Junior-NM på ski 2007
Junior-NM på ski 2007 ble arrangert som to konkurranser.
Langrennsøvelsene klassisk, fristil og stafett ble avholdt på Gåsbu Langrennsenter fra 22. til 25. februar 2007 av Vang Skiløperforening og Vaaler Idrettsforening, mens kombinert- og hoppøvelsene ble avholdt i Gjerdrumsbakken.[1] Øvelsene inngikk i Norgescupen, med unntak av stafetter og lagkonkurranse.
NM-sprinten ble avholdt den 31. mars 2007 på Nybygda Skistadion av Nybygda Idrettslag under del 2 av NM på ski 2007.[2]
Program
|
|
Medaljevinnere
Menn
M 17 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
22. feb | 10 km fri | Trygve Henden Gaasø | Mats Rudin Resaland | Ole Fredrik Qvale |
24. feb | 10 km klassisk | Pål Golberg | Magnus Moholt | Ole Fredrik Qvale |
31. mar | Sprint | Ånund Lid Byggland | Pål Golberg | Kenneth Eide Haugen |
M 18 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
22. feb | 15 km fri | Petter Soleng Skinstad | Nicolas Knudtzon | Ole Hartvik Skogstad |
24. feb | 10 km klassisk | Petter Soleng Skinstad | Øyvind Ytterhus Utengen | Ole Hartvik Skogstad |
31. mar | Sprint | Timo Andre Bakken | Hans Christer Holund | Nicolas Knudtzon |
M 19/20 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
22. feb | 20 km fri | Magne Dæhli | Tarjei Bø | Hallvard Moian Nydal |
24. feb | 10 km klassisk | Eirik Kurland Olsen | Bjørnar Larsen | Simen Andreas Sveen |
31. mar | Sprint | Sindre Wiig Nordby | Tore Martin Søbak Gundersen | Eirik Sæves |
Stafett
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
25. feb | 4 x 5 km | Akershus 1 Jesper Østensen Christoffer Callesen Daniel Myrmæl Helgestad Eirik Sæves | Hedmark 1 Martin Andersen Simen Sveen Tore Martin S. Gundersen Magne Dæhli | Oslo 1 Øyvind Moen Fjeld Joachim Jacobsen Martin Waaler Kaas Hallvard Moian Nydal |
Kvinner
K 17 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
22. feb | 7,5 km fri | Tuva Toftdahl | Ingvild Flugstad Østberg | Bente Landheim |
24. feb | 5 km klassisk | Bente Landheim | Tuva Toftdahl | Maiken Caspersen Falla |
31. mar | Sprint | Lene Bjerkestrand | Bente Landheim | Maiken Caspersen Falla |
K 18 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
22. feb | 10 km fri | Elise Ringen | Hilde Lauvhaug | Martine Udnes Weng |
24. feb | 5 km klassisk | Elise Ringen | Hilde Lauvhaug | Kathrine Rolsted Harsem |
31. mar | Sprint | Marthe Kristoffersen | Kristin Gausen | Hilde Lauvhaug |
K 19/20 år
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
22. feb | 15 km fri | Marte Monrad-Hansen | Inger Liv Bjerkreim Nilsen | Celine Brun-Lie |
24. feb | 5 km klassisk | Celine Brun-Lie | Marte Monrad-Hansen | Inger Liv Bjerkreim Nilsen |
31. mar | Sprint | Celine Brun-Lie | Astrid Øyre Slind | Ida Eide |
Stafett
Dato | Øvelse | Gull | Sølv | Bronse |
---|---|---|---|---|
25. feb | 4 x 3 km | Oslo 1 Celine Brun-Lie Britt Ingun Moian Nydal Tuva Toftdahl Marte Monrad Hansen | Nord-Trøndelag 1 Kristin Gausen Laila Kveli Elise Ringen Marte Kristoffersen | Akershus 1 Kathrine Harsem Silje Ekroll Jahren Maiken Caspersen Falla Martine Udnes Weng |
Referanser
- ^ Skraastad, Gudbrand (19. november 2007). «Renninnbydelse til Junior NM Ski - Nordiske grener - Vang-Våler 22. - 25. februar 2007» (PDF). Norges Skiforbund. Arkivert fra originalen (PDF) Bruk av
|arkiv_url=
krever at|arkivdato=
også er angitt (hjelp). Besøkt 5. september 2018. «Arkivert kopi» (PDF). Arkivert fra originalen (PDF) 5. september 2018. Besøkt 5. september 2018. - ^ «Invitasjon til NM SKI del II i Nybygda». Norges Skiforbund. Besøkt 5. september 2018.
Kilder
|
|
Autoritetsdata