Verenigde Staten op de Olympische Zomerspelen 1904
Verenigde Staten op de Olympische Spelen | ||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Land | Verenigde Staten | |||||||||||
IOC-landcode | USA | |||||||||||
NOC | United States Olympic Committee externe link | |||||||||||
Olympische Zomerspelen 1904 in St. Louis | ||||||||||||
| ||||||||||||
Verenigde Staten op de Zomerspelen | ||||||||||||
1896 · 1900 · 1904 · 1908 · 1912 · 1920 · 1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1996 · 2000 · 2004 · 2008 · 2012 · 2016 · 2020 · 2024 | ||||||||||||
Verenigde Staten op de Winterspelen | ||||||||||||
1924 · 1928 · 1932 · 1936 · 1948 · 1952 · 1956 · 1960 · 1964 · 1968 · 1972 · 1976 · 1980 · 1984 · 1988 · 1992 · 1994 · 1998 · 2002 · 2006 · 2010 · 2014 · 2018 · 2022 | ||||||||||||
|
De Verenigde Staten organiseerden de Olympische Zomerspelen 1904 in Saint Louis. Aan deze Spelen namen nauwelijks deelnemers van buiten de Verenigde Staten. Hierdoor wonnen de Amerikanen 239 van de 280 medailles, Op veel onderdelen kwamen alleen Amerikanen uit,
Medailles
Goud
- George Bryant - boogschieten, mannen double York round
- George Bryant - boogschieten, mannen double American round
- Matilda Howell - boogschieten, vrouwen double National round
- Matilda Howell - boogschieten, vrouwen double Columbia round
- Matilda Howell, Jessie Pollock, Laura Woodruff, en Louise Taylor - boogschieten, vrouwen team
- Potomac Schutters - boogschieten, mannen team
Zilver
- Robert Williams - boogschieten, mannen double York round
- Robert Williams - boogschieten, mannen double American round
- William Grebe - schermen, mannen sabel
- Emma Cooke - boogschieten, vrouwen double National round
- Emma Cooke - boogschieten, vrouwen double Columbia round
- Emma Cooke en Mabel Taylor - boogschieten, vrouwen team round
- Christian Brothers College - voetbal, mannentoernooi
- Cincinnati Schutters - boogschieten, mannen team
Brons
- William Thompson - boogschieten, mannen double York round
- William Thompson - boogschieten, mannen double American round
- Jessie Pollock - boogschieten, vrouwen double National round
- Jessie Pollock - boogschieten, vrouwen double Columbia round
- Boston Schutters - boogschieten, mannen team round
- St, Rose of Lima Parish - voetbal, mannentoernooi
Resultaten per onderdeel
Boogschieten
De Verenigde Staten namen voor het eerst deel aan het boogschieten, Omdat er geen andere landen deelnamen, wonnen ze alle 17 medailles,
Onderdeel | Plaats | Schutter | Score |
---|---|---|---|
Mannen double York round | 1e | George Bryant | 820 |
2e | Robert Williams | 819 | |
3e | William Thompson | 816 | |
4e | Wallace Bryant | 618 | |
5e | Benjamin Keys | 532 | |
6e | Ernest Frentz | 528 | |
7e | Homer Taylor | 506 | |
8e | C,S, Woodruff | 487 | |
9e | Henry Richardson | 439 | |
10e | D, F, McGowan | 383 | |
11e | Thomas Scott | 375 | |
12e | Cyrus Dallin | 355 | |
13e | Lewis Maxon | 341 | |
14e | Ralph Taylor | 328 | |
15e | Edward Weston | 268 | |
16e | Edward Bruce | 238 | |
Mannen double American round | 1e | George Bryant | 1048 |
2e | Robert Williams | 991 | |
3e | William Thompson | 949 | |
4e | C,S, Woodruff | 907 | |
5e | William Clark | 880 | |
6e | Homer Taylor | 862 | |
7e | Benjamin Keys | 840 | |
8e | Wallace Bryant | 818 | |
9e | Cyrus Dallin | 816 | |
10e | Henry B, Richardson | 813 | |
11e | Charles Hubbard | 779 | |
12e | Lewis Maxon | 777 | |
13e | Galen Spencer | 701 | |
14e | Samuel Duvall | 699 | |
15e | Ernest Frentz | 665 | |
16e | Amos Casselman | 628 | |
17e | Ralph Taylor | 533 | |
18e | Edward Bruce | 516 | |
19e | E, H, Weston | 508 | |
20e | Edward Weston | 450 | |
21e | W, G, Valentine | 347 | |
Vrouwen double National round | 1e | Matilda Howell | 620 |
2e | Emma Cooke | 419 | |
3e | Jessie Pollock | 419 | |
4e | Laura Woodruff | 234 | |
5e | Mabel Taylor | 160 | |
6e | Louise Taylor | 159 | |
Vrouwen double Columbia round | 1e | Matilda Howell | 867 |
2e | Emma Cooke | 630 | |
3e | Jessie Pollock | 630 | |
4e | Laura Woodruff | 547 | |
5e | Mabel Taylor | 243 | |
6e | Louise Taylor | 229 |
Onderdeel | Plaats | Team | Schutters | Score |
---|---|---|---|---|
Mannen team round | 1e | Potomac Schutters | William Thompson, Robert Williams, Lewis Maxon, Galen Spencer | 1344 |
2e | Cincinnati Schutters | C,S, Woodruff, William Clark, Charles Hubbard, Samuel Duvall | 1341 | |
3e | Boston Schutters | George Bryant, Wallace Bryant, Cyrus Dallin, Henry B. Richardson | 1268 | |
4e | Chicago Schutters | Benjamin Keys, Homer Taylor, Edward Weston, Edward Bruce | 942 | |
Vrouwen team round | 1e | Matilda Howell, Jessie Pollock, Laura Woodruff, Louise Taylor | Onbekend | |
2e | Emma Cooke, Mabel Taylor | Onbekend |
Atletiek
Hardlopen
Onderdeel | Plaats | Atleet | Heats | Repechage | Finale |
---|---|---|---|---|---|
Mannen 60 meter | 1e | Archie Hahn | 7,2 seconden 1e, heat 3 | Advanced directly | 7,0 seconden |
2e | William Hogenson | 7,0 seconden 1e, heat 2 | 7,2 seconden | ||
3e | Fay Moulton | Onbekend 1e, heat 4 | 7,2 seconden | ||
4e | Clyde Blair | 7,0 seconden 1e, heat 1 | 7,2 seconden | ||
5e | Myer Prinstein | Onbekend 2e, heat 1 | 7,2 seconden 2e, repechage | Onbekend | |
6e | Frank Castleman | Onbekend 2e, heat 2 | 7,2 seconden 1e, repechage | Onbekend | |
7-8 | Nathaniel Cartmell | Onbekend 2e, heat 4 | Onbekend 3-4, repechage | Uitgeschakeld | |
9-12 | William Hunter | Onbekend 3-4, heat 1 | Uitgeschakeld | ||
George Poage | Onbekend 3-4, heat 1 | ||||
Lawson Robertson | Onbekend 3e, heat 3 |
Onderdeel | Plaats | Atleet | Heats | Finale |
---|---|---|---|---|
Mannen, 100 meter | 1e | Archie Hahn | 11,4 seconden 1e, heat 1 | 11,0 seconden |
2e | Nathaniel Cartmell | 11,4 seconden 1e, heat 3 | 11,2 seconden | |
3e | William Hogenson | 11,6 seconden 1e, heat 2 | 11,2 seconden | |
4e | Fay Moulton | Onbekend 2e, heat 3 | Onbekend | |
5e | Frederick Heckwolf | Onbekend 2e, heat 2 | Onbekend | |
6e | Lawson Robertson | Onbekend 2e, heat 1 | Onbekend | |
7-11 | Clyde Blair | Onbekend 3e, heat 3 | Uitgeschakeld | |
Frank Castleman | Onbekend 4e, heat 3 | |||
Myer Prinstein | Onbekend 4e, heat 2 | |||
Mannen 200 meter | 1e | Archie Hahn | 22,2 seconden 1e, heat 1 | 21,6 seconden OR |
2e | Nathaniel Cartmell | Onbekend 2e, heat 1 | 2,9 seconden | |
3e | William Hogenson | 22,8 seconden 1e, heat 2 | Onbekend | |
4e | Fay Moulton | Onbekend 2e, heat 2 | Onbekend |
Onderdeel | Plaats | Atleet | Finale |
---|---|---|---|
Mannen, 400 meter | 1e | Harry Hillman | 49,2 seconden OR |
2e | Frank Waller | 49,9 seconden | |
3e | Herman Groman | 50,0 seconden | |
4e | Joseph Fleming | Onbekend | |
5e | Myer Prinstein | Onbekend | |
6e | George Poage | Onbekend | |
7-12 | Clyde Blair | Onbekend | |
Paul Pilgrim | Onbekend | ||
George Underwood | Onbekend | ||
Howard Valentine | Onbekend | ||
Mannen 800 meter | 1e | Jim Lightbody | 1:56,0 OR |
2e | Howard Valentine | 1:56,3 | |
3e | Emil Breitkreutz | 1:56,4 | |
4e | George Underwood | Onbekend | |
6e | William Verner | Onbekend | |
7-13 | George Bonhag | Onbekend | |
Harvey Cohn | Onbekend | ||
Lacey Hearn | Onbekend | ||
John J, Joyce | Onbekend | ||
Paul Pilgrim | Onbekend | ||
Mannen 1500 meter | 1e | Jim Lightbody | 4:05,4 OR |
2e | William Verner | 4:06,8 | |
3e | Lacey Hearn | Onbekend | |
4e | David Munson | Onbekend | |
7e | Howard Valentine | Onbekend | |
8e | Harvey Cohn | Onbekend | |
9e | Charles Bacon | Onbekend |
Onderdeel | Plaats | Atleet | Heats | Finale |
---|---|---|---|---|
Mannen 110 meter horden | 1e | Frederick Schule | 16,2 seconden 1e, heat 1 | 16,0 seconden |
2e | Thaddeus Schideler | Onbekend 2e, heat 2 | 16,3 seconden | |
3e | Lesley Ashburner | Onbekend 2e, heat 1 | 16,4 seconden | |
4e | Frank Castleman | 16,2 seconden 1e, heat 2 | Onbekend | |
5-7 | Craig McLanahan | Onbekend 3e, heat 1 | Onbekend |
Onderdeel | Plaats | Atleet | Finale |
---|---|---|---|
Mannen 200 meter horden | 1e | Harry Hillman | 24,6 seconden OR |
2e | Frank Castleman | 24,9 seconden | |
3e | George Poage | Onbekend | |
4e | George Varnell | Onbekend | |
5e | Frederick Schule | Onbekend | |
Mannen 400 meter horden | 1e | Harry Hillman | 53,0 seconden |
2e | Frank Waller | 53,2 seconden | |
3e | George Poage | Onbekend | |
4e | George Varnell | Onbekend | |
Mannen 2590 meter steeplechase | 1e | Jim Lightbody | 7:39,6 |
3e | Arthur Newton | Onbekend | |
4e | William Verner | Onbekend | |
5-7 | Harvey Cohn | Onbekend | |
David Munson | Onbekend | ||
Richard Sandford | Onbekend |
Onderdeel | Plaats | Team | Atleten | Score |
---|---|---|---|---|
Mannen 4 mijl team (6437 m) | 1e | New York AC | Arthur Newton (1) George Underwood (5) Paul Pilgrim (6) Howard Valentine (7) David Munson (8) | 27 punten |
2e | Chicago AA | Jim Lightbody (2) William Verner (3) Lacey Hearn (4) Albert Coray (9) Sidney Hatch (10) | 28 punten |
Onderdeel | Plaats | Atleet | Finale |
---|---|---|---|
Mannen marathon | 1e | Thomas J, Hicks | 3:28:53 |
2e | Albert Coray | 3:34:52 | |
3e | Arthur Newton | 3:47:33 | |
6e | David Kneeland | Onbekend | |
7e | Henry Brawley | Onbekend | |
8e | Sidney Hatch | Onbekend | |
11e | F, P, Devlin | Onbekend | |
13e | John Furla | Onbekend | |
— | Edward P, Carr | Niet gefinisht | |
Robert Fowler | Niet gefinisht | ||
John Foy | Niet gefinisht | ||
William Garcia | Niet gefinisht | ||
Thomas J, Kennedy | Niet gefinisht | ||
John Lordon | Niet gefinisht | ||
Samuel Mellor | Niet gefinisht | ||
Frank Pierce | Niet gefinisht | ||
Guy Porter | Niet gefinisht | ||
Michael Spring | Niet gefinisht | ||
Fred Lorz | Gediskwalificeerd |
Springnummers
Onderdeel | Plaats | Atleet | Finale |
---|---|---|---|
Mannen verspringen | 1e | Myer Prinstein | 7,34 meter OR |
2e | Daniel Frank | 6,89 meter | |
3e | Robert Stangland | 6,88 meter | |
4e | Frederick Englehardt | 6,63 meter | |
5e | George van Cleaf | Onbekend | |
6e | John Hagerman | Onbekend | |
7-10 | John T, Oxley | Onbekend | |
Mannen hink-stap-springen | 1e | Myer Prinstein | 14,35 meter |
2e | Frederick Englehardt | 13,90 meter | |
3e | Robert Stangland | 13,36 meter | |
4e | John Fuhler | 12,91 meter | |
5e | George van Cleaf | Onbekend | |
6e | John Hagerman | Onbekend | |
7e | Samuel Jones | Onbekend | |
Mannen hoogspringen | 1e | Samuel Jones | 1,80 meter |
2e | Garrett Serviss | 1,77 meter | |
5e | Emil Freymark | Onbekend | |
6e | Ervin Barker | 1,70 meter | |
Mannen polsstokhoogspringen | 1e | Charles Dvorak | 3,50 meter OR |
2e | LeRoy Samse | 3,35 meter | |
3e | Louis Wilkins | 3,35 meter | |
4e | Craig McLanahan | 3,35 meter | |
5e | Claude Allen | 3,35 meter | |
6e | Walter Dray | Onbekend | |
Mannen verspringen uit stand | 1e | Ray Ewry | 3,47 meter OR |
2e | Charles King | 3,27 meter | |
3e | John Biller | 3,25 meter | |
4e | Henry Field | 3,18 meter | |
Mannen hink-stap-springen uit stand | 1e | Ray Ewry | 10,54 meter |
2e | Charles King | 10,16 meter | |
3e | Joseph Stadler | 9,60 meter | |
4e | Garrett Serviss | 9,53 meter | |
Mannen hoogspringen uit stand | 1e | Ray Ewry | 1,60 meter |
2e | Joseph Stadler | 1,44 meter | |
3e | Lawson Robertson | 1,44 meter | |
4e | John Biller | 1,42 meter |
Werpnummers
Onderdeel | Plaats | Atleet | Finale |
---|---|---|---|
Mannen kogelstoten | 1e | Ralph Rose | 14,81 meter OR |
2e | William Coe | 14,40 meter | |
3e | Lawrence Feuerbach | 13,37 meter | |
4e | Martin Sheridan | 12,39 meter | |
5e | Charles Tsjaadwick | Onbekend | |
6e | Albert Johnson | Onbekend | |
7e | John Guiney | Onbekend | |
Mannen discuswerpen | 1e | Martin Sheridan | 39,28 meter OR |
2e | Ralph Rose | 39,28 meter OR | |
4e | John Jesus Flanagan | 36,14 meter | |
5e | John Biller | Onbekend | |
6e | James Mitchell | Onbekend | |
Mannen kogelslingeren | 1e | John Jesus Flanagan | 51,23 meter OR |
2e | John DeWitt | 50,26 meter | |
3e | Ralph Rose | 45,73 meter | |
4e | Charles Tsjaadwick | 42,78 meter | |
5e | James Mitchell | Onbekend | |
6e | Albert Johnson | Onbekend | |
Mannen gewichtwerpen (25,4 kg) | 2e | John Jesus Flanagan | 10,16 meter |
3e | James Mitchell | 10,13 meter | |
4e | Charles Henneman | 9,18 meter | |
5e | Charles Tsjaadwick | Onbekend | |
6e | Ralph Rose | 8,53 meter |
Meerkampen
Onderdeel | Plaats | Atleet | Total score |
---|---|---|---|
Mannen driekamp | 1e | Max Emmerich | 35,7 |
2e | John Grieb | 34,0 | |
3e | William Merz | 32,9 | |
4e | George Mayer | 32,4 | |
5e | John Bissinger | 30,8 | |
6e | Philip Kassell | 30,1 | |
7e | Fred Schmind | 30,0 | |
10e | Max Hess | 29,6 | |
Otto Neimand | 29,6 | ||
12e | Edward Siegler | 29,2 | |
13e | John Leichinger | 29,1 | |
14e | Otto Boehnke | 28,7 | |
George Stapf | 28,7 | ||
16e | Andrew Neu | 28,6 | |
17e | Robert Reynolds | 28,5 | |
Frank Schicke | 28,5 | ||
19e | Ernst Reckeweg | 28,2 | |
20e | Otto Steffen | 28,0 | |
22e | Ragnar Berg | 27,4 | |
Lorenz Spann | 27,4 | ||
Reinhard Wagner | 27,4 | ||
25e | Theodore Gross | 27,3 | |
Robert Herrmann | 27,3 | ||
Leander Keim | 27,3 | ||
28e | Oluf Landnes | 27,2 | |
30e | William Berewald | 27,0 | |
Willard Schrader | 27,0 | ||
32e | Julius Lenhart | 26,8 | |
33e | Henry Koeder | 26,7 | |
34e | Max Thomas | 26,6 | |
36e | Emil Beyer | 26,5 | |
John Duha | 26,5 | ||
Edward Hennig | 26,5 | ||
Clarence Kiddington | 26,5 | ||
40e | Anthony Jahnke | 26,4 | |
Oliver Olsen | 26,4 | ||
Henry Prinzler | 26,4 | ||
43e | Phillip Sontag | 26,2 | |
44e | Louis Hunger | 25,9 | |
Louis Kniep | 25,9 | ||
47e | Charles Umbs | 25,7 | |
John Wolf | 25,7 | ||
49e | George Aschenbrener | 25,5 | |
Rudolf Krupitzer | 25,5 | ||
J. Wassow | 25,5 | ||
52e | Emil Rothe | 25,4 | |
George Schroeder | 25,4 | ||
54, | Otto Feyder | 25,2 | |
55e | Louis Rathke | 25,1 | |
Philip Schuster | 25,1 | ||
Harry Warnken | 25,1 | ||
59e | Anton Heida | 25,0 | |
Jacob Hertenbahn | 25,0 | ||
William Tritschler | 25,0 | ||
62e | Harry Hansen | 24,8 | |
63e | Max Wolf | 24,6 | |
64e | William Andelfinger | 24,5 | |
Charles Krause | 24,5 | ||
67, | Bergin Nilsen | 24,4 | |
68e | James Dwyer | 24,3 | |
William Traband | 24,3 | ||
70e | Robert Maysack | 24,2 | |
71e | George Mastrovich | 24,1 | |
72e | Charles Sorum | 24,0 | |
73e | Bernard Berg | 23,9 | |
74e | John Dellert | 23,7 | |
75e | Andreas Kempf | 23,6 | |
Otto Thomsen | 23,6 | ||
77e | Christian Deubler | 23,5 | |
Edward Tritschler | 23,5 | ||
79e | Barry Chimberoff | 23,4 | |
Henry Kraft | 23,4 | ||
81e | L. Guerner | 23,2 | |
82e | P. Gussmann | 23,1 | |
83e | Michael Lang | 23,0 | |
84e | P. Ritter | 22,8 | |
85e | Hy. Meyland | 22,4 | |
Richard Tritschler | 22,4 | ||
Emil Voigt | 22,4 | ||
88e | Otto Knerr | 22,3 | |
89e | Gustav Mueller | 22,0 | |
Otto Roissner | 22,0 | ||
91e | William Horschke | 21,7 | |
92e | Frank Raad | 21,5 | |
Wilhelm Zabel | 21,5 | ||
94e | M. Bascher | 21,4 | |
95e | William Kruppinger | 21,3 | |
augustus Placke | 21,3 | ||
Rudolf Schrader | 21,3 | ||
Emil Schwegler | 21,3 | ||
Christian Sperl | 21,3 | ||
100e | M. Fischer | 21,2 | |
Julian Schmitz | 21,2 | ||
102e | William Herzog | 21,1 | |
Arthur Rosenkampff | 21,1 | ||
104e | Gustav Hämmerlin | 20,9 | |
Paul Studen | 20,9 | ||
106e | Martin Ludwig | 20,4 | |
107e | Charles Dellert | 20,3 | |
108e | John Messel | 20,2 | |
Walter Real | 20,2 | ||
Arthur Sundbye | 20,2 | ||
111e | M. Barry | 20,1 | |
112e | K. Woerner | 19,7 | |
113e | Edward Pueschell | 19,3 | |
114e | Charles Schwartz | 19,1 | |
115e | K. Roedek | 19,0 | |
116e | Alvin Kritschmann | 18,9 | |
117e | William Friedrich | 17,7 | |
118e | George Eyser | 13,5 | |
Mannen tienkamp | 2e | Adam Gunn | 5907 |
3e | Thomas Truxton Hare | 5813 | |
5e | Ellery Clark | 2778 | |
6e | John Grieb | 2199 | |
7e | Max Emmerich | 0 |
Boksen
Aan het bokstoernooi deden alleen Amerikanen mee. Zij wonnen dus alle medailles.
Onderdeel | Plaats | Bokser | Kwartfinale | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|
Vlieggewicht | 1e | George Finnegan | Niet gehouden | Versloeg Miles Burke | |
2e | Miles Burke | Verloor van George Finnegan | |||
Bantamgewicht | 1e | Oliver Kirk | Niet gehouden | Versloeg George Finnegan | |
2e | George Finnegan | Verloor van Oliver Kirk | |||
Vedergewicht | 1e | Oliver Kirk | Niet gehouden | bye | Versloeg Frank Haller |
2e | Frank Haller | Versloeg Frederick Gilmore | Verloor van Oliver Kirk | ||
3e | Frederick Gilmore | Verloor van Frank Haller | Uitgeschakeld | ||
Lichtgewicht | 1e | Harry Spanger | Versloeg Kenneth Jewett | Versloeg Russell van Horn | Versloeg James Jack Eagan |
2e | James Jack Eagan | Versloeg Joseph Lydon | Versloeg Peter Sturholdt | Verloor van Harry Spanger | |
3e | Russell van Horn | Versloeg Arthur Seward | Verloor van Harry Spanger | Versloeg Peter Sturholdt | |
4e | Peter Sturholdt | Carroll Burton gediskwalificeerd | Verloor van James Jack Eagan | Verloor van Russell van Horn | |
5e | Kenneth Jewett | Verloor van Harry Spanger | Uitgeschakeld | ||
Joseph Lydon | Verloor van James Jack Eagan | ||||
Arthur Seward | Verloor van Russell van Horn | ||||
— | Carroll Burton | Gediskwalificeerd | |||
Weltergewicht | 1e | Albert Young | Niet gehouden | Versloeg James Jack Eagan | Versloeg Harry Spanger |
2e | Harry Spanger | Versloeg Joseph Lydon | Verloor van Albert Young | ||
3e | James Jack Eagan | Verloor van Albert Young | Geen bronzen medaillewedstrijd | ||
Joseph Lydon | Verloor van Harry Spanger | ||||
Middengewicht | 1e | Charles Mayer | Niet gehouden | Versloeg Benjamin Spradley | |
2e | Benjamin Spradley | Verloor van Charles Mayer | |||
Zwaargewicht | 1e | Samuel Berger | Niet gehouden | Versloeg William Michaels | Versloeg Charles Mayer |
2e | Charles Mayer | bye | Verloor van Samuel Berger | ||
3e | William Michaels | Verloor van Samuel Berger | Uitgeschakeld |
Wielersport
De Verenigde Staten was het enige land dat deelnam aan het wielrennen.
Onderdeel | Plaats | Wielrenner | Heats | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|
kwartmijl | 1e | Marcus Hurley | 35,6 seconden 1e, heat 2 | 34,8 seconden 1e, halve finale 1 | 31,8 seconden |
2e | Burton Downing | 35,2 seconden 1e, heat 4 | Onbekend 2e, halve finale 2 | Onbekend | |
3e | Teddy Billington | 36,2 seconden 1e, heat 1 | Onbekend 2e, halve finale 1 | Onbekend | |
4e | Oscar Goerke | 34.8 seconden 1e, heat 3 | 33,4 seconden 1e, halve finale 2 | Onbekend | |
5-8 | Arthur F. Andrews | Onbekend 2e, heat 3 | Onbekend 3-4, halve finale 2 | Uitgeschakeld | |
Frank Bizzoni | Onbekend 2e, heat 1 | Onbekend 3-4, halve finale 1 | |||
Frank Montaldi | Onbekend 2e, heat 2 | Onbekend 3-4, halve finale 1 | |||
Henry Wittman | Onbekend 2e, heat 4 | Onbekend 3-4, halve finale 2 | |||
9-11 | Fred Grinham | Onbekend 3e, heat 3 | Uitgeschakeld | ||
Oscar Schwab | Onbekend 3e, heat 2 | ||||
Anthony Williamson | Onbekend 3e, heat 4 | ||||
1/3e mijl | 1e | Marcus Hurley | Onbekend 1-2, heat 3 or 4 | 44,2 seconden 1e, halve finale 2 | 43,8 seconden |
2e | Burton Downing | Onbekend 1-2, heat 3 or 4 | Onbekend 2e, halve finale 2 | Onbekend | |
3e | Teddy Billington | Onbekend 2e, heat 1 | 50.2 seconden 1e, halve finale 1 | Onbekend | |
4e | Charles Schlee | Onbekend 1e, heat 1 | Onbekend 2e, halve finale 1 | Onbekend | |
5-8 | Oscar Goerke | Onbekend 1e, heat 2 | Onbekend 3-4, halve finale 1 | Uitgeschakeld | |
Fred Grinham | Onbekend 2e, heat 2 | Onbekend 3-4, halve finale 1 | |||
Onbekend | Onbekend 1-2, heat 3 or 4 | Onbekend 3-4, halve finale 2 | |||
Onbekend | Onbekend 1-2, heat 3 or 4 | Onbekend 3-4, halve finale 2 | |||
9-10 | Onbekend | Onbekend 3e, heat 3 or 4 | Uitgeschakeld | ||
Onbekend | Onbekend 3e, heat 3 or 4 | ||||
halve mijl | 1e | Marcus Hurley | 1:08.6 1e, heat 1 | 1:12.8 1e, halve finale 1 | 1:09.0 |
2e | Teddy Billington | 1:18.6 1e, heat 3 | 1:09.0 1e, halve finale 2 | Onbekend | |
3e | Burton Downing | 1:13.6 1e, heat 4 | Onbekend 2e, halve finale 2 | Onbekend | |
4e | George E. Wiley | Onbekend 2e, heat 1 | Onbekend 2e, halve finale 1 | Onbekend | |
5-8 | A. Fritz | 1:07.0 1e, heat 2 | Onbekend 3-4, halve finale 1 | Uitgeschakeld | |
Fred Grinham | Onbekend 2e, heat 4 | Onbekend 3-4, halve finale 2 | |||
Charles Schlee | Onbekend 2e, heat 2 | Onbekend 3-4, halve finale 1 | |||
Henry Wittman | Onbekend 2e, heat 3 | Onbekend 3-4, halve finale 2 | |||
9-16 | Arthur F. Andrews | Onbekend 3e, heat 1 | Uitgeschakeld | ||
Oscar Goerke | Onbekend 3e, heat 2 | ||||
Leo Larson | Onbekend 3e, heat 4 | ||||
Joel N. McCrea | Onbekend 4e, heat ? | ||||
Oscar Schwab | Onbekend 4e, heat ? | ||||
Anthony Williamson | Onbekend 3e, heat 3 | ||||
Onbekend | Onbekend 4e, heat ? | ||||
Onbekend | Onbekend 4e, heat ? |
Onderdeel | Plaats | Wielrenner | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|
1 mijl | 1e | Marcus Hurley | 2:34.2 1e, halve finale 1 | 2:41.6 |
2e | Burton Downing | 2:33.0 1e, halve finale 2 | Onbekend | |
3e | Teddy Billington | Onbekend 2e, halve finale 2 | Onbekend | |
4e | Oscar Goerke | Onbekend 2e, halve finale 1 | Onbekend | |
5-7 | Charles Schlee | Onbekend 3e, halve finale 1 | Uitgeschakeld | |
George E. Wiley | Onbekend 3e, halve finale 2 | |||
Anthony Williamson | Onbekend 4e, halve finale 2 | |||
— | Joel N. McCrea | Niet gefinisht —, halve finale 1 |
Onderdeel | Plaats | Wielrenner | Finale |
---|---|---|---|
2 mijl | 1e | Burton Downing | 4:57.8 |
2e | Oscar Goerke | Onbekend | |
3e | Marcus Hurley | Onbekend | |
4e | Teddy Billington | Onbekend | |
5-13 | Charles Schlee | Onbekend | |
Onbekend | Onbekend | ||
Onbekend | Onbekend | ||
Onbekend | Onbekend | ||
Onbekend | Onbekend | ||
Onbekend | Onbekend | ||
Onbekend | Onbekend | ||
Onbekend | Onbekend | ||
Onbekend | Onbekend | ||
5 mijl | 1e | Charles Schlee | 13:08.2 |
2e | George E. Wiley | Onbekend | |
3e | Arthur F. Andrews | Onbekend | |
4e | Julius Schaefer | Onbekend | |
? | Onbekend deelnemer(s) | Onbekend | |
— | Teddy Billington | Niet gefinisht | |
Burton Downing | Niet gefinisht | ||
Oscar Goerke | Niet gefinisht | ||
Marcus Hurley | Niet gefinisht | ||
Joel N. McCrea | Niet gefinisht | ||
25 mijl | 1e | Burton Downing | 1:10:55.4 |
2e | Arthur F. Andrews | Onbekend | |
3e | George E. Wiley | Onbekend | |
4e | Samuel LaVoice | Onbekend | |
— | Teddy Billington | Niet gefinisht | |
Oscar Goerke | Niet gefinisht | ||
Marcus Hurley | Niet gefinisht | ||
Julius Schaefer | Niet gefinisht | ||
Charles Schlee | Niet gefinisht | ||
Anthony Williamson | Niet gefinisht |
Schoonspringen
De Verenigde Staten en Duitsland waren de twee deelnemende landen. De twee Amerikanen wonnen goud en gedeeld brons bij het torenspringen. Op de "afsprong met uitdrijven onder water" deden enkel vijf Amerikanen mee.
Onderdeel | Plaats | Diver | Finale |
---|---|---|---|
10 m torenspringen | 1e | George Sheldon | 12.66 punten |
3e | Frank Kehoe | 11.33 punten | |
afsprong met uitdrijven onder water | 1e | William Dickey | 19.05 meter |
2e | Edgar Adams | 17.52 meter | |
3e | Budd Goodwin | 17.37 meter | |
4e | Newman Samuels | 16.76 meter | |
5e | Charles Pyrah | 14.02 meter |
Schermen
Onderdeel | Plaats | Schermer | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|
Mannen floret | 5-6 | Wilfred Holroyd | 1-2 3e, halve finale B | Uitgeschakeld |
Charles Fitzhugh Townsend | 2-2 3e, halve finale A | |||
7-8 | Theodore Carstens | 1-3 4e, halve finale A | ||
Arthur Fox | 0-3 4e, halve finale B | |||
9e | William Grebe | 0-4 5e, halve finale A |
Onderdeel | Plaats | Schermer | Finale |
---|---|---|---|
Mannen team floret | 2e | Charles Tatham[1] Charles Fitzhugh Townsend Arthur Fox[2] | 0-1 (2-7) |
Mannen degen | 5e | Charles Fitzhugh Townsend | Onbekend |
Mannen sabel | 2e | William Grebe | 2-1 |
4e | Theodore Carstens | 1-2 | |
5e | Arthur Fox | 0-3 | |
Mannen stokschermen enkele stok | 2e | William O'Connor | 8 |
3e | William Grebe | 2 |
Voetbal
De Verenigde Staten debuteerde in het voetbal. Twee Amerikaanse teams speelden in de groep met een Canadees team. Dat team versloeg de beide Amerikaanse teams. De eerste twee wedstrijden tussen de Amerikaanse teams om het zilver eindigden in 0-0. Pas in de derde wedstrijd volgde de beslissing; 2-0.
Onderdeel | Plaats | Team | Gewonnen | Verloren | Percentage |
---|---|---|---|---|---|
Mannen voetbal | 2e | Christian Brothers College Charles Bartliff, Warren Brittingham, Oscar Brockmeyer, Alexander Cudmore, Charles januari, John januari, Thomas januari, Raymond Lawler, Joseph Lydon, Louis Menges, Peter Ratican | 1 (USA 2-0) | 1 (CAN 7-0) | .500 |
3e | St. Rose Parish Joseph Brady, George Cooke, Thomas Cooke, Cormic Cosgrove, Dierkes, Martin Dooling, Frank Frost, Claude Jameson, Henry Jameson, Johnson, O'Connell, Harry Tate | 0 | 2 (CAN 4-0) (USA 2-0) | .000 |
Golf
Onderdeel | Plaats | Golfer | Kwalificatie | Laatste 32 | Laatste 16 | Kwartfinale | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mannen individueel | 2e | Henry Egan | 166 (6e) | Versloeg Harold Fraser | Versloeg Nathaniel Moore | Versloeg Harry Allen | Versloeg Burt McKinnie | Verloor van George Lyon |
3e | Burt McKinnie | 170 (11e) | Versloeg Harold Weber | Versloeg Robert Hunter | Versloeg Daniel Sawyer | Verloor van Henry Egan | Uitgeschakeld | |
Francis Newton | 164 (3e) | Versloeg Edward Cummins | Versloeg Allen Lard | Versloeg Mason Phelps | Verloor van George Lyon | |||
5-8 | Harry Allen | 178 (22e) | Versloeg Warren Wood | Versloeg William Stickney | Verloor van Henry Egan | Uitgeschakeld | ||
Albert Lambert | 168 (8e) | Versloeg Walter Egan | Versloeg Ralph McKittrick | Verloor van George Lyon | ||||
Mason Phelps | 166 (6e) | Versloeg Frederick Semple | Versloeg Arthur Havemeyer | Verloor van Francis Newton | ||||
Daniel Sawyer | 169 (9e) | Versloeg Jesse Carlton | Versloeg Simpson Foulis | Verloor van Burt McKinnie | ||||
9-16 | Simpson Foulis | 174 (16e) | Versloeg Henry Potter | Verloor van Daniel Sawyer | Uitgeschakeld | |||
Arthur Havemeyer | 178 (22e) | Versloeg Simeon Price | Verloor van Mason Phelps | |||||
Robert Hunter | 171 (14e) | Versloeg Raymond Havemeyer | Verloor van Burt McKinnie | |||||
Allen Lard | 183 (29e) | Versloeg Abner Vickery | Verloor van Francis Newton | |||||
Ralph McKittrick | 163 (1e) | Versloeg Douglas Cadwalader | Verloor van Albert Lambert | |||||
Nathaniel Moore | 177 (19e) | Versloeg Orus Jones | Verloor van Henry Egan | |||||
Stuart Stickney | 163 (1e) | Versloeg William Smith | Verloor van George Lyon | |||||
William Stickney | 165 (4e) | Versloeg Clement Smoot | Verloor van Harry Allen | |||||
17-32 | Douglas Cadwalader | 170 (11e) | Verloor van Ralph McKittrick | Uitgeschakeld | ||||
John Cady | 182 (27e) | Verloor van George Lyon | ||||||
Jesse Carleton | 174 (16e) | Verloor van Daniel Sawyer | ||||||
Edward Cummins | 179 (25e) | Verloor van Francis Newton | ||||||
Walter Egan | 165 (4e) | Verloor van Albert Lambert | ||||||
Harold Fraser | 183 (29e) | Verloor van Henry Egan | ||||||
Raymond Havemeyer | 183 (29e) | Verloor van Robert Hunter | ||||||
Orus Jones | 177 (19e) | Verloor van Nathaniel Moore | ||||||
Henry Potter | 173 (15e) | Verloor van Simpson Foulis | ||||||
Simeon Price | 177 (19e) | Verloor van Arthur Havemeyer | ||||||
Frederick Semple | 180 (26e) | Verloor van Mason Phelps | ||||||
William Smith | 183 (29e) | Verloor van Stuart Stickney | ||||||
Clement Smoot | 178 (22e) | Verloor van William Stickney | ||||||
Abner Vickery | 182 (27e) | Verloor van Allen Lard | ||||||
Harold Weber | 174 (16e) | Verloor van Burt McKinnie | ||||||
Warren Wood | 170 (11e) | Verloor van Harry Allen | ||||||
33e | Bart Adams | 184 | Uitgeschakeld | |||||
William Burton | 184 | |||||||
35e | Louis Boyd | 185 | ||||||
Charles Scudder | 185 | |||||||
37e | Edwin Hunter | 187 | ||||||
Harold Simkins | 187 | |||||||
39e | John Rahm | 188 | ||||||
40e | Arthur Hussey | 191 | ||||||
Herbert Sumney | 191 | |||||||
42e | E. Campbell Brown | 192 | ||||||
Henry Case | 192 | |||||||
E. M. Davis | 192 | |||||||
45e | R. H. Flack | 195 | ||||||
George Powell | 195 | |||||||
C. E. Williard | 195 | |||||||
48e | Charles Potter | 196 | ||||||
George Thomas | 196 | |||||||
50e | George Oliver | 197 | ||||||
51e | W. A. Hersey | 198 | ||||||
52e | J. S. Brandt | 199 | ||||||
E. C. Edmunds | 199 | |||||||
54e | F. C. Newberry | 201 | ||||||
55e | A. H. Annan | 202 | ||||||
L. J. Hazleton | 202 | |||||||
57e | Murray Carleton | 203 | ||||||
58e | Louis Allis | 205 | ||||||
59e | John Watson | 206 | ||||||
60e | Jarvis Hunt | 207 | ||||||
Alexander Mackintosh | 207 | |||||||
62e | Wallace Shaw | 209 | ||||||
William Withers | 209 | |||||||
64e | J. J. Howard | 210 | ||||||
66e | J. L. Stack | 213 | ||||||
Mead Yates | 213 | |||||||
68e | William Groseclose | 214 | ||||||
Simon Harbaugh | 214 | |||||||
70e | E. W. Lansing | 219 | ||||||
71e | Edward Gould | 222 | ||||||
72e | Clarence Angier | 226 | ||||||
74e | E. Lee Jones | 240 | ||||||
— | Charles Cory | DNF |
Onderdeel | Plaats | Team | Total |
---|---|---|---|
Mannen team | 1e | Western Golf Association Henry Egan, Daniel Sawyer, Robert Hunter, Kenneth Edwards, Clement Smoot, Warren Wood, Mason Phelps, Walter Egan, Edward Cummins, Nathaniel Moore | 1749 |
2e | Trans-Mississippi Golf Association Francis Newton, Henry Potter, Ralph McKittrick, Albert Lambert, Frederick Semple, Stuart Stickney, Burt McKinnie, William Stickney, John Maxwell, John Cady | 1770 | |
3e | Verenigde Staten Golf Association Douglas Cadwalader, Allen Lard, Jesse Carleton, Simeon Price, Harold Weber, John Rahm, Arthur Hussey, Orus Jones, Harold Fraser, George Oliver | 1839 |
Turnen
Turnverein
Onderdeel | Plaats | Turner | Score |
---|---|---|---|
individuele meerkamp | 1e | Julius Lenhart | 69,80 |
6e | Otto Steffen | 67,03 | |
8e | John Bissinger | 66,57 | |
10e | William Merz | 65,26 | |
11e | Philip Kassell | 64,56 | |
12e | Theodore Gross | 64,39 | |
14e | Otto Boehnke | 64,10 | |
15e | William Andelfinger | 63,53 | |
16e | George Stapf | 63,47 | |
17e | Charles Umbs | 63,19 | |
18e | Anton Heida | 62,72 | |
20e | Andreas Kempf | 62,57 | |
21e | George Mayer | 61,66 | |
22e | Fred Schmind | 61,40 | |
23e | Andrew Neu | 61,21 | |
24e | John Duha | 61,02 | |
25e | Reinhard Wagner | 60,73 | |
26e | Lorenz Spann | 60,32 | |
27e | Emil Rothe | 60,27 | |
28e | Ragnar Berg | 60,24 | |
29e | Robert Herrmann | 59,99 | |
30e | Emil Beyer | 59,70 | |
31e | Max Hess | 59,29 | |
32e | Edward Siegler | 59,03 | |
33e | Harry Hansen | 59,00 | |
34e | Max Wolf | 57,85 | |
35e | Frank Schicke | 57,47 | |
36e | John Dellert | 57,41 | |
37e | Charles Sorum | 57,40 | |
38e | William Horschke | 57,33 | |
39e | Oliver Olsen | 57,27 | |
40e | Rudolf Krupitzer | 57,18 | |
41e | Gustav Mueller | 57,12 | |
42e | Emil Schwegler | 56,87 | |
43e | Henry Koeder | 56,58 | |
44e | Louis Kniep | 56,57 | |
45e | William Traband | 56,26 | |
46e | Leander Keim | 56,16 | |
47e | Ernst Reckeweg | 56,15 | |
48e | Charles Krause | 56,11 | |
49e | Jacob Hertenbahn | 55,77 | |
50e | Edward Hennig | 55,63 | |
51e | Philip Schuster | 55,44 | |
52e | John Grieb | 55,21 | |
53e | P. Gussmann | 54,92 | |
54e | G. Hermerrling | 54,87 | |
55e | William Tritschler | 54,73 | |
56e | Christian Deubler | 54,63 | |
57e | Julian Schmitz | 54,58 | |
58e | Otto Neimand | 54,54 | |
59e | Robert Maysack | 54,53 | |
60e | Emil Voigt | 54,33 | |
61e | Anthony Jahnke | 53,94 | |
62e | Phillip Sontag | 53,83 | |
63e | Oluf Landnes | 53,64 | |
64e | George Aschenbrener | 53,47 | |
65e | John Wolf | 53,43 | |
66e | Edward Tritschler | 53,16 | |
67e | Max Emmerich | 52,85 | |
68e | Henry Prinzler | 52,81 | |
69e | Frank Raad | 52,39 | |
70e | Louis Hunger | 52,22 | |
71e | George Eyser | 52,20 | |
72e | William Berewald | 51,87 | |
73e | George Mastrovich | 51,83 | |
Martin Ludwig | 51,83 | ||
75e | M. Bascher | 51,53 | |
76e | Henry Kraft | 51,40 | |
77e | Willard Schrader | 51,22 | |
78e | James Dwyer | 51,00 | |
79e | George Schroeder | 50,90 | |
80e | Robert Reynolds | 50,74 | |
81e | Harry Warnken | 50,53 | |
82e | Bergin Nilsen | 50,45 | |
83e | John Leichinger | 50,00 | |
84e | Rudolf Schrader | 49,64 | |
85e | Michael Lang | 49,44 | |
86e | Charles Dellert | 49,35 | |
87e | Alvin Kritschmann | 48,97 | |
88e | Richard Tritschler | 48,80 | |
89e | Arthur Rosenkampff | 48,34 | |
90e | Clarence Kiddington | 48,30 | |
91e | Hy. Meyland | 47,94 | |
92e | Barry Chimberoff | 47,93 | |
93e | K. Woerner | 47,67 | |
94e | K. Roedek | 47,63 | |
95e | M. Barry | 47,43 | |
96e | P. Ritter | 47,09 | |
97e | Otto Feyder | 47,05 | |
98e | Bernard Berg | 46,73 | |
99e | Max Thomas | 45,85 | |
100e | M. Fischer | 45,35 | |
101e | Charles Schwartz | 45,34 | |
102e | Wilhelm Zabel | 45,13 | |
103e | Louis Rathke | 44,93 | |
104e | L. Guerner | 44,90 | |
105e | William Herzog | 44,60 | |
106e | augustus Placke | 44,41 | |
Otto Roissner | 44,41 | ||
108e | Paul Studen | 43,38 | |
109e | Arthur Sundbye | 43,21 | |
110e | Christian Sperl | 42,66 | |
111e | William Kruppinger | 42,50 | |
112e | J. Wassow | 42,46 | |
113e | Walter Real | 42,44 | |
114e | John Messel | 41,97 | |
115e | Otto Thomsen | 41,67 | |
116e | Edward Pueschell | 40,36 | |
117e | Otto Knerr | 39,87 | |
118e | William Friedrich | 39,57 | |
119e | Theodore Studler | 13,14 | |
Mannen triatlon | 2e | Julius Lenhart | 43,00 |
6e | Otto Steffen | 39,53 | |
7e | William Andelfinger | 39,03 | |
8e | Andreas Kempf | 38,97 | |
10e | George Eyser | 38,70 | |
12e | Anton Heida | 37,72 | |
14e | John Bissinger | 37,57 | |
15e | Charles Umbs | 37,49 | |
16e | Theodore Gross | 37,19 | |
18e | Otto Boehnke | 36,50 | |
19e | Philip Kassell | 35,66 | |
20e | William Horschke | 35,63 | |
21e | Emil Schwegler | 35,57 | |
22e | John Duha | 35,32 | |
23e | George Stapf | 35,27 | |
24e | William Merz | 35,26 | |
25e | Gustav Mueller | 35,12 | |
26e | Emil Rothe | 34,87 | |
27e | Harry Hansen | 34,20 | |
28e | G. Hermerrling | 33,97 | |
29e | Reinhard Wagner | 33,73 | |
30e | John Dellert | 33,71 | |
31e | Charles Sorum | 33,40 | |
32e | Julian Schmitz | 33,38 | |
33e | Max Wolf | 33,25 | |
34e | Emil Beyer | 33,20 | |
35e | Robert Herrmann | 32,99 | |
36e | Lorenz Spann | 32,92 | |
37e | Fred Schmind | 32,90 | |
38e | Ragnar Berg | 32,85 | |
39e | George Mayer | 32,66 | |
40e | Andrew Neu | 32,61 | |
41e | William Traband | 31,96 | |
42e | Emil Voigt | 31,93 | |
43e | P. Gussmann | 31,82 | |
44e | Rudolf Krupitzer | 31,68 | |
45e | Charles Krause | 31,61 | |
46e | Martin Ludwig | 31,43 | |
47e | Christian Deubler | 31,13 | |
48e | Frank Raad | 30,89 | |
49e | Oliver Olsen | 30,87 | |
50e | Max Hess | 30,79 | |
51e | Jacob Hertenbahn | 30,77 | |
52e | Louis Kniep | 30,67 | |
53e | Edward Siegler | 30,63 | |
54e | Philip Schuster | 30,34 | |
55e | Robert Maysack | 30,33 | |
56e | M. Bascher | 30,13 | |
57e | Alvin Kritschmann | 30,07 | |
58e | Henry Koeder | 29,98 | |
59e | Edward Hennig | 29,93 | |
60e | Leander Keim | 29,76 | |
61e | William Tritschler | 29,73 | |
62e | Edward Tritschler | 29,66 | |
63e | Frank Schicke | 29,07 | |
64e | Charles Dellert | 29,05 | |
65e | Henry Kraft | 28,70 | |
66e | K. Roedek | 28,63 | |
67e | Ernst Reckeweg | 28,35 | |
68e | Rudolf Schrader | 28,34 | |
69e | George Aschenbrener | 27,97 | |
K. Woerner | 27,97 | ||
71e | George Mastrovich | 27,73 | |
John Wolf | 27,73 | ||
73e | Phillip Sontag | 27,63 | |
74e | Anthony Jahnke | 27,54 | |
75e | M. Barry | 27,33 | |
76e | Arthur Rosenkampff | 27,24 | |
77e | James Dwyer | 26,70 | |
78e | Michael Lang | 26,44 | |
Oluf Landnes | 26,44 | ||
80e | Henry Prinzler | 26,41 | |
81e | Richard Tritschler | 26,40 | |
82e | Louis Hunger | 26,32 | |
83e | Charles Schwartz | 26,24 | |
84e | Otto Neimand | 26,14 | |
85e | Bergin Nilsen | 26,05 | |
86e | Hy. Meyland | 25,54 | |
87e | George Schroeder | 25,50 | |
88e | Harry Warnken | 25,43 | |
89e | William Berewald | 25,27 | |
90e | John Grieb | 25,21 | |
91e | Willard Schrader | 24,72 | |
92e | Barry Chimberoff | 24,53 | |
93e | P. Ritter | 24,29 | |
94e | M. Fischer | 24,15 | |
95e | Wilhelm Zabel | 23,63 | |
96e | William Herzog | 23,50 | |
97e | Bernard Berg | 23,33 | |
98e | augustus Placke | 23,11 | |
99e | Arthur Sundbye | 23,01 | |
100e | Max Emmerich | 22,85 | |
101e | Paul Studen | 22,48 | |
102e | Robert Reynolds | 22,44 | |
103e | John Leichinger | 22,30 | |
104e | Walter Real | 22,24 | |
105e | Otto Roissner | 21,90 | |
106e | William Friedrich | 21,87 | |
107e | Otto Feyder | 21,85 | |
108e | Clarence Kiddington | 21,80 | |
109e | John Messel | 21,77 | |
110e | L. Guerner | 21,70 | |
111e | Christian Sperl | 21,36 | |
112e | William Kruppinger | 21,20 | |
113e | Edward Pueschell | 21,06 | |
114e | Louis Rathke | 19,83 | |
115e | Otto Knerr | 19,47 | |
116e | Max Thomas | 19,45 | |
117e | Otto Thomsen | 18,07 | |
118e | J. Wassow | 16,96 | |
119e | Theodore Studler | 13,14 | |
Mannen team | 1e | Philadelphia Turngemeinde | 370,13 |
2e | New York Turnverein | 356,37 | |
3e | Central Turnverein | 352,79 | |
4e | Concordia Turnverein | 344,01 | |
5e | South St. Louis Turnverein | 338,32 | |
6e | Norwegier Turnverein | 338,00 | |
7e | Turnverein Vorwärts (Chicago) | 329,68 | |
8e | Davenport Turngemeinde | 325,52 | |
9e | La Salle Turnverein | 318,13 | |
10e | Passaic Turnverein | 301,39 | |
11e | Milwaukee Turnverein | 286,97 | |
12e | Socialer Turnverein | 273,65 | |
13e | Turnverein Vorwärts (Cleveland) | 271,84 |
Onderdeel | Plaats | Turner | Score |
---|---|---|---|
Mannen meerkamp toestellen | 1e | Anton Heida | 161 |
2e | George Eyser | 152 | |
3e | William Merz | 135 | |
4e | John Duha | Onbekend | |
5e | Edward Hennig | Onbekend | |
Mannen brug | 1e | George Eyser | 44 |
2e | Anton Heida | 43 | |
3e | John Duha | 40 | |
4-5 | Edward Hennig | Onbekend | |
William Merz | Onbekend | ||
Mannen rekstok | 1e | Anton Heida | 40 |
1e | Edward Hennig | 40 | |
3e | George Eyser | 39 | |
4-5 | John Duha | Onbekend | |
William Merz | Onbekend | ||
Mannen paardensprong | 1e | George Eyser | 36 |
1e | Anton Heida | 36 | |
3e | William Merz | 31 | |
4-5 | John Duha | Onbekend | |
Edward Hennig | Onbekend | ||
Mannen paard voltige | 1e | Anton Heida | 42 |
2e | George Eyser | 33 | |
3e | William Merz | 29 | |
4-5 | John Duha | Onbekend | |
Edward Hennig | Onbekend | ||
Mannen ringen | 1e | Herman Glass | 45 |
2e | William Merz | 35 | |
3e | Emil Voigt | 32 | |
Mannen touwklimmen | 1e | George Eyser | 7.0 |
2e | Charles Krause | 7.2 | |
3e | Emil Voigt | 9.8 | |
Mannen knotszwaaien | 1e | Edward Hennig | 13 |
2e | Emil Voigt | 9 | |
3e | Ralph Wilson | 5 |
Lacrosse
Onderdeel | Plaats | Team | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|
Mannen lacrosse | 2e | St. Louis Amateur Athletic Association | Versloeg Mohawk Indians | Verloor van Shamrock Lacrosse Team |
Roque
Onderdeel | Plaats | Speler | Score |
---|---|---|---|
Mannen individueel | 1e | Charles Jacobus | Onbekend |
2e | Smith O. Streeter | Onbekend | |
3e | Charles Brown | Onbekend |
Roeien
Onderdeel | Plaats | Crew | Finale |
---|---|---|---|
Mannen skiff | 1e | Frank Greer | 10:08.5 |
2e | James Juvenal | Onbekend | |
3e | Constance Titus | Onbekend | |
4e | David Duffield | Onbekend | |
Dubbel-twee | 1e | John Mulcahy en William Varley | 10:03.2 |
2e | Jamie McLoughlin en John Hoben | Onbekend | |
3e | Joseph Ravanack en John Wells | Onbekend | |
Twee-zonder-stuurman | 1e | Robert Farnam en Joseph Ryan | 10:57.0 |
2e | John Mulcahy en William Varley | Onbekend | |
3e | John Joachim en Joseph Buerger | Onbekend | |
Vier-zonder-stuurman | 1e | Arthur Stockhoff, augustus Erker, George Dietz, en Albert Nasse | 9:05.8 |
2e | Frederck Suerig, Martin Fromanack, Charles Aman, en Michael Begley | Onbekend | |
3e | Gustav Voerg, John Freitag, Louis Helm, en Frank Dummerth | Onbekend | |
Acht-met-stuurman | 1e | Frederick Cresser, Michael Gleason, Frank Schell, James Flanagan, Charles Armstrong, Harry Lott, Joseph Dempsey, John Exley, Louis Abell | 7:50.0 |
Zwemmen
Onderdeel | Plaats | Zwemmer | Heats | Finale |
---|---|---|---|---|
50 yard vrije slag | 2e | Scott Leary | 28.2 seconden 1e, heat 2 | 28,2 seconden 28,6 (race-off) |
3e | Charles Daniels | Onbekend 2e, heat 2 | Onbekend | |
4e | David Gaul | Onbekend 3e, heat 2 | Onbekend | |
5e | Budd Goodwin | Onbekend 2e, heat 1 | Onbekend | |
6e | Raymond Thorne | Onbekend 3e, heat 1 | Onbekend | |
7-9 | David Hammond[3] | Onbekend 4-5, heat 1 or 2 | Uitgeschakeld | |
William Orthwein[3] | Onbekend 4-5, heat 1 or 2 | |||
Edwin Swatek[3] | Onbekend 4-5, heat 1 or 2 | |||
Mannen 100 yard vrije slag | 2e | Charles Daniels | 1:07.4 1e, heat 2 | Onbekend |
3e | Scott Leary | Onbekend 2e, heat 1 | Onbekend | |
4e | David Gaul | Onbekend 2e, heat 2 | Onbekend | |
5e | David Hammond | Onbekend 3e, heat 1 | Onbekend | |
6e | Budd Goodwin | Onbekend 3e, heat 2 | Onbekend | |
7-9 | William Orthwein[3] | Onbekend 4-5, heat 1 or 2 | Uitgeschakeld | |
Edwin Swatek[3] | Onbekend 4-5, heat 1 or 2 | |||
Raymond Thorne[3] | Onbekend 4-5, heat 1 or 2 |
Onderdeel | Plaats | Zwemmer | Finale |
---|---|---|---|
Mannen 220 yard vrije slag | 1e | Charles Daniels | 2:44.2 |
2e | Francis Gailey | 2:46.0 | |
4e | Edgar Adams | Onbekend | |
Mannen 440 yard vrije slag | 1e | Charles Daniels | 6:16.2 |
2e | Francis Gailey | 6:22.0 | |
4e | Budd Goodwin | Onbekend | |
Mannen 880 yard vrije slag | 2e | Francis Gailey | 13:23.4 |
4e | Edgar Adams | Onbekend | |
5e | Henry Handy | Onbekend | |
Mannen 1 mijl vrije slag | 3e | Francis Gailey | 28:54.0 |
— | Edgar Adams | Niet gefinisht | |
Louis Handley | Niet gefinisht | ||
John Meyers | Niet gefinisht | ||
Mannen 100 yard rugslag | 4e | William Orthwein | Onbekend |
5-6 | David Hammond | Onbekend | |
Edwin Swatek | Onbekend | ||
Mannen 440 yard schoolslag | 3e | Henry Handy | Onbekend |
Onderdeel | Plaats | Team | Finale |
---|---|---|---|
Mannen 4 x 50 yard vrije slag estafette | 1e | Joseph Ruddy, Budd Goodwin, Louis Handley, en Charles Daniels | Onbekend |
2e | David Hammond, William Tuttle, Hugo Goetz, en Raymond Thorne | Onbekend | |
3e | Amedee Rayburn, Gwynne Evans, Marquard Schwarz, en William Orthwein | Onbekend | |
4e | Edgar Adams, David Bratton, George van Cleaf, en David Hesser | Onbekend |
Tennis
De Verenigde Staten was een van de twee landen die deelnam aan het tennis. Duitsland stuurde één speler.
Onderdeel | Plaats | Speler | Laatste 64 | Laatste 32 | Laatste 16 | Kwartfinale | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Mannen enkelspel | 1e | Beals Wright | bye | Versloeg Montgomery (USA) | Versloeg Hardy (GER) | Versloeg Neely (USA) | Versloeg Bell (USA) | Versloeg LeRoy (USA) |
2e | Robert LeRoy | bye | bye | Versloeg Sanderson (USA) | Versloeg Cresson (USA) | Versloeg Leonard (USA) | Verloor van Wright (USA) | |
3e | Alphonzo Bell | bye | Versloeg Vernon (USA) | Versloeg Davis (USA) | Versloeg Russ (USA) | Verloor van Wright (USA) | Uitgeschakeld | |
Edgar Leonard | bye | Versloeg Forney (USA) | Versloeg McKittrick (USA) | Versloeg Blatherwick (USA) | Verloor van LeRoy (USA) | |||
5e | Wilfred Blatherwick | bye | Versloeg Semple (USA) | Versloeg Cunningham (USA) | Verloor van Leonard (USA) | Uitgeschakeld | ||
Charles Cresson | bye | Versloeg Wheaton (USA) | bye | Verloor van LeRoy (USA) | ||||
John Neely | bye | Versloeg MacDonald (USA) | Versloeg Feltshans (USA) | Verloor van Wright (USA) | ||||
Semp Russ | bye | Versloeg Turner (USA) | Versloeg Jones (USA) | Verloor van Bell (USA) | ||||
9e | J. Cunningham | bye | bye | Verloor van Blatherwick (USA) | Uitgeschakeld | |||
Dwight Filley Davis | bye | Versloeg Tritle (USA) | Verloor van Bell (USA) | |||||
F. R. Feltshans | bye | Versloeg Charles (USA) | Verloor van Neely (USA) | |||||
Hugh Jones | bye | Versloeg Drew (USA) | Verloor van Russ (USA) | |||||
Ralph McKittrick | bye | Versloeg Easton (USA) | Verloor van Leonard (USA) | |||||
Fred Sanderson | bye | bye | Verloor van LeRoy (USA) | |||||
16e | Joseph Charles | bye | Verloor van Feltshans (USA) | Uitgeschakeld | ||||
Andrew Drew | bye | Verloor van Jones (USA) | ||||||
William Easton | bye | Verloor van McKittrick (USA) | ||||||
Chris Forney | bye | Verloor van Leonard (USA) | ||||||
Malcolm MacDonald | bye | Verloor van Neely (USA) | ||||||
Forest Montgomery | bye | Verloor van Wright (USA) | ||||||
Nathaniel Semple | Versloeg Stadel (USA) | Verloor van Blatherwick (USA) | ||||||
James Tritle | bye | Verloor van Davis (USA) | ||||||
Douglas Turner | bye | Verloor van Russ (USA) | ||||||
Orien Vernon | bye | Verloor van Bell (USA) | ||||||
Frank Wheaton | bye | Verloor van Cresson (USA) | ||||||
27e | George Stadel | Verloor van Semple (USA) | Uitgeschakeld |
Onderdeel | Plaats | Paar | Laatste 16 | Kwartfinale | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen dubbelspel | 1e | Beals Wright Edgar Leonard | Versloeg Blatherwick & Vernon (USA) | Versloeg Cresson & Russ (USA) | Versloeg Gamble & A. Wear (USA) | Versloeg LeRoy & Bell (USA) |
2e | Robert LeRoy Alphonzo Bell | Versloeg Gleason (USA) & Hardy (GER) | Versloeg McKittrick & Davis (USA) | Versloeg J. Wear & West (USA) | Verloor van Wright & Leonard (USA) | |
3e | Clarence Gamble Arthur Wear | Versloeg Smith & Charles (USA) | Versloeg Wheaton & Hunter (USA) | Verloor van Wright & Leonard (USA) | Uitgeschakeld | |
Joseph Wear Allen West | Versloeg Drew & Turner (USA) | Versloeg Jones & Kauffman (USA) | Verloor van LeRoy & Bell (USA) | |||
5e | Charles Cresson Semp Russ | Versloeg Montgomery & Tritle (USA) | Verloor van Wright & Leonard (USA) | Uitgeschakeld | ||
Dwight Filley Davis Ralph McKittrick | Versloeg N. Semple & MacDonald (USA) | Verloor van LeRoy & Bell (USA) | ||||
Edwin Hunter Frank Wheaton | bye | Verloor van Gamble & A. Wear (USA) | ||||
Hugh Jones Harold Kauffman | Versloeg Stadel & F. Semple (USA) | Verloor van J. Wear & Allen West (USA) | ||||
9e | Wilfred Blatherwick Orien Vernon | Verloor van Wright & Leonard (USA) | Uitgeschakeld | |||
Joseph Charles Nathan Smith | Verloor van Gamble & A. Wear (USA) | |||||
Andrew Drew Douglas Turner | Verloor van J. Wear & West (USA) | |||||
Paul Gleeson Hugo Hardy | Verloor van LeRoy & Bell (USA) | |||||
Malcolm MacDonald Nathaniel Semple | Verloor van McKittrick & Davis (USA) | |||||
Forest Montgomery James Tritle | Verloor van Cresson & Russ (USA) | |||||
Frederick Semple George Stadel | Verloor van Jones & Kauffman (USA) |
Touwtrekken
Onderdeel | Plaats | Team | Kwartfinale | Halve finale | Finale | Zilver medaille halve finale | Zilver medaille wedstrijd |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Mannen touwtrekken | 1e | Milwaukee AC | Versloeg Boers (RSA) | Versloeg SW Turnverein No. 1 (USA) | Versloeg New York AC (USA) | Not needed | |
2e | SW Turnverein of St. Louis No. 1 | Versloeg Pan-Hellenic (GRE) | Verloor van Milwaukee AC (USA) | Uitgeschakeld | Versloeg SW Turnverein No. 2 (USA) | Winst na terugtrekken van de tegenstander New York AC (USA) | |
3e | SW Turnverein of St. Louis No. 2 | bye | Verloor van New York AC (USA) | Uitgeschakeld | Verloor van SW Turnverein No. 1 (USA) | brons nadat de tegenstander zich terug trok | |
4e | New York AC | bye | Versloeg SW Turnverein No. 2 (USA) | Verloor van Milwaukee AC (USA) | Niet nodig | Trok zich terug tegen SW Turnverein (USA) |
Waterpolo
Het waterpolotoernooi van 1904 wordt tegenwoordig door het IOC als demonstratiesport beschouwd. De waterpolomedailles tellen daardoor niet mee in het aantal gewonnen medailles.
Onderdeel | Plaats | Team |
---|---|---|
Mannen waterpolo | 1e | New York Athletic Club |
2e | Chicago Athletic Association | |
3e | Missouri Athletic Club |
Gewichtheffen
Onderdeel | Plaats | Lifter | Lift |
---|---|---|---|
Mannen tweehandig | 2e | Oscar Osthoff | 84,37 |
3e | Frank Kungler | 79,61 | |
4e | Oscar Olson | 67,81 |
Onderdeel | Plaats | Lifter | Total score |
---|---|---|---|
Mannen eenhandig | 1e | Oscar Osthoff | 48 punten |
2e | Frederick Winters | 45 punten | |
3e | Frank Kungler | 10 punten |
Worstelen
De Verenigde Staten was het enige deelnemende land.
Onderdeel | Plaats | Worstelaar | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|
Mannen vrije stijl licht vlieggewicht | 1e | Robert Curry | Versloeg Gustav Thiefenthaler | Versloeg John Hein |
2e | John Hein | Versloeg Claude Holgate | Verloor van Robert Curry | |
3e | Gustav Thiefenthaler | Verloor van Robert Curry | Uitgeschakeld | |
4e | Claude Holgate | Verloor van John Hein | ||
Mannen vrije stijl vlieggewicht | 1e | George Mehnert | bye | Versloeg Gustav Bauer |
2e | Gustav Bauer | Versloeg William Nelson | Verloor van George Mehnert | |
3e | William Nelson | Verloor van Gustav Bauer | Uitgeschakeld |
Onderdeel | Plaats | Worstelaar | Kwartfinale | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|
Mannen vrije stijl bantamgewicht | 1e | Isidor Niflot | Versloeg Z. B. Strebler | Versloeg J. M. Cardwell | Versloeg augustus Wester |
2e | augustus Wester | Versloeg Charles Stevens | Versloeg Milton Whitehurst | Verloor van Isidor Niflot | |
3e | Z. B. Strebler | Verloor van Isidor Niflot | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
4-6 | J. M. Cardwell | bye | Verloor van Isidor Niflot | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |
Charles Stevens | Verloor van augustus Wester | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |||
Milton Whitehurst | Versloeg Frederick Ferguson | Verloor van augustus Wester | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
7e | Frederick Ferguson | Verloor van Milton Whitehurst | Uitgeschakeld |
Onderdeel | Plaats | Worstelaar | Laatste 16 | Kwartfinale | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|---|
Mannen vrije stijl vedergewicht | 1e | Benjamin Bradshaw | bye | Versloeg Frederick Ferguson | Versloeg Charles Clapper | Versloeg Theodore McLear |
2e | Theodore McLear | bye | Versloeg Z. B. Strebler | Versloeg Dietrich Wortmann | Verloor van Benjamin Bradshaw | |
3e | Charles Clapper | bye | Versloeg J. C. Babcok | Verloor van Benjamin Bradshaw | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |
4e | Frederick Ferguson | bye | Verloor van Benjamin Bradshaw | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
5-6 | Z. B. Strebler | bye | Verloor van Theodore McLear | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
Dietrich Wortmann | bye | Versloeg Max Miller | Verloor van Theodore McLear | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
7-8 | J. C. Babcock | Versloeg Hugo Toeppen | Verloor van Charles Clapper | Uitgeschakeld | ||
Max Miller | bye | Verloor van Dietrich Wortmann | ||||
9e | Hugo Toeppen | Verloor van J. C. Babcock | Uitgeschakeld | |||
Mannen vrije stijl lichtgewicht | 1e | Otto Roehm | Versloeg Frederick Koenig | Versloeg Fred Hussman | Versloeg Albert Zirkel | Versloeg Rudolph Tesing |
2e | Rudolph Tesing | bye | Versloeg Rudolph Wolken | Versloeg William Hennessy | Verloor van Otto Roehm | |
3e | Albert Zirkel | bye | Versloeg Charles Haberkorn | Verloor van Otto Roehm | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |
4-7 | William Hennessy | bye | Versloeg Charles Eng | Verloor van Rudolph Tesing | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |
Fred Hussman | Versloeg Jerry Winholtz | Verloor van Otto Roehm | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |||
Frederick Koenig | Verloor van Otto Roehm | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||||
Rudolph Wolken | bye | Verloor van Rudolph Tesing | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |||
8-9 | Charles Eng | bye | Verloor van William Hennessy | Uitgeschakeld | ||
Charles Haberkorn | bye | Verloor van Albert Zirkel | ||||
10e | Jerry Winholtz | Verloor van Fred Hussman | Uitgeschakeld | |||
Mannen vrije stijl weltergewicht | 1e | Charles Ericksen | bye | Versloeg Jerry Winholtz | Versloeg William Hennessy | Versloeg William Beckmann |
2e | William Beckmann | Versloeg Samuel Filler | Versloeg William Schaefer | Versloeg Otto Roehm | Verloor van Charles Ericksen | |
3e | Jerry Winholtz | bye | Verloor van Charles Ericksen | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
4-7 | Samuel Filler | Verloor van William Beckmann | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |||
William Hennessy | bye | Versloeg A. Mellinger | Verloor van Charles Ericksen | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
Otto Roehm | bye | Versloeg Hugo Toeppen | Verloor van William Beckmann | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
William Schaefer | Versloeg A. J. Betchestobill | Verloor van William Beckmann | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |||
8-9 | A. Mellinger | bye | Verloor van William Hennessy | Uitgeschakeld | ||
Hugo Toeppen | bye | Verloor van Otto Roehm | ||||
10e | A. J. Betchestobill | Verloor van William Schaefer | Uitgeschakeld |
Onderdeel | Plaats | Worstelaar | Kwartfinale | Halve finale | Finale |
---|---|---|---|---|---|
Mannen vrije stijl zwaargewicht | 1e | Bernhuff Hansen | Versloeg Fred Warmboldt | Versloeg William Hennessy | Versloeg Frank Kungler |
2e | Frank Kungler | bye | Versloeg Joseph Dilg | Verloor van Bernhuff Hansen | |
3e | Fred Warmboldt | Verloor van Bernhuff Hansen | 3e plaats wedstrijd details onbekend | ||
4-5 | Joseph Dilg | bye | Verloor van Frank Kungler | 3e plaats wedstrijd details onbekend | |
William Hennessy | bye | Verloor van Bernhuff Hansen | 3e plaats wedstrijd details onbekend |
Bronnen, noten en/of referenties
|