | 25.62 | |
30 | 5 | 5 | Alexis Santos | Portugal | 25.68 | |
31 | 6 | 9 | Tomáš Franta | Tsjekkia | 25.69 | |
32 | 5 | 1 | Nguyen Paul Le | Vietnam | 25.73 | |
33 | 8 | 9 | Wang Peng | Kina | 25.79 | |
34 | 4 | 6 | Srihari Nataraj | India | 25.83 | |
35 | 4 | 2 | Merdan Ataýew | Turkmenistan | 25.84 | |
36 | 4 | 7 | Kristofer Rogic | Kroatia | 25.91 | |
37 | 4 | 3 | Metin Aydin | Tyrkia | 25.95 | |
37 | 5 | 7 | Emir Muratović | Bosnia-Hercegovina | 25.95 | |
39 | 5 | 0 | Karl Johann Luht | Estland | 25.97 | |
40 | 4 | 4 | Chuang Mu-lun | Kinesisk Taipei | 25.99 | |
41 | 7 | 1 | I Gede Siman Sudartawa | Indonesia | 26.00 | |
42 | 4 | 1 | Driss Lahrichi | Marokko | 26.12 | |
42 | 5 | 8 | Tern Jian Han | Malaysia | 26.12 | |
44 | 4 | 8 | Kristinn Þórarinsson | Island | 26.42 | |
44 | 4 | 9 | Ģirts Feldbergs | Latvia | 26.42 | |
46 | 3 | 6 | Steven Aimable | Senegal | 26.48 | |
46 | 7 | 9 | Robinson Molina | Venezuela | 26.48 | |
48 | 4 | 0 | Jack Kirby | Barbados | 26.52 | |
49 | 5 | 9 | Armando Barrera | Cuba | 26.53 | |
50 | 2 | 1 | Ali Al-Zamil | Kuwait | 26.79 | |
51 | 3 | 1 | Jason Arthur | Ghana | 26.84 | |
52 | 3 | 2 | Gabriel Castillo | Bolivia | 26.94 | |
53 | 4 | 5 | Kasipat Chograthin | Thailand | 26.95 | |
54 | 3 | 5 | Filippos Iakovidis | Kypros | 27.00 | |
55 | 3 | 4 | Dimuth Peiris | Sri Lanka | 27.18 | |
56 | 1 | 3 | Ghirmai Efrem | Eritrea | 27.96 | |
57 | 3 | 3 | Bradley Vincent | Mauritius | 27.97 | |
58 | 1 | 5 | Delron Felix | Grenada | 28.15 | |
59 | 3 | 7 | Eisner Barberena | Nicaragua | 28.25 | |
60 | 3 | 8 | Ado Gargović | Montenegro | 28.27 | |
61 | 2 | 7 | Omar Alrowaila | Bahrain | 28.57 | |
63 | 2 | 8 | Juhn Tenorio | Nord-Marianene | 29.42 | |
62 | 2 | 2 | Juwel Ahmmed | Bangladesh | 29.33 | |
64 | 2 | 4 | Tendo Mukalazi | Uganda | 29.70 | |
65 | 3 | 0 | Leon Seaton | Guyana | 29.92 | |
66 | 2 | 0 | Alassane Lancina | Niger | 30.01 | |
67 | 3 | 9 | Santisouk Inthavong | Laos | 30.75 | |
68 | 2 | 5 | Olimjon Ishanov | Tadsjikistan | 31.51 | |
69 | 1 | 2 | Samuele Rossi | Seychellene | 31.67 | |
70 | 2 | 3 | Alie Kamara | Sierra Leone | 34.66 | |
71 | 2 | 9 | Houmed Barkat | Djibouti | 37.03 | |
72 | 1 | 6 | Hollingsword Wolul | Vanuatu | 38.67 | |
73 | 2 | 6 | Hedayatullah Noorzad | Afghanistan | 39.09 | |
74 | 1 | 4 | Phillip Kinono | Marshalløyene | 41.27 | |
75 - | 8 | 0 | Tomoe Zenimoto Hvas | Norge | 99.99 DNS |
Semifinaler
Semifinalene ble svømt 27. juli kl. 21:08 lokal tid.[4]
Semifinale 1
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 1 | Jevgenij Rylov | Russland | 24.56 | Q |
2 | 3 | Ryan Murphy | USA | 24.64 | Q |
3 | 5 | Zane Waddell | Sør-Afrika | 24.72 | Q |
4 | 4 | Michael Andrew | USA | 24.76 | Q |
5 | 2 | Apostolos Christou | Hellas | 24.76 | Q |
6 | 6 | Guilherme Guido | Brasil | 24.87 | |
7 | 8 | Simone Sabbioni | Italia | 25.06 | |
8 | 7 | Mikita Tsmyh | Belarus | 25.12 |
Semifinale 2
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
1 | 4 | Kliment Kolesnikov | Russland | 24.35 | Q |
2 | 2 | Robert Glință | Romania | 24.53 | Q |
3 | 3 | Xu Jiayu | Kina | 24.73 | Q |
4 | 1 | Richárd Bohus | Ungarn | 24.88 | |
5 | 5 | Jérémy Stravius | Frankrike | 24.98 | |
6 | 8 | Michael Laitarovsky | Israel | 25.01 | |
7 | 7 | Jonatan Kopelev | Israel | 25.02 | |
8 | 6 | Mohamed Samy | Egypt | 25.16 |
Finale
Finalen ble svømt 28. juli kl. 20:02 lokal tid.[5]
Plassering | Bane | Navn | Nasjonalitet | Tid | Kommentarer |
---|---|---|---|---|---|
01 | 2 | Zane Waddell | Sør-Afrika | 24,43 | |
02 | 3 | Jevgenij Rylov | Russland | 24,49 | |
03 | 4 | Kliment Kolesnikov | Russland | 24,51 | |
4 | 6 | Ryan Murphy | USA | 24,53 | |
5 | 1 | Michael Andrew | USA | 24,58 | |
6 | 7 | Xu Jiayu | Kina | 24,64 | |
7 | 5 | Robert Glință | Romania | 24,67 | |
8 | 8 | Apostolos Christou | Hellas | 24,75 |