EM i sandvolleyball 2017
EM i sandvolleyball 2017 | |||
---|---|---|---|
Generell informasjon | |||
Idrettsgren | Sandvolleyball | ||
Arrangør | Confédération Européenne de Volleyball | ||
Vertsby | Jūrmala | ||
Vertsland | Latvia | ||
Arena(er) | Jūrmala | ||
Dato | 16. - 20. august 2017 | ||
Utgavenummer | 25 | ||
Nettsted | Offisielt nettsted | ||
Mesterskap | |||
Forrige – neste | |||
Biel/Bienne 2016 – Nederland 2018 |
EM i sandvolleyball 2017 ble arrangert i Jūrmala i Latvia fra 16. til 20. august 2017. For Norge stilte Victoria Faye Kjølberg og Ane Guro Tveit Hjortland, samt Ingrid Lunde og Oda Johanne Ulveseth i kvinnenes turnering, mens Mathias Berntsen og Svein Oddmund Solhaug, samt Anders Berntsen Mol og Christian Sandlie Sørum stilte i herrenes turnering.
Kvinner
Gruppespill
Gruppe A | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Laboureur / Sude | 6:0 | 6 | |
2. | Baquerizo / Soria | 4:2 | 5 | |
3. | Driessen / Meertens | 2:4 | 4 | |
4. | Sinisalo / Ahtiainen | 0:6 | 3 |
16. august | Laboureur / Sude | Driessen / Meertens | 2:0 |
Sinisalo / Ahtiainen | Baquerizo / Soria | 0:2 | |
17. august | Laboureur / Sude | Baquerizo / Soria | 2:0 |
Sinisalo / Ahtiainen | Driessen / Mertens | 0:2 | |
Laboureur / Sude | Sinisalo / Ahtiainen | 2:0 | |
Baquerizo / Soria | Driessen / Mertens | 2:0 |
Gruppe B | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Borger / Kozuch | 6:1 | 6 | |
2. | Meppelink / van Gestel | 5:2 | 5 | |
3. | Machno / Machno | 2:4 | 4 | |
4. | Lehtonen / Tuominen | 0:6 | 3 |
16. august | Borger / Kozuch | Machno / Machno | 2:0 |
Meppelink / van Gestel | Lehtonen / Tuominen | 2:0 | |
17. august | Borger / Kozuch | Lehtonen / Tuominen | 2:0 |
Meppelink / van Gestel | Machno / Machno | 2:0 | |
Borger / Kozuch | Meppelink / van Gestel | 2:1 | |
Lehtonen / Tuominen | Machno / Machno | 0:2 |
Gruppe C | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Heidrich / Vergé-Dépré | 6:2 | 6 | |
2. | Sinnema / Stubbe | 4:4 | 4 | |
3. | Abalakina / Dabizja | 2:4 | 4 | |
4. | Kjølberg / Hjortland | 3:5 | 4 |
16. august | Heidrich / Vergé-Dépré | Abalakina / Dabizja | 2:0 |
Sinnema / Stubbe | Kjølberg / Hjortland | 1:2 | |
17. august | Heidrich / Vergé-Dépré | Kjølberg / Hjortland | 2:1 |
Sinnema / Stubbe | Abalakina / Dabizja | 2:0 | |
Heidrich / Vergé-Dépré | Sinnema / Stubbe | 2:1 | |
Kjølberg / Hjortland | Abalakina / Dabizja | 0:2 |
Gruppe D | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Schwaiger / Schützenhöfer | 6:1 | 6 | |
2. | Betschart / Hüberli | 4:2 | 5 | |
3. | Dumbauskaitė / Povilaitytė | 3:4 | 4 | |
4. | Lece / Ozolina | 0:6 | 3 |
16. august | Betschart / Hüberli | Lece / Ozolina | 2:0 |
Schwaiger / Schützenhöfer | Dumbauskaitė / Povilaitytė | 2:1 | |
17. august | Betschart / Hüberli | Dumbauskaitė / Povilaitytė | 2:0 |
Schwaiger / Schützenhöfer | Lece / Ozolina | 2:0 | |
Betschart / Hüberli | Schwaiger / Schützenhöfer | 0:2 | |
Dumbauskaitė / Povilaitytė | Lece / Ozolina | 2:0 |
Gruppe E | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Kolocová / Kvapilová | 4:2 | 5 | |
2. | Birlova / Makroguzova | 5:2 | 5 | |
3. | Lunde / Ulveseth | 4:4 | 5 | |
4. | Caica / Liepinlauska | 1:6 | 3 |
16. august | Kolocová / Kvapilová | Caica / Liepinlauska | 2:0 |
Birlova / Makroguzova | Lunde / Ulveseth | 1:2 | |
17. august | Kolocová / Kvapilová | Lunde / Ulveseth | 2:0 |
Birlova / Makroguzova | Caica / Liepinlauska | 2:0 | |
Kolocová / Kvapilová | Birlova / Makroguzova | 0:2 | |
Lunde / Ulveseth | Caica / Liepinlauska | 2:1 |
Gruppe F | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Moisejeva / Syrtseva | 5:3 | 5 | |
2. | Bieneck / Schneider | 5:3 | 5 | |
3. | Davidova / Shchypkova | 5:4 | 5 | |
4. | Jursone / Auzina | 1:6 | 3 |
16. august | Bieneck / Schneider | Jursone / Auzina | 2:0 |
Dawidowa / Schypkowa | Moisejeva / Syrtseva | 1:2 | |
17. august | Bieneck / Schneider | Moisejeva / Syrtseva | 2:1 |
Dawidowa / Schypkowa | Jursone / Auzina | 2:1 | |
Bieneck / Schneider | Dawidowa / Schypkowa | 1:2 | |
Moisejeva / Syrtseva | Jursone / Auzina | 2:0 |
Gruppe G | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Ludwig / Walkenhorst | 6:2 | 6 | |
2. | Lahti / Parkkinen | 5:3 | 5 | |
3. | Motrich / Kholomina | 3:4 | 4 | |
4. | Jupiter / Lusson | 1:6 | 3 |
16. august | Ludwig / Walkenhorst | Jupiter / Lusson | 2:0 |
Lahti / Parkkinen | Motrich / Kholomina | 2:0 | |
17. august | Ludwig / Walkenhorst | Motrich / Kholomina | 2:1 |
Lahti / Parkkinen | Jupiter / Lusson | 2:1 | |
Ludwig / Walkenhorst | Lahti / Parkkinen | 2:1 | |
Motrich / Kholomina | Jupiter / Lusson | 2:0 |
Gruppe H | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Graudina / Kravčenoka | 6:0 | 6 | |
2. | Kołosińska / Gruszczyńska | 4:2 | 5 | |
3. | Glenzke / Großner | 2:5 | 4 | |
4. | Plesiutschnig / Strauss | 1:6 | 3 |
16. august | Graudina / Kravčenoka | Plesiutschnig / Strauss | 2:0 |
Glenzke / Großner | Kołosińska / Gruszczyńska | 0:2 | |
17. august | Graudina / Kravčenoka | Kołosińska / Gruszczyńska | 2:0 |
Glenzke / Großner | Plesiutschnig / Strauss | 2:1 | |
Graudina / Kravčenoka | Glenzke / Großner | 2:0 | |
Kołosińska / Gruszczyńska | Plesiutschnig / Strauss | 2:0 |
Sluttspill
16-delsfinaler 18. August | 8-delsfinaler 18. August | Kvartfinaler 19. August | Semifinaler 20. August | Finale 20. August | |||||||||||||||||||
1 | |||||||||||||||||||||||
32 | |||||||||||||||||||||||
Laboureur / Sude | 2 | ||||||||||||||||||||||
Meppelink / van Gestel | 0 | ||||||||||||||||||||||
Meppelink / van Gestel | 2 | ||||||||||||||||||||||
Motrich / Kholomina | 0 | ||||||||||||||||||||||
Laboureur / Sude | |||||||||||||||||||||||
Graudina / Kravčenoka | |||||||||||||||||||||||
9 | |||||||||||||||||||||||
24 | |||||||||||||||||||||||
Graudina / Kravčenoka | 2 | ||||||||||||||||||||||
Baquerizo / Soria | 0 | ||||||||||||||||||||||
Baquerizo / Soria | 2 | ||||||||||||||||||||||
Machno / Machno | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tyskland | Laboureur / Sude | 1 | |||||||||||||||||||||
Tsjekkia | Kolocová / Kvapilová | 2 | |||||||||||||||||||||
5 | |||||||||||||||||||||||
28 | |||||||||||||||||||||||
Kolocová / Kvapilová | 2 | ||||||||||||||||||||||
Betschart / Hüberli | 1 | ||||||||||||||||||||||
Betschart / Hüberli | 2 | ||||||||||||||||||||||
Abalakina / Dabizja | 0 | ||||||||||||||||||||||
Kolocová / Kvapilová | |||||||||||||||||||||||
Lahti / Parkkinen | |||||||||||||||||||||||
13 | |||||||||||||||||||||||
20 | |||||||||||||||||||||||
Schwaiger / Schützenhöfer | 0 | ||||||||||||||||||||||
Lahti / Parkkinen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Lahti / Parkkinen | 2 | ||||||||||||||||||||||
Lunde / Ulveseth | 0 | ||||||||||||||||||||||
Tsjekkia | Kolocová / Kvapilová | 1 | |||||||||||||||||||||
Tyskland | Glenzke / Großner | 2 | |||||||||||||||||||||
3 | |||||||||||||||||||||||
30 | |||||||||||||||||||||||
Heidrich / Vergé-Dépré | 0 | ||||||||||||||||||||||
Birlova / Makroguzova | 2 | ||||||||||||||||||||||
Birlova / Makroguzova | 2 | ||||||||||||||||||||||
Dumbauskaitė / Povilaitytė | 0 | ||||||||||||||||||||||
Birlova / Makroguzova | |||||||||||||||||||||||
Kołosińska / Gruszczyńska | Bronsefinale | ||||||||||||||||||||||
11 | |||||||||||||||||||||||
Tyskland | Laboureur / Sude | 2 | |||||||||||||||||||||
22 | |||||||||||||||||||||||
Moisejeva / Syrtseva | 0 | Polen | Kołosińska / Gruszczyńska | 1 | |||||||||||||||||||
Kołosińska / Gruszczyńska | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kołosińska / Gruszczyńska | 2 | ||||||||||||||||||||||
Driessen / Mertens | 0 | ||||||||||||||||||||||
Polen | Kołosińska / Gruszczyńska | 0 | |||||||||||||||||||||
Tyskland | Glenzke / Großner | 2 | |||||||||||||||||||||
7 | |||||||||||||||||||||||
26 | |||||||||||||||||||||||
Ludwig / Walkenhorst | 2 | ||||||||||||||||||||||
Sinnema / Stubbe | 0 | ||||||||||||||||||||||
Sinnema / Stubbe | 2 | ||||||||||||||||||||||
Davidova / Shchypkova | 0 | ||||||||||||||||||||||
Ludwig / Walkenhorst | |||||||||||||||||||||||
Glenzke / Großner | |||||||||||||||||||||||
15 | |||||||||||||||||||||||
18 | |||||||||||||||||||||||
Borger / Kozuch | 1 | ||||||||||||||||||||||
Glenzke / Großner | 2 | ||||||||||||||||||||||
Bieneck / Schneider | 0 | ||||||||||||||||||||||
Glenzke / Großner | 2 |
Menn
Gruppespill
Gruppe A | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Ranghieri / Carambula | 6:0 | 6 | |
2. | Łosiak / Kantor | 4:3 | 5 | |
3. | Regža / Pļaviņš | 2:5 | 4 | |
4. | Babich / Gordieiev | 2:6 | 3 |
16. august | Łosiak / Kantor | Babich / Gordieiev | 2:1 |
Regža / Pļaviņš | Ranghieri / Carambula | 0:2 | |
Łosiak / Kantor | Ranghieri / Carambula | 0:2 | |
Regža / Pļaviņš | Babich / Gordieiev | 2:1 | |
17. august | Łosiak / Kantor | Regža / Pļaviņš | 2:0 |
Ranghieri / Carambula | Babich / Gordieiev | 2:0 |
Gruppe B | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Lupo / Nicolai | 6:1 | 6 | |
2. | Prudel / Kujawiak | 4:3 | 5 | |
3. | Zemljak / Pokeršnik | 3:4 | 4 | |
4. | Berntsen / Solhaug | 1:6 | 3 |
16. august | Lupo / Nicolai | Zemljak / Pokeršnik | 2:0 |
Prudel / Kujawiak | Berntsen / Solhaug | 2:0 | |
Lupo / Nicolai | Berntsen / Solhaug | 2:1 | |
Prudel / Kujawiak | Zemljak / Pokeršnik | 2:1 | |
17. august | Lupo / Nicolai | Prudel / Kujawiak | 2:0 |
Berntsen / Solhaug | Zemljak / Pokeršnik | 0:2 |
Gruppe C | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Ljamin / Krasilnikov | 6:0 | 6 | |
2. | Schümann / Thole | 4:3 | 5 | |
3. | Gregory / Sheaf | 2:4 | 4 | |
4. | Erdmann / Dollinger | 1:6 | 3 |
16. august | Ljamin / Krasilnikov | Gregory / Sheaf | 2:0 |
Schümann / Thole | Erdmann / Dollinger | 2:1 | |
Ljamin / Krasilnikov | Erdmann / Dollinger | 2:0 | |
Schümann / Thole | Gregory / Sheaf | 2:0 | |
17. august | Ljamin / Krasilnikov | Schümann / Thole | 2:0 |
Gregory / Sheaf | Erdmann / Dollinger | 2:0 |
Gruppe D | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Samoilovs / J. Šmēdiņš | 6:1 | 6 | |
2. | Beeler / Krattiger | 4:3 | 5 | |
3. | Böckermann / Harms | 3:4 | 4 | |
4. | Giginoğlu / Mermer | 1:6 | 3 |
16. august | Samoilovs / J. Šmēdiņš | Giginoğlu / Mermer | 2:0 |
Beeler / Krattiger | Böckermann / Harms | 2:0 | |
Samoilovs / J. Šmēdiņš | Böckermann / Harms | 2:1 | |
Beeler / Krattiger | Giginoğlu / Mermer | 2:1 | |
17. august | Samoilovs / J. Šmēdiņš | Beeler / Krattiger | 2:0 |
Böckermann / Harms | Giginoğlu / Mermer | 2:0 |
Gruppe E | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Fijałek / Bryl | 6:1 | 6 | |
2. | Rudol / Szałankiewicz | 5:3 | 5 | |
3. | Kunert / Dressler | 3:5 | 4 | |
4. | Piippo / Nurminen | 1:6 | 3 |
16. august | Fijałek / Bryl | Rudol / Szałankiewicz | 2:1 |
Kunert / Dressler | Piipoo / Nurminen | 2:1 | |
Fijałek / Bryl | Piipoo / Nurminen | 2:0 | |
Rudol / Szałankiewicz | Kunert / Dressler | 2:1 | |
17. august | Fijałek / Bryl | Kunert / Dressler | 2:0 |
Rudol / Szałankiewicz | Piipoo / Nurminen | 2:0 |
Gruppe F | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Brouwer / Meeuwsen | 6:1 | 6 | |
2. | Koekelkoren / van Walle | 4:3 | 5 | |
3. | Seidl / Winter | 4:5 | 4 | |
4. | Solovejs / T. Šmēdiņš | 1:6 | 3 |
16. august | Brouwer / Meeuwsen | Solovejs / T. Šmēdiņš | 2:0 |
Koekelkoren / van Walle | Seidl / Winter | 2:1 | |
Brouwer / Meeuwsen | Seidl / Winter | 2:1 | |
Koekelkoren / van Walle | Solovejs / T. Šmēdiņš | 2:0 | |
17. august | Brouwer / Meeuwsen | Koekelkoren / van Walle | 2:0 |
Seidl / Winter | Solovejs / T. Šmēdiņš | 2:1 |
Gruppe G | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Mol / Sørum | 6:0 | 6 | |
2. | Herrera / Gavira | 4:2 | 5 | |
3. | Točs / Finsters | 2:4 | 4 | |
4. | Ermacora / Pristauz | 0:6 | 3 |
16. august | Herrera / Gavira | Točs / Finsters | 2:0 |
Mol / Sørum | Ermacora / Pristauz | 2:0 | |
Herrera / Gavira | Ermacora / Pristauz | 2:0 (W) | |
Mol / Sørum | Točs / Finsters | 2:0 | |
17. august | Herrera / Gavira | Mol / Sørum | 0:2 |
Ermacora / Pristauz | Točs / Finsters | 0:2 (W) |
Gruppe H | ||||
Plass | Lag | Sett | Poeng | |
---|---|---|---|---|
1. | Stojanovskij / Jarzutkin | 4:3 | 5 | |
2. | Walkenhorst / Fuchs | 5:3 | 5 | |
3. | Thiercy / Di Giantommaso | 4:4 | 4 | |
4. | Hörl / Horst | 2:5 | 4 |
16. august | Stojanovskij / Jarzutkin | Walkenhorst / Fuchs | 2:1 |
Hörl / Horst | Thiercy / Di Giantommaso | 2:1 | |
Stojanovskij / Jarzutkin | Thiercy / Di Giantommaso | 0:2 | |
Hörl / Horst | Walkenhorst / Fuchs | 0:2 | |
17. august | Stojanovskij / Jarzutkin | Hörl / Horst | 2:0 |
Thiercy / Di Giantommaso | Walkenhorst / Fuchs | 1:2 |
Sluttspill
16-delsfinaler 18. August | 8-delsfinaler 18. August | Kvartfinaler 18./19. August | Semifinaler 19. August | Finale 20. August | |||||||||||||||||||
1 | |||||||||||||||||||||||
32 | |||||||||||||||||||||||
Ranghieri / Carambula | 2 | ||||||||||||||||||||||
Schümann / Thole | 0 | ||||||||||||||||||||||
Schümann / Thole | 2 | ||||||||||||||||||||||
Zemljak / Pokeršnik | 1 | ||||||||||||||||||||||
Ranghieri / Carambula | |||||||||||||||||||||||
Koekelkoren / van Walle | |||||||||||||||||||||||
9 | |||||||||||||||||||||||
24 | |||||||||||||||||||||||
Stojanovskij / Jarzutkin | 0 | ||||||||||||||||||||||
Koekelkoren / van Walle | 2 | ||||||||||||||||||||||
Koekelkoren / van Walle | 2 | ||||||||||||||||||||||
Böckermann / Harms | 0 | ||||||||||||||||||||||
Belgia | Koekelkoren / van Walle | 1 | |||||||||||||||||||||
Latvia | Samoilovs / J. Šmēdiņš | 2 | |||||||||||||||||||||
5 | |||||||||||||||||||||||
28 | |||||||||||||||||||||||
Fijałek / Bryl | 2 | ||||||||||||||||||||||
Beeler / Krattiger | 0 | ||||||||||||||||||||||
Beeler / Krattiger | 2 | ||||||||||||||||||||||
Točs / Finsters | 1 | ||||||||||||||||||||||
Fijałek / Bryl | |||||||||||||||||||||||
Samoilovs / J. Šmēdiņš | |||||||||||||||||||||||
13 | |||||||||||||||||||||||
20 | |||||||||||||||||||||||
Samoilovs / J. Šmēdiņš | 2 | ||||||||||||||||||||||
Łosiak / Kantor | 1 | ||||||||||||||||||||||
Łosiak / Kantor | 2 | ||||||||||||||||||||||
Kunert / Dressler | 0 | ||||||||||||||||||||||
Latvia | Samoilovs / J. Šmēdiņš | 0 | |||||||||||||||||||||
Italia | Lupo / Nicolai | 2 | |||||||||||||||||||||
3 | |||||||||||||||||||||||
30 | |||||||||||||||||||||||
Ljamin / Krasilnikov | 1 | ||||||||||||||||||||||
Regža / Pļaviņš | 2 | ||||||||||||||||||||||
Rudol / Szałankiewicz | 0 | ||||||||||||||||||||||
Regža / Pļaviņš | 2 | ||||||||||||||||||||||
Regža / Pļaviņš | |||||||||||||||||||||||
Brouwer / Meeuwsen | Bronsefinale | ||||||||||||||||||||||
11 | |||||||||||||||||||||||
Belgia | Koekelkoren / van Walle | 1 | |||||||||||||||||||||
22 | |||||||||||||||||||||||
Brouwer / Meeuwsen | 2 | Nederland | Brouwer / Meeuwsen | 2 | |||||||||||||||||||
Walkenhorst / Fuchs | 0 | ||||||||||||||||||||||
Walkenhorst / Fuchs | 2 | ||||||||||||||||||||||
Gregory / Sheaf | 0 | ||||||||||||||||||||||
Nederland | Brouwer / Meeuwsen | 1 | |||||||||||||||||||||
Italia | Lupo / Nicolai | 2 | |||||||||||||||||||||
7 | |||||||||||||||||||||||
26 | |||||||||||||||||||||||
Mol / Sørum | 2 | ||||||||||||||||||||||
Thiercy / Di Giantommaso | 0 | ||||||||||||||||||||||
Prudel / Kujawiak | 1 | ||||||||||||||||||||||
Thiercy / Di Giantommaso | 2 | ||||||||||||||||||||||
Mol / Sørum | |||||||||||||||||||||||
Lupo / Nicolai | |||||||||||||||||||||||
15 | |||||||||||||||||||||||
18 | |||||||||||||||||||||||
Lupo / Nicolai | 2 | ||||||||||||||||||||||
Seidl / Winter | 0 | ||||||||||||||||||||||
Herrera / Gavira | 0 | ||||||||||||||||||||||
Seidl / Winter | 2 |
Referanser
Eksterne lenker
- Offisielt nettsted
Autoritetsdata