Kína az 1996. évi nyári olimpiai játékokon
Ebben a szócikkben a mandarin nyelvű szavak pinjin és magyaros átírása között ide kattintva szabadon lehet választani. |
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Kína zászlaja | |||||
NOB-országkód: CHN | |||||
OOB | Kínai Olimpiai Bizottság | ||||
Honlap | Hivatalos honlap | ||||
1996. évi nyári olimpiai játékok Atlanta | |||||
Versenyzők | 295 fő 25 sportágban | ||||
Zászlóvivő | |||||
Nyitóünnepség | Liu Jü-tung (Liu Yudong) | ||||
Érmek 4. helyezés |
| ||||
Kína az olimpiai játékokon | |||||
Nyári olimpiai játékok: | |||||
Téli olimpiai játékok: | |||||
Más szereplések: Mint Kínai Köztársaság (1932–1948) |
Kína az egyesült államokbeli Atlantában megrendezett 1996. évi nyári olimpiai játékok egyik részt vevő nemzete volt. Az országot az olimpián 25 sportágban 295 sportoló képviselte, akik összesen 50 érmet szereztek.
Érmesek
Érem | Versenyző | Sportág | Versenyszám |
---|---|---|---|
1 Arany | Liu Kuo-liang (Liu Guoliang) | Asztalitenisz | Férfi egyes |
1 Arany | Kung Ling-huj (Kong Linghui) Liu Kuo-liang (Liu Guoliang) | Asztalitenisz | Férfi páros |
1 Arany | Teng Ja-ping (Deng Yaping) | Asztalitenisz | Női egyes |
1 Arany | Teng Ja-ping (Deng Yaping) Csiao Hung (Qiao Hong) | Asztalitenisz | Női páros |
1 Arany | Vang Csün-hszia (Wang Junxia) | Atlétika | Női 5000 m |
1 Arany | Szun Fu-ming (Sun Fuming) | Cselgáncs | Női nehézsúly |
1 Arany | Hsziung Ni (Xiong Ni) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
1 Arany | Fu Ming-hszia (Fu Mingxia) | Műugrás | Női egyéni műugrás |
1 Arany | Fu Ming-hszia (Fu Mingxia) | Műugrás | Női egyéni toronyugrás |
1 Arany | Jang Ling (Yang Ling) | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
1 Arany | Li Tuj-hung (Li Duihong) | Sportlövészet | Női sportpisztoly |
1 Arany | Tang Ling-seng (Tang Lingsheng) | Súlyemelés | 59 kg |
1 Arany | Csan Hszü-kang (Zhan Xugang) | Súlyemelés | 70 kg |
1 Arany | Ko Fej (Ge Fei) Ku Csün (Gu Jun) | Tollaslabda | Női páros |
1 Arany | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Torna | Férfi egyéni összetett |
1 Arany | Lö Csing-ji (Le Jingyi) | Úszás | Női 100 m gyors |
2 Ezüst | Vang Tao (Wang Tao) | Asztalitenisz | Férfi egyes |
2 Ezüst | Lu Lin Vang Tao (Wang Tao) | Asztalitenisz | Férfi páros |
2 Ezüst | Liu Vej (Liu Wei) Csiao Jün-ping (Qiao Yunping) | Asztalitenisz | Női páros |
2 Ezüst | Vang Csün-hszia (Wang Junxia) | Atlétika | Női 10 000 m |
2 Ezüst | Szuj Hszin-mej (Sui Xinmei) | Atlétika | Női súlylökés |
2 Ezüst | Cao Mien-jing (Cao Mianying) Csang Hsziu-jün (Zhang Xiuyun) | Evezés | Női kétpárevezős |
2 Ezüst | Ho Jing (He Ying) | Íjászat | Női egyéni |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Vang Li-ping (Wang Liping) Fan Jün-csie (Fan Yunjie) Jü Hung-csi (Yu Hongqi) Csen Jü-feng (Chen Yufeng) Vej Haj-jing (Wei Haiying) Csao Li-hung (Zhao Lihong) Si Kuj-hung (Shi Guihong) Suj Csing-hszia (Shui Qingxia) Szun Ven (Sun Wen) Hszie Huj-lin (Xie Huilin) Ven Li-zsung (Wen Lirong) Kao Hung (Gao Hong) Szun Csing-mej (Sun Qingmei) Liu Jing (Liu Ying) Liu Aj-ling (Liu Ailing) | Labdarúgás | Női |
2 Ezüst | Jü Csuo-cseng (Yu Zhuocheng) | Műugrás | Férfi egyéni műugrás |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott Laj Ja-ven (Lai Yawen) Li Jen (Li Yan) Cuj Jung-mej (Cui Yongmei) Vu Jung-mej (Wu Yongmei) Vang Ji (Wang Yi) Ho Csi (He Qi) Vang Ce-ling (Wang Ziling) Szun Jüe (Sun Yue) Vang Li-na (Wang Lina) | Röplabda | Női |
2 Ezüst | Nemzeti válogatott An Csung-hszin (An Zhongxin) Chen Hong (Csen Hung) Ho Li-ping (He Liping) Lej Li (Lei Li) Liu Hszü-csing (Liu Xuqing) Liu Ja-csü (Liu Yaju) Ma Jing (Ma Ying) Ou Csing-paj (Ou Jingbai) Tao Hua Vang Li-hung (Wang Lihong) Vang Jing (Wang Ying) Vej Csiang (Wei Qiang) Hszü Csien (Xu Jian) Jen Fang (Yan Fang) Csang Csun-fang (Zhang Chunfang) | Softball | Női |
2 Ezüst | Vang Ji-fu (Wang Yifu) | Sportlövészet | Férfi légpisztoly |
2 Ezüst | Hsziao Csün (Xiao Jun) | Sportlövészet | Férfi futócéllövészet |
2 Ezüst | Csang Hsziang-sen (Zhang Xiangsen) | Súlyemelés | 54 kg |
2 Ezüst | Tung Csiung (Dong Jiong) | Tollaslabda | Férfi egyes |
2 Ezüst | Csang Csin-csing (Zhang Jinjing) Fan Hung-pin (Fan Hongbin) Fan Pin (Fan Bin) Huang Hua-tung (Huang Huadong) Huang Li-ping (Huang Liping) Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Sen Csien (Shen Jian) | Torna | Férfi csapat összetett |
2 Ezüst | Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Torna | Férfi talaj |
2 Ezüst | Mo Huj-lan (Mo Huilan) | Torna | Női ugrás |
2 Ezüst | Pi Ven-csing (Bi Wenjing) | Torna | Női felemás korlát |
2 Ezüst | Lö Csing-ji (Le Jingyi) | Úszás | Női 50 m gyors |
2 Ezüst | Lö Csing-ji (Le Jingyi) Csao Na (Chao Na) Nien Jün (Nian Yun) San Jing (Shan Ying) | Úszás | Női 4 × 100 m gyorsváltó |
2 Ezüst | Liu Li-min (Liu Limin) | Úszás | Női 100 m pillangó |
3 Bronz | Csiao Hung (Qiao Hong) | Asztalitenisz | Női egyes |
3 Bronz | Vang Jen (Wang Yan) | Atlétika | Női 20 km gyaloglás |
3 Bronz | Seng Cö-tien (Sheng Zetian) | Birkózás | Kötöttfogás, 57 kg |
3 Bronz | Vang Hszien-po (Wang Xianbo) | Cselgáncs | Női középsúly |
3 Bronz | Hsziao Haj-liang (Xiao Hailiang) | Műugrás | Férfi egyéni toronyugrás |
3 Bronz | Csang Ping (Zhang Bing) | Sportlövészet | Férfi dupla trap |
3 Bronz | Hsziao Csien-kang (Xiao Jiangang) | Súlyemelés | 64 kg |
3 Bronz | Csin Ji-jüan (Qin Yiyuan) Tang Jung-su (Tang Yongshu) | Tollaslabda | Női páros |
3 Bronz | Szun Man (Sun Man) Liu Csien-csün (Liu Jianjun) | Tollaslabda | Vegyes páros |
3 Bronz | Fan Pin (Fan Bin) | Torna | Férfi nyújtó |
3 Bronz | Lin Li | Úszás | Női 200 m vegyes |
3 Bronz | Csen Jen (Chen Yan) (1) Han Hszüe (Han Xue) Caj Huj-csüe (Cai Huijue) San Jing (Shan Ying) | Úszás | Női 4 × 100 m vegyes váltó |
Asztalitenisz
Bővebben: Asztalitenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Liu Kuo-liang (Liu Guoliang) | Egyes | F csoport Mark Smythe (AUS) | 1. | Macusita Kódzsi (JPN) 21–18, 21–10, 21–17 | Johnny Huang (CAN) 9–21, 21–19, 21–16, 21–16 | Jörg Roßkopf (GER) 21–17, 18–21, 21–18, 21–18 | Vang Tao (Wang Tao) (CHN) 21–12, 22–24, 21–19, 15–21, 21–6 | |
Vang Tao (Wang Tao) | B csoport Paul Mutambuze (UGA) | 1. | Ju Namgju (Yu Nam-gyu) (KOR) 21–15, 21–16, 21–9 | Uladzimir Szamszonav (BLR) 16–21, 16–21, 21–10, 21–15, 21–15 | Petr Korbel (CZE) 23–21, 21–7, 21–16 | Liu Kuo-liang (Liu Guoliang) (CHN) 12–21, 24–22, 19–21, 21–15, 6–21 | ||
Kung Ling-huj (Kong Linghui) | A csoport Ahmed Mohammed Oszáma (SUD) | 1. | Kim Thekszu (Kim Taek-su) (KOR) 17–21, 18–21, 22–20, 12–21 | kiesett | 9. | |||
Kung Ling-huj (Kong Linghui) Liu Kuo-liang (Liu Guoliang) | Páros | C csoport Ghána (GHA) | 1. | Japán (JPN) Sibutani Hirosi Macusita Kódzsi 21–15, 21–19, 21–15 | Dél-Korea (KOR) I Csholszung (Lee Cheol-Seung) Ju Namgju (Yu Nam-gyu) 21–17, 21–16, 21–19 | Kína (CHN) Lu Lin Vang Tao (Wang Tao) 21–8, 13–21, 21–19, 21–11 | ||
Lu Lin Vang Tao (Wang Tao) | A csoport Ausztrália (AUS) | 1. | Dél-Korea (KOR) Kang Hicshan (Gang Hui-chan) Kim Thekszu (Kim Taek-su) 21–12, 18–21, 18–21, 21–12, 21–12 | Németország (GER) Jörg Roßkopf Steffen Fetzner 21–10, 21–17, 21–7 | Kína (CHN) Kung Ling-huj (Kong Linghui) Liu Kuo-liang (Liu Guoliang) 8–21, 21–13, 19–21, 11–21 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Csoportkör | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Hely. | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Teng Ja-ping (Deng Yaping) | Egyes | A csoport June Kyakobye (UGA) | 1. | Pak Hedzsong (Park Hae-Jeong) (KOR) 21–14, 21–19, 24–22 | Nicole Struse (GER) 21–16, 21–9, 21–13 | Liu Vej (CHN) 21–23, 21–17, 21–19, 21–9 | Csen Csing (TPE) 21–14, 21–17, 20–22, 17–21, 21–5 | |
Csiao Hung (Qiao Hong) | B csoport Mary Musoke (UGA) | 1. | Jing Jun Hong (SIN) 21–9, 21–12, 21–14 | Kojama Csire (JPN) 21–18, 21–19, 21–16 | Csen Csing (TPE) 9–21, 21–23, 17–21 | Liu Vej (CHN) 21–17, 15–21, 21–19, 21–11 | ||
Liu Vej (Liu Wei) | D csoport Berta Rodríguez (CHI) | 1. | Otilia Bădescu (ROM) 21–18, 21–16, 21–13 | Kim Hjonhi (PRK) 21–12, 22–20, 21–14 | Teng Ja-ping (Deng Yaping) (CHN) 23–21, 17–21, 19–21, 9–21 | Csiao Hung (Qiao Hong) (CHN) 17–21, 21–15, 19–21, 11–21 | 4. | |
Teng Ja-ping (Deng Yaping) Csiao Hung (Qiao Hong) | Páros | A csoport Franciaország (FRA) | 1. | Tajvan (TPE) Chen Chiu-Tan Csen Csing 18–21, 21–16, 21–19, 22–24, 23–21 | Dél-Korea (KOR) Kim Mugjo (Kim Mu-gyo) Pak Kjonge (Park Gyeong-ae) 21–15, 19–21, 21–15, 21–19 | Kína (CHN) Liu Vej Csiao Jün-ping (Qiao Yunping) 18–21, 25–23, 21–15, 21–11 | ||
Liu Vej (Liu Wei) Csiao Jün-ping (Qiao Yunping) | B csoport Chile (CHI) | 1. | Japán (JPN) Kojama Csire Tódó Taeko 21–9, 21–15, 21–15 | Dél-Korea (KOR) Pak Hedzsong (Park Hae-Jeong) Ju Dzsihje (Yu Ji-Hye) 21–13, 16–21, 22–20, 21–11 | Kína (CHN) Teng Ja-ping (Deng Yaping) Csiao Hung (Qiao Hong) 21–18, 23–25, 15–21, 11–21 |
Atlétika
Bővebben: Atlétika az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Csen Ven-csung (Chen Wenzhong) | 100 m | 10,37 | 3. | 33.* | 10,29 | 7. | 23. | kiesett | ||||
200 m | 21,05 | 7. | 55. | kiesett | ||||||||
Li Tung (Li Tong) | 110 m gát | 13,57 | 2. | 13. | 13,43 | 4. | 9. | 13,60 | 9. | 15. | kiesett | |
Csen Jen-hao (Chen Yanhao) | 13,76 | 5. | 31.* | kiesett | ||||||||
Jü Kuo-huj (Yu Guohui) | 20 km gyaloglás | 1:24:30 | 21. | |||||||||
Li Cö-ven (Li Zewen) | 1:25:28 | 28.* | ||||||||||
Li Ming-caj (Li Mingcai) | kizárták | |||||||||||
Csang Huj-csiang (Zhang Huiqiang) | 50 km gyaloglás | 3:53:10 | 14. | |||||||||
Mao Hszin-jüan (Mao Xinyuan) | kizárták | |||||||||||
Csao Jung-seng (Zhao Yongsheng) | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Huang Keng (Huang Geng) | Távolugrás | 812 cm | 6. | 799 cm | 9. |
Csen Csing (Chen Jing) | 770 cm | 29. | kiesett | ||
Cou Sze-hszin (Zou Sixin) | Hármasugrás | 16,53 m | 21. | kiesett | |
Li Sao-csie (Li Shaojie) | Diszkoszvetés | 60,20 m | 18. | kiesett | |
Csang Lien-piao (Zhang Lianbiao) | Gerelyhajítás | 79,88 m | 12. | 70,96 m | 11. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Jen Csien-kuj (Yan Jiankui) | 100 m | 11,46 | 6. | 29. | kiesett | |||||||
200 m | 23,21 | 5. | 23. | 23,30 | 7. | 22. | kiesett | |||||
Tu Hsziu-csie (Du Xiujie) | 23,69 | 6. | 38. | kiesett | ||||||||
400 m | 53,95 | 6. | 41. | kiesett | ||||||||
Csang Csien (Zhang Jian) | 800 m | 2:04,17 | 5. | 27. | kiesett | |||||||
Vej Li (Wei Li) | 5000 m | 15:33,49 | 5. | 17. | kiesett | |||||||
Vang Csün-hszia (Wang Junxia) | 15:24,28 | 4. | 14. | 14:59,88 | ||||||||
10 000 m | 32:36,53 | 7. | 7. | 31:02,58 | ||||||||
Vang Ming-hszia (Wang Mingxia) | 32:10,26 | 10. | 29. | 32:38,98 | 15. | |||||||
Jang Sze-csü (Yang Siju) | 32:22,77 | 11. | 30. | 33:15,29 | 19. | |||||||
5000 m | 15:40,41 | 8. | 20. | kiesett | ||||||||
Zsen Hsziu-csüan (Ren Xiujuan) | Maraton | 2:31:21 | 9. | |||||||||
Vang Jen (Wang Yan) | 10 km gyaloglás | 42:19 | ||||||||||
Ku Jen (Gu Yan) | 42:34 | 4. | ||||||||||
Kao Hung (Gao Hong)miao | kizárták |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||
Zsen Zsuj-ping (Ren Ruiping) | Hármasugrás | 14,56 m | 4. | 14,30 m | 6. |
Vang Hszien-zsung (Wang Xiangrong) | 13,32 m | 22. | kiesett | ||
Szuj Hszin-mej (Sui Xinmei) | Súlylökés | 19,36 m | 2. | 19,88 m | |
Li Mej-szu (Li Meisu) | 18,39 m | 14. | kiesett | ||
Hsziao Jen-ling (Xiao Yanling) | Diszkoszvetés | 65,10 m | 2. | 64,72 m | 5. |
Li Lej (Li Lei) | Gerelyhajítás | 61,48 m | 7. | 60,74 m | 8. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Birkózás
Bővebben: Birkózás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Kötöttfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Seng Cö-tien (Sheng Zetian) | 57 kg | Vilayət Ağayev (AZE) 5–4 | Aigars Jansons (LAT) 7–1 | erőnyerő | Dennis Hall (USA) 0–1 | Luis Sarmiento (CUB) 8–2 | Ruszlan Hakimov (UKR) 4–0 | ||||||
Hu Kuo-hung (Hu Guohong) | 62 kg | Mhitar Manoukjan (ARM) 0–11 | Marco Sánchez (PUR) 8–3 | Mehmet Akif Pirim (TUR) 1–3 | kiesett | 12. | |||||||
Pa Jen-csuan (Ba Yanchuan) | 100 kg | Jason Gleasman (USA) 2–15 | Todor Manov (BUL) 0–4 | kiesett | 16. | ||||||||
Liu Kuo-ko (Liu Guoke) | 130 kg | René Schiekel (GER) 0–3 | Shermukhammad Kuziyev (UZB) 1–6 | kiesett | 19. |
- Szabadfogású
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág 2. kör | Vigaszág 3. kör | Vigaszág 4. kör | Vigaszág 5. kör | Vigaszág 6. kör | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Feng Aj-kang (Feng Aigang) | 130 kg | Alfredo Far (PAN) 11–0 | Sven Thiele (GER) 1–1 | erőnyerő | Merabi Valijev (UKR) 1–3 | kiesett | 9. |
Cselgáncs
Bővebben: Cselgáncs az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Csang Kuang-csün (Zhang Guangjun) | Harmatsúly | erőnyerő | Taro Tan (CAN) V | kiesett | 21. | |||||||
Jüan Csao (Yuan Chao) | Váltósúly | erőnyerő | Arszen Gevorgjan (ARM) GY | Djamel Bouras (FRA) V | Konsztantyin Szavcsiskin (RUS) V | kiesett | 13. | |||||
Aö Tö-ken (Ao Tegen) | Középsúly | erőnyerő | Oleg Malcev (RUS) V | kiesett | 21. | |||||||
Liu Seng-kang (Liu Shenggang) | Nehézsúly | erőnyerő | Alexandru Lungu (ROM) GY | Vagyim Szergejev (KGZ) GY | Szergej Koszorotov (RUS) GY | Ernesto Pérez (ESP) V | Harry Van Barneveld (BEL) V | 5. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Vigaszág első kör | Vigaszág negyeddöntő | Vigaszág elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Li Aj-jüe (Li Aiyue) | Légsúly | Sarah Nichilo-Rosso (FRA) V | kiesett | 19. | |||||||
Vang Csin (Wang Jin) | Harmatsúly | Szugavara Noriko (JPN) V | kiesett | 18. | |||||||
Liu Csuang (Liu Chuang) | Könnyűsúly | Zulfija Garipova (RUS) GY | Corinna West (USA) GY | Huang Ai-Chun (TPE) GY | Driulys González (CUB) V | Marisabel Lomba (BEL) V | 5. | ||||
Liu Li-csö (Liu Lizhe) | Váltósúly | erőnyerő | İlknur Kobaş (TUR) V | kiesett | 16. | ||||||
Vang Hszien-po (Wang Xianbo) | Középsúly | erőnyerő | Cso Minszon (Jo Min-Seon) (KOR) V | Rosicléia Campos (BRA) GY | Dulce Piña (DOM) GY | Liliko Ogasawara (USA) GY | Alice Dubois (FRA) GY | ||||
Leng Csun-huj (Leng Chunhui) | Félnehézsúly | Chen Chiu-Ping (TPE) GY | Ylenia Scapin (ITA) V | kiesett | 15. | ||||||
Szun Fu-ming (Sun Fuming) | Nehézsúly | erőnyerő | Michelle Rogers (GBR) GY | Johanna Hagn (GER) GY | Szvetlana Gundarenko (RUS) GY | Estela Rodríguez (CUB) GY |
Evezés
Bővebben: Evezés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Huang Hsziao-ping (Huang Xiaoping) Szun Csün (Sun Jun) Liang Hung-ming (Liang Hongming) Liu Hszien-pin (Liu Xianbin) | Kormányos nélküli négyes | 6:30,16 | 5. | 6:29,95 | 2. | A/B | 6:25,79 | 6. | B | 5:58,22 | 4. | 10. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Liu Hsziao-csun (Liu Xiaochun) | Egypárevezős | 8:12,82 | 3. | 8:37,01 | 3. | A/B | 8:15,83 | 6. | B | 7:33,67 | 5. | 11. |
Cao Mien-jing (Cao Mianying) Csang Hsziu-jün (Zhang Xiuyun) | Kétpárevezős | 7:26,47 | 2. | A/B | 7:15,47 | 1. | A | 6:58,35 | 2. | |||
Liu Hszi-ling (Liang Xiling) Csing Jen-hua (Jing Yanhua) | Kormányos nélküli kettes | 7:46,80 | 3. | A/B | 7:36,40 | 4. | B | 7:15,41 | 1. | 7. | ||
Cao Mien-jing (Cao Mianying) Csang Hsziu-jün (Zhang Xiuyun) Liu Hszi-zsung (Liu Xirong) Ku Hsziao-li (Gu Xiaoli) | Négypárevezős | 6:46,00 | 3. | 6:21,23 | 2. | A | 6:31,10 | 5. | 5. | |||
Li Fej (Li Fei) Ou Sao-jen (Ou Shaoyan) | Könnyűsúlyú kétpárevezős | 7:36,71 | 4. | 7:10,96 | 3. | A/B | 7:23,46 | 4. | B | 7:07,81 | 3. | 9. |
Íjászat
Bővebben: Íjászat az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tang Hua | Egyéni | 664 | 14. | Andrej Podlazov (RUS) (51.) 157–154 | Martinius Grov (NOR) (19.) 159–161 | kiesett | 23. | |||
Lo Heng-jü (Luo Hengyu) | 627 | 58. | Magnus Petersson (SWE) (7.) 161–167 | kiesett | 36. | |||||
Sen Csün (Shen Jun) | 644 | 47. | Matthew Gray (AUS) (18.) 158–162 | kiesett | 40. | |||||
Lo Heng-jü (Luo Hengyu) Sen Csün (Shen Jun) Tang Hua | Csapat | 627 | 13. | Ausztrália (AUS) Simon Fairweather Jackson Fear Matthew Gray (4.) 240–243 | kiesett | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Kiemelt | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Ho Jing (He Ying) | Egyéni | 669 | 2. | María Reyes (PUR) (63.) 158–123 | Wenche-Lin Hess (NOR) (31.) 163–163 | Alison Williamson (GBR) (15.) 165–159 | Barbara Mensing (GER) (42.) 103–93 | Elif Altınkaynak (TUR) (6.) 101–100 | Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) (KOR) (8.) 107–113 | |
Vang Hsziao-csu (Wang Xiaozhu) | 636 | 32. | Paola Fantato (ITA) (33.) 152–143 | Lina Heraszimenko (UKR) (1.) 156–152 | Janet Dykman (USA) (17.) 156–149 | Kim Gjonguk (Kim Gyeong-Uk) (KOR) (8.) 103–106 | kiesett | 7. | ||
Jang Csien-ping (Yang Jianping) | 648 | 16. | Myfanwy Matthews (AUS) (49.) 159–150 | Janet Dykman (USA) (17.) 148–154 | kiesett | 29. | ||||
Ho Jing (He Ying) Vang Hsziao-csu (Wang Xiaozhu) Jang Csien-ping (Yang Jianping) | Csapat | 648 | 3. | Japán (JPN) Kodama Kinue Koide Miszato Óucsi Ai (14.) 222–217 | Németország (GER) Barbara Mensing Cornelia Pfohl Sandra Wagner-Sachse (11.) 231–232 | kiesett | 6. |
Kajak-kenu
Bővebben: Kajak-kenu az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Síkvízi
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | Típus | Idő | Hely. | |||
Hszü Haj-feng (Xu Haifeng) Vu Jü-piao (Wu Yubiao) | Kajak kettes 500 m | 1:37,677 | 7. | 18. | 1:41,035 | 7. | 10. | kiesett | ||||
Kajak kettes 1000 m | 3:50,978 | 8. | 19. | 3:41,196 | 7. | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Vigaszág | Elődöntő | Döntő | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Hely. | Össz. | Idő | Helyezés | ||
Kao Pej-pej (Gao Beibei) | Kajak egyes 500 m | 1:59,543 | 7. | 18. | 1:59,095 | 4. | 4. | 1:57,498 | 9. | 18. | kiesett | |
Ning Meng-hua (Ning Menghua) Hu Tung-mej (Hu Dongmei) | Kajak kettes 500 m | 1:50,721 | 5. | 16. | 1:53,544 | 2. | 4. | 1:49,189 | 8. | 15. | kiesett | |
Hszien Pang-ti (Xian Bangdi) Kao Pej-pej (Gao Beibei) Tung Jing (Dong Ying) Csang Csin (Zhang Qin) | Kajak négyes 500 m | 1:40,045 | 1. | 5. | erőnyerő | 1:33,089 | 4. |
Kerékpározás
Bővebben: Kerékpározás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Hegyi-kerékpározás
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Kao Hung-jing (Gao Hongying) | Női terepverseny | 2:09:08 (+0:18:17) | 25. |
Országúti kerékpározás
- Női
Versenyző | Versenyszám | Idő | Helyezés |
---|---|---|---|
Kuo Hszing-hung (Guo Xinghong) | Mezőnyverseny | 2:49:47 (+13:34) | 41. |
Csao Haj-csüan (Zhao Haijuan) | nem ért célba |
Pálya-kerékpározás
- Sprintversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 1. forduló | Vigaszág | Negyeddöntő | 5–8. helyért | Elődöntő | Döntő | Helyezés | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfelek Győztes idő | Hely. | Ellenfél Győztes idő | Ellenfél Győztes idő | |||
Vang Jen (Wang Yan) | Női egyéni | 11,519 | 5. | Tanya Dubnicoff (CAN) 12,002 | Daniela Larreal (VEN) Mira Kasslin (FIN) 12,067 | 1. | Michelle Ferris (AUS) 11,825; 11,932 | Okszana Grisina (RUS) Erika Salumäe (EST) Tanya Dubnicoff (CAN) 12,416 | 3. | 7. |
- Üldözőversenyek
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | Ellenfél Idő | Saját idő | |||
Vang Csing-cse (Wang Qingzhi) | Női egyéni | 3:49,823 | 11. | kiesett | 11. |
- Pontversenyek
Név | Versenyszám | Pont | Körhátrány | Helyezés |
---|---|---|---|---|
Vang Jen (Wang Yan) | Női pontverseny | nem ért célba |
Kézilabda
Bővebben: Kézilabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női kézilabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női kézilabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996NkéziA
| M | Gy | D | V | G+ | G– | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Dánia (DEN) | 3 | 3 | 0 | 0 | 89 | 62 | +27 | 6 |
Magyarország (HUN) | 3 | 2 | 0 | 1 | 81 | 70 | +11 | 4 |
Kína (CHN) | 3 | 1 | 0 | 2 | 71 | 83 | –12 | 2 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 0 | 0 | 3 | 64 | 90 | –26 | 0 |
1996. július 26. 10:00 Sablon:1996NkéziHUNCHN
| Magyarország (HUN) | 29–19 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Bjorn Hogsnes, Svein Oeie (NOR) |
Mátéfi 11 | (14–11) | Si Vej (Shi Wei) 5 | ||
1996. július 28. 12:00 Sablon:1996NkéziCHNDEN
| Kína (CHN) | 21–33 | Dánia (DEN) | Játékvezetők: Michel Moelle Mabounda, Daniel Mvoula (CGO) |
Si Vej (Shi Wei) 6 | (9–19) | Madsen 7 | ||
1996. július 30. 16:30 Sablon:1996NkéziCHNUSA
| Kína (CHN) | 31–21 | Egyesült Államok (USA) | Játékvezetők: Grigorij Guterman, Feliksas Gedvilas (LTU) |
Csaj Csao (Zhai Chao) 11 | (16–11) | Hires 6 | ||
- Az 5. helyért
1996. augusztus 1. 14:30 Sablon:1996NkéziGERCHN
| Németország (GER) | 26–28 | Kína (CHN) | Játékvezetők: Vladimir Vujnovic, Petar Mladinic (CRO) |
Heinz 7 | (12–16) | Si Vej (Shi Wei) 12 | ||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 5. |
Kosárlabda
Bővebben: Kosárlabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Férfi
Bővebben: Férfi kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai férfi kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996FkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok (USA) | 5 | 5 | 0 | 522 | 345 | +177 | 10 |
Litvánia (LTU) | 5 | 3 | 2 | 427 | 354 | +73 | 8 |
Horvátország (CRO) | 5 | 3 | 2 | 422 | 386 | +36 | 8 |
Kína (CHN) | 5 | 2 | 3 | 360 | 502 | –142 | 7 |
Argentína (ARG) | 5 | 2 | 3 | 351 | 396 | –45 | 7 |
Angola (ANG) | 5 | 0 | 5 | 280 | 379 | –99 | 5 |
1996. július 20. Sablon:1996FkosárCHNANG
| Kína (CHN) | 70–67 | Angola (ANG) | Atlanta Játékvezetők: Jose Piovesan Neto (BRA), Juan Brea Diaz (CUB) |
(36–36) Jegyzőkönyv | ||||
Vang Cse-cse (Wang Zhizhi) 17 | Pont | Â. Victoriano, A. Carvalho 13 | ||
Vang Cse-cse (Wang Zhizhi) 11 | Lepattanó | Â. Victoriano 6 | ||
Hu Vej-tung (Hu Weidong) 3 | Gólpassz | Ucuahamba 5 |
1996. július 22. Sablon:1996FkosárCROCHN
| Horvátország (CRO) | 109–78 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Jose Pelissari (BRA), Kim Csholhvan (Kim Chul-Hwan) (KOR) |
(56–44) Jegyzőkönyv | ||||
Komazec 36 | Pont | Cseng Vu (Zheng Wu), Vang Cse-cse (Wang Zhizhi) 15 | ||
Vranković 9 | Lepattanó | Kung Hsziao-pin (Gong Xiaobin) 8 | ||
Kukoč 12 | Gólpassz | Szun Csün (Sun Jun) 6 |
1996. július 24. Sablon:1996FkosárCHNARG
| Kína (CHN) | 87–77 | Argentína (ARG) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Roman Ryzhyk (UKR) |
(51–38) Jegyzőkönyv | ||||
Cseng Vu (Zheng Wu), Hu Vej-tung (Hu Weidong) 22 | Pont | Espil 25 | ||
Cseng Vu (Zheng Wu) 9 | Lepattanó | Pérez 7 | ||
Li Hsziao-jung (Li Xiaoyong) 5 | Gólpassz | Milanesio 8 |
1996. július 26. Sablon:1996FkosárUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 133–70 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Donald Cline (CAN), Isida Hidetosi (JPN) |
(65–28) Jegyzőkönyv | ||||
Pippen 24 | Pont | Liu Jü-tung (Liu Yudong) 18 | ||
O’Neal 10 | Lepattanó | Meng-ko Pa-tö-er (Mengke Bate'er) 6 | ||
Hardaway 10 | Gólpassz | Li Hsziao-jung (Li Xiaoyong) 5 |
1996. július 28. Sablon:1996FkosárCHNLTU
| Kína (CHN) | 55–116 | Litvánia (LTU) | Atlanta Játékvezetők: Jose Reyes Ronfini (MEX), Juan Figueroa (PUR) |
(23–53) Jegyzőkönyv | ||||
Vang Cse-cse (Wang Zhizhi) 18 | Pont | Štombergas 19 | ||
Vang Cse-cse (Wang Zhizhi) 5 | Lepattanó | Einikis 9 | ||
Li Hsziao-jung (Li Xiaoyong) 4 | Gólpassz | Marčiulionis 7 |
- Negyeddöntő
1996. július 30. 12:00 Sablon:1996FkosárYUGCHN
| Jugoszlávia (YUG) | 128–61 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Isida Hidetosi (JPN), Gennaro Colucci (ITA) |
(63–29) Jegyzőkönyv | ||||
Rebrača 22 | Pont | Vang Cse-cse (Wang Zhizhi) 13 | ||
Topić 8 | Lepattanó | Vang Cse-cse (Wang Zhizhi), Wu Naiqun 4 | ||
Berić, Đorđević 6 | Gólpassz | Li Hsziao-jung (Li Xiaoyong) 3 |
- Az 5–8. helyért
1996. augusztus 1. 10:00 Sablon:1996FkosárCHNGRE
| Kína (CHN) | 75–115 | Görögország (GRE) | Atlanta Játékvezetők: Joseph Derosa (USA), Tomislav Jovancic (YUG) |
(24–50) Jegyzőkönyv | ||||
Vu Csing-lung (Wu Qinglong) 20 | Pont | Faszúlasz 20 | ||
Liu Jü-tung (Liu Yudong) 8 | Lepattanó | Hrisztodúlu 12 | ||
Li Hsziao-jung (Li Xiaoyong) 7 | Gólpassz | Hrisztodúlu 8 |
- A 7. helyért
1996. augusztus 2. 20:00 Sablon:1996FkosárCHNCRO
| Kína (CHN) | 85–99 | Horvátország (CRO) | Atlanta Játékvezetők: Robert Barnett (AUS), Raul Chaves Sagel (ARG) |
(39–49) Jegyzőkönyv | ||||
Hu Vej-tung (Hu Weidong) 22 | Pont | Kukoč 26 | ||
Kung Hsziao-pin (Gong Xiaobin) 9 | Lepattanó | Kukoč 10 | ||
Li Hsziao-jung (Li Xiaoyong), Szun Csün (Sun Jun) 5 | Gólpassz | Kukoč 8 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 8. |
Női
Bővebben: Női kosárlabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női kosárlabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Csapat Sablon:1996NkosárA
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Brazília (BRA) | 5 | 5 | 0 | 424 | 360 | +64 | 10 |
Oroszország (RUS) | 5 | 4 | 1 | 378 | 342 | +36 | 9 |
Olaszország (ITA) | 5 | 3 | 2 | 330 | 309 | +21 | 8 |
Japán (JPN) | 5 | 2 | 3 | 365 | 396 | –31 | 7 |
Kína (CHN) | 5 | 1 | 4 | 347 | 378 | –31 | 6 |
Kanada (CAN) | 5 | 0 | 5 | 293 | 352 | –59 | 5 |
1996. július 21. Sablon:1996NkosárITACHN
| Olaszország (ITA) | 62–53 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Jose Reyes Ronfini (MEX), Antonio Soares De Campos (ANG) |
(27–36) Jegyzőkönyv | ||||
Caselin 16 | Pont | Li Hszin (Li Xin), Liu Csün (Liu Jun) 15 | ||
Schiesaro 5 | Lepattanó | három játékos 5 | ||
Caselin, Ballabio 3 | Gólpassz | Li Hszin (Li Xin), Li Tung-mej (Li Dongmei) 4 |
1996. július 23. Sablon:1996NkosárCHNJPN
| Kína (CHN) | 72–75 | Japán (JPN) | Játékvezetők: Pascal Noel Dorizon (FRA), Chikala Kabasele (ZAI) |
(35–42) Jegyzőkönyv | ||||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 31 | Pont | Hagivara 23 | ||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 16 | Lepattanó | Kató 10 | ||
Li Hszin (Li Xin) 6 | Gólpassz | Murakami 4 |
1996. július 25. Sablon:1996NkosárCANCHN
| Kanada (CAN) | 49–61 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Sally Bell (USA), Stylianos Koukoulekidis (GRE) |
(25–28) Jegyzőkönyv | ||||
három játékos 8 | Pont | Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 19 | ||
Norman 9 | Lepattanó | Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 16 | ||
Evans 5 | Gólpassz | Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) 4 |
1996. július 27. Sablon:1996NkosárCHNBRA
| Kína (CHN) | 83–98 | Brazília (BRA) | Atlanta Játékvezetők: Joseph Derosa (USA), Roman Ryzhyk (UKR) |
(38–51) Jegyzőkönyv | ||||
Ho Csün (He Jun) 22 | Pont | dos Santos Arcain 26 | ||
Liang Hszin (Liang Xin) 5 | Lepattanó | három játékos 9 | ||
Liu Csün (Liu Jun), Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) 6 | Gólpassz | da Silva 8 |
1996. július 29. Sablon:1996NkosárRUSCHN
| Oroszország (RUS) | 94–78 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezetők: Wieslaw Zych (POL), Antonio Soares De Campos (ANG) |
(44–43) Jegyzőkönyv | ||||
Baranova 26 | Pont | Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei), Ma Cung-csing (Ma Zongqing) 14 | ||
Baranova 18 | Lepattanó | Liang Hszin (Liang Xin) 6 | ||
Szumnyikova 10 | Gólpassz | Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) 5 |
- A 9–12. helyért
1996. július 31. 10:00 Sablon:1996NkosárCHNZAI
| Kína (CHN) | 91–67 | Zaire (ZAI) | Atlanta Játékvezetők: Jose Pelissari (BRA), Kim Csholhvan (Kim Chul-Hwan) (KOR) |
(47–36) Jegyzőkönyv | ||||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 26 | Pont | Mabika 30 | ||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 10 | Lepattanó | Lobela 9 | ||
Ma Cung-csing (Ma Zongqing) 6 | Gólpassz | Ngalula 3 |
- A 9. helyért
1996. augusztus 3. 12:00 Sablon:1996NkosárCHNKOR
| Kína (CHN) | 85–71 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezetők: Sally Bell (USA), Isida Hidetosi (JPN) |
(48–39) Jegyzőkönyv | ||||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 29 | Pont | Cson Dzsuvon (Jeon Ju-Won) 20 | ||
Cseng Haj-hszia (Zheng Haixia) 10 | Lepattanó | Ju Jongdzsu (Yu Yeong-Ju) 6 | ||
Cseng Tung-mej (Zheng Dongmei) 10 | Gólpassz | Han Hjonszon (Han Hyeon-Seon) 5 |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) | 9. |
Labdarúgás
Bővebben: Labdarúgás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női labdarúgótorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női labdarúgócsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- E csoport
Csapat Sablon:1996NfociE
| M | Gy | D | V | Rg | Kg | Gk | P |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kína (CHN) | 3 | 2 | 1 | 0 | 7 | 1 | +6 | 7 |
Egyesült Államok (USA) | 3 | 2 | 1 | 0 | 5 | 1 | +4 | 7 |
Svédország (SWE) | 3 | 1 | 0 | 2 | 4 | 5 | –1 | 3 |
Dánia (DEN) | 3 | 0 | 0 | 3 | 2 | 11 | –9 | 0 |
1996. július 21. 16:00 Sablon:1996NfociSWECHN
|
Svédország (SWE) | 0–2 | Kína (CHN) |
---|---|---|
(0–2) Jegyzőkönyv | Si Kuj-hung (Shi Guihong) 31' Csao Li-hung (Zhao Lihong) 32' |
1996. július 23. 18:00 Sablon:1996NfociDENCHN
|
Dánia (DEN) | 1–5 | Kína (CHN) |
---|---|---|
Madsen 55' | (0–4) Jegyzőkönyv | Si Kuj-hung (Shi Guihong) 10' Liu Aj-ling (Liu Ailing) 15' Szun Csing-mej (Sun Qingmei) 29' 59' Fan Jün-csie (Fan Yunjie) 36' |
- Elődöntő
1996. július 28. 15:00 Sablon:1996NfociCHNBRA
|
Kína (CHN) | 3–2 | Brazília (BRA) |
---|---|---|
Szun Csing-mej (Sun Qingmei) 5' Vej Haj-jing (Wei Haiying) 83' 90' | (1–0) Jegyzőkönyv | Roseli 67' Pretinha 72' |
- Döntő
1996. augusztus 1. 20:30 Sablon:1996NfociCHNUSA
|
Kína (CHN) | 1–2 | Egyesült Államok (USA) |
---|---|---|
Szun Ven (Sun Wen) 32' | (1–1) Jegyzőkönyv | MacMillan 19' Milbrett 68' |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) |
Műugrás
Bővebben: Műugrás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Hsziung Ni (Xiong Ni) | Egyéni műugrás | 463,02 | 1. | 694,47 | 1. | 701,46 | |
Jü Csuo-cseng (Yu Zhuocheng) | 438,93 | 2. | 662,34 | 2. | 690,93 | ||
Hsziao Haj-liang (Xiao Hailiang) | Egyéni toronyugrás | 445,86 | 2. | 625,41 | 2. | 658,20 | |
Tien Liang (Tian Liang) | 425,73 | 3. | 611,49 | 3. | 648,18 | 4. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tan Shuping | Egyéni műugrás | 212,49 | 23. | kiesett | |||
Fu Ming-hszia (Fu Mingxia) | 284,28 | 4. | 505,77 | 4. | 547,68 | ||
Egyéni toronyugrás | 329,25 | 1. | 509,19 | 1. | 521,58 | ||
Kuo Csing-csing (Guo Jingjing) | 315,39 | 4. | 492,69 | 2. | 447,21 | 5. |
Ökölvívás
Bővebben: Ökölvívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Jang Hsziang-csung (Yang Xiangzhong) | Papírsúly | Alberto Rossel (PER) 16–7 | Hamid Berhili (MAR) 9–14 | kiesett | 9. | ||
Csen Tao (Chen Tao) | Középsúly | Moto Hirokuni (JPN) 10–15 | kiesett | 17. | |||
Csiang Tao (Jiang Tao) | Nehézsúly | erőnyerő | Charles Kizza (UGA) 10–7 | Nate Jones (USA) 4–21 | kiesett | 5. |
Röplabda
Bővebben: Röplabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Női
Bővebben: Női röplabdatorna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai női röplabdacsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott a negyeddöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
- A csoport
Mérkőzések | Szettek | Pontok | |||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Csapat Sablon:1996NröpiA
| Pont | Gy | V | Sz+ | Sz– | SzA | P+ | P– | PA |
Kína (CHN) | 10 | 5 | 0 | 15 | 3 | 5,000 | 256 | 181 | 1,414 |
Egyesült Államok (USA) | 9 | 4 | 1 | 13 | 5 | 2,600 | 241 | 198 | 1,217 |
Hollandia (NED) | 8 | 3 | 2 | 10 | 7 | 1,429 | 211 | 179 | 1,179 |
Dél-Korea (KOR) | 7 | 2 | 3 | 10 | 9 | 1,111 | 249 | 222 | 1,122 |
Japán (JPN) | 6 | 1 | 4 | 3 | 12 | 0,250 | 158 | 199 | 0,794 |
Ukrajna (UKR) | 5 | 0 | 5 | 0 | 15 | 0,000 | 89 | 225 | 0,396 |
1996. július 20. 10:00 Sablon:1996NröpiNEDCHN
| Hollandia (NED) | 0–3 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezető: Josebel Palmeirim (BRA), Guennadi Zharikov (RUS) |
(10–15, 5–15, 7–15) |
1996. július 22. 10:00 Sablon:1996NröpiCHNKOR
| Kína (CHN) | 3–2 | Dél-Korea (KOR) | Atlanta Játékvezető: Frank Leuthaeusser (GER), Gabriel Gimenez (ESP) |
(17–16, 16–14, 2–15, 13–15, 15–13) |
1996. július 24. 19:30 Sablon:1996NröpiUSACHN
| Egyesült Államok (USA) | 1–3 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezető: Gabriel Gimenez (ESP), Patrick Rachard (FRA) |
(8–15, 2–15, 15–12, 12–15) |
1996. július 26. 16:00 Sablon:1996NröpiCHNUKR
| Kína (CHN) | 3–0 | Ukrajna (UKR) | Atlanta Játékvezető: Abdullah Al-Khlaifi (KSA), Fernando Nava Abarca (MEX) |
(15–4, 15–4, 15–6) |
1996. július 28. 10:00 Sablon:1996NröpiJPNCHN
| Japán (JPN) | 0–3 | Kína (CHN) | Atlanta Játékvezető: Frank Leuthaeusser (GER), Abdullah Al-Khlaifi (KSA) |
(14–16, 11–15, 10–15) |
- Negyeddöntő
1996. július 30. 8:00 Sablon:1996NröpiCHNGER
| Kína (CHN) | 3–0 | Németország (GER) | Atlanta Játékvezető: Guillermo Paredes (ARG), Fernando Nava Abarca (MEX) |
(15–12, 15–8, 15–8) |
- Elődöntő
1996. augusztus 1. 19:30 Sablon:1996NröpiCHNRUS
| Kína (CHN) | 3–1 | Oroszország (RUS) | Atlanta Játékvezető: Peter Henry (CAN), Thomas Blue (USA) |
(12–15, 15–5, 15–8, 15–12) |
- Döntő
1996. augusztus 3. 14:00 Sablon:1996NröpiCHNCUB
| Kína (CHN) | 1–3 | Kuba (CUB) | Atlanta Játékvezető: Jarmo Salonen (FIN), Patrick Rachard (FRA) |
(16–14, 12–15, 16–17, 6–15) |
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) |
Softball
Bővebben: Softball az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Kínai softballcsapat-játékoskeret | |
---|---|
|
|
Eredmények
Bejutott az elődöntőbe | |
Kiesett |
- Csoportkör
Csapat Sablon:1996soft
| M | Gy | V | P+ | P– | Pk |
---|---|---|---|---|---|---|
Egyesült Államok | 7 | 6 | 1 | 37 | 7 | +30 |
Kína | 7 | 5 | 2 | 29 | 7 | +22 |
Ausztrália | 7 | 5 | 2 | 22 | 11 | +11 |
Japán | 7 | 5 | 2 | 24 | 18 | +6 |
Kanada | 7 | 3 | 4 | 15 | 17 | –2 |
Tajvan | 7 | 2 | 5 | 19 | 19 | 0 |
Hollandia | 7 | 1 | 6 | 4 | 32 | –28 |
Puerto Rico | 7 | 1 | 6 | 5 | 44 | –39 |
1996. július 21. Sablon:1996softCHNAUS
| Kína | 6–0 | Ausztrália | |||
1996. július 22. Sablon:1996softCHNJPN
| Kína | 0–3 | Japán | |||
1996. július 23. Sablon:1996softCHNCAN
| Kína | 2–1 | Kanada | |||
1996. július 24. Sablon:1996softCHNPUR
| Kína | 10–0 | Puerto Rico | |||
1996. július 25. Sablon:1996softNEDCHN
| Hollandia | 0–8 | Kína | |||
1996. július 26. Sablon:1996softCHNTPE
| Kína | 1–0 | Tajvan | |||
1996. július 27. Sablon:1996softCHNUSA
| Kína | 2–3 | Egyesült Államok | |||
- Elődöntő
1996. július 29. Sablon:1996softCHNUSA2
| Kína | 0–1 | Egyesült Államok | |||
- A döntőbe jutásért
1996. július 30. Sablon:1996softCHNAUS2
| Kína | 4–2 | Ausztrália | |||
- Döntő
1996. július 30. Sablon:1996softCHNUSA3
| Kína | 1–3 | Egyesült Államok | |||
Csapat | Helyezés |
---|---|
Kína (CHN) |
Sportlövészet
Bővebben: Sportlövészet az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Tan Cung-liang (Tan Zongliang) | Légpisztoly | 581 | 8. | 682,0 | 6. |
Vang Ji-fu (Wang Yifu) | 587 | 1. | 684,1 | ||
Szabadpisztoly | 564 | 5.** | 659,3 | 6. | |
Hszü Tan (Xu Dan) | 552 | 30.** | kiesett | ||
Meng Kang (Meng Gang) | Gyorstüzelő pisztoly | 587 | 5. | 687,1 | 5. |
Li Haj-cung (Li Haicong) | Légpuska | 587 | 22.** | kiesett | |
Ning Li-csia (Ning Lijia) | 588 | 18.*** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 1165 | 10.** | kiesett | ||
Csen Hszien-csün (Chen Xianjun) | 1148 | 42. | kiesett | ||
Sportpuska, fekvő | 594 | 20.***** | kiesett | ||
Li Ven-csie (Li Wenjie) | 595 | 11.******** | kiesett | ||
Jang Ling (Yang Ling) | Futócéllövészet | 585 | 1. | 685,8 | |
Hsziao Csün (Xiao Jun) | 577 | 6. | 679,8 | ||
Csang Jung-csie (Zhang Yongjie) | Trap | 121 | 9.*** | kiesett | |
Csao Kuj-seng (Zhao Guisheng) | 118 | 31.***** | kiesett | ||
Csang Ping (Zhang Bing) | 122 | 6. | 146 | 5. | |
Dupla trap | 140 | 3. | 183 | ||
Li Po (Li Bo) | 138sz | 7. | kiesett | ||
Csen Tung-csie (Chen Dongjie) | Skeet | 121 | 9.***** | kiesett | |
Csang Hszin-tung (Zhang Xindong) | 121 | 9.***** | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pont | Helyezés | Pont | Helyezés | ||
Lu Fang | Légpisztoly | 380 | 14. | kiesett | |
Li Tuj-hung (Li Duihong) | 379 | 15.*** | kiesett | ||
Sportpisztoly | 589 | 1. | 687,9 | ||
Ma Ko (Ma Ge) | 578 | 9.**** | kiesett | ||
Hszü Jen-hua (Xu Yanhua) | Légpuska | 393 | 9.*** | kiesett | |
Csen Mu-hua (Chen Muhua) | 390 | 20.**** | kiesett | ||
Sportpuska, összetett | 576 | 20.* | kiesett | ||
Csang Csiu-ping (Zhang Qiuping) | 577 | 17.** | kiesett | ||
Kao O (Gao E) | Dupla trap | 103 | 8. | kiesett | |
Hszü Hsziang (Xu Xiang) | 100 | 11.** | kiesett |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
*** - három másik versenyzővel azonos eredményt ért el
**** - négy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
******** - nyolc másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Súlyemelés
Bővebben: Súlyemelés az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Szakítás | Lökés | Összesen | Helyezés | ||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Eredmény | Helyezés | Eredmény | Helyezés | ||||
Csang Hsziang-sen (Zhang Xiangsen) | 54 kg | 130,0 | 2. | 150,0 | 3.* | 280,0 | |
Lan Si-csang (Lan Shizhang) | 125,0 | 3.* | 150,0 | 3.* | 275,0 | 4. | |
Tang Ling-seng (Tang Lingsheng) | 59 kg | 137,5 | 1.* | 170,0 | 1. | 307,5 | |
Hszü Tung (Xu Dong) | 132,5 | 7.* | 162,5 | 5.* | 295,0 | 6. | |
Hsziao Csien-kang (Xiao Jiangang) | 64 kg | 145,0 | 2.* | 177,5 | 3.* | 322,5 | |
Vang Kuo-hua (Wang Guohua) | érvényes kísérlet nélkül | kiesett | |||||
Csan Hszü-kang (Zhan Xugang) | 70 kg | 162,5 | 1. | 195,0 | 1. | 357,5 | |
Van Csien-huj (Wan Jianhui) | 152,5 | 4.* | 180,0 | 7.* | 332,5 | 7. | |
Lin Sou-feng (Lin Shoufeng) | 76 kg | 157,5 | 9.* | 195,0 | 3.* | 352,5 | 5. |
Cuj Ven-hua (Cui Wenhua) | 108 kg | 190,0 | 4. | 215,0 | 6.* | 405,0 | 5. |
* - másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Szinkronúszás
Bővebben: Szinkronúszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Szabad gyakorlat | Technikai gyakorlat | Összesítés | |||
---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | |
Long Yan Li Min Li Yuanyuan Wu Chunlan Chen Xuan Guo Cui Jin Na Fu Yuling Li Fej (Li Fei) Pan Yan | 94,333 | 6. | 94,733 | 7. | 94,593 | 7. |
Tenisz
Bővebben: Tenisz az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Pan Bing Xia Jiaping | Páros | India (IND) Mahes Bhúpati Lijendar Pedzs 6–4, 4–6, 4–6 | kiesett | 17. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | 64-es főtábla | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Chen Li | Egyes | Szeles Mónika (USA) 0–6, 4–6 | kiesett | 33. | |||||
Yi Jingqian | Inés Gorrochategui (ARG) 2–6, 6–1, 1–6 | kiesett | 33. | ||||||
Chen Li Yi Jingqian | Páros | Ausztrália (AUS) Nicole Bradtke Rennae Stubbs mérkőzés nélkül | Thaiföld (THA) Benjamas Sangaram Tamarine Tanasugarn 6–2, 4–6, 4–6 | kiesett | 9. |
Tollaslabda
Bővebben: Tollaslabda az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Tung Csiung (Dong Jiong) | Férfi egyes | erőnyerő | Joris van Soerland (NED) 15–9, 15–4 | Thomas Stuer-Lauridsen (DEN) 15–6, 18–15 | Pang Szuhjon (Bang Su-hyeon) (KOR) 15–6, 15–6 | Adul Sidek Mohamed (MAS) 15–6, 18–16 | Poul-Erik Høyer Larsen (DEN) 12–15, 10–15 | |
Yu Lizhi | Oliver Pongratz (GER) 15–5, 12–15, 15–1 | Jaimie Dawson (CAN) 15–10, 15–11 | Adul Sidek Mohamed (MAS) 5–15, 2–15 | kiesett | 9. | |||
Sun Jun | Étienne Thobois (FRA) 15–5, 15–6 | Kim Hakkjun (Kim Hak-gyun) (KOR) 15–5, 17–14 | Alan Budikusuma (INA) 5–15, 6–15 | kiesett | 9. | |||
Huang Zhanzhong Jiang Xin | Férfi páros | erőnyerő | Ausztrália (AUS) Paul Staight Peter Blackburn 15–7, 15–9 | Indonézia (INA) Rexy Mainaky Ricky Subagja 7–15, 7–15 | kiesett | 5. | ||
Ge Cheng Tao Xiaoqiang | Nagy-Britannia (GBR) Darren Hall Peter Knowles 15–2, 15–3 | Malajzia (MAS) Cheah Soon Kit Yap Kim Hock 8–15, 2–15 | kiesett | 9. | ||||
Han Jingna | Női egyes | erőnyerő | Ódor Andrea (HUN) 11–0, 11–1 | Pornsawan Plungwech (THA) 11–3, 11–6 | Susi Susanti (INA) 11–3, 4–11, 8–11 | kiesett | 5. | |
Yao Yan | erőnyerő | Marina Jakuseva (RUS) 11–4, 11–4 | Yuliani Sentoso (INA) 11–6, 11–5 | Pang Szuhjon (Bang Su-hyeon) (KOR) 3–11, 2–11 | kiesett | 5. | ||
Ye Zhaoying | erőnyerő | Chan Chia Fong (MAS) 11–4, 11–1 | Margit Borg (SWE) 11–4, 11–4 | Kim Dzsihjon (Kim Ji-hyeon) (KOR) 5–11, 11–12 | kiesett | 5. | ||
Ko Fej (Ge Fei) Ku Csün (Gu Jun) | Női páros | erőnyerő | Németország (GER) Katrin Schmidt Kerstin Ubben 15–3, 15–6 | Indonézia (INA) Eliza Nathanael Zelin Resiana 15–7, 15–3 | Dánia (DEN) Helene Kirkegaard Rikke Olsen 15–8, 15–2 | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-a) Csang Hjeok (Jang Hye-ok) 15–5, 15–5 | ||
Csin Ji-jüan (Qin Yiyuan) Tang Jung-su (Tang Yongshu) | erőnyerő | Indonézia (INA) Finarsih Lili Tampi 15–1, 4–15, 15–6 | Dánia (DEN) Lisbet Stuer-Lauridsen Marlene Thomsen 15–8, 15–3 | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-a) Csang Hjeok (Jang Hye-ok) 12–15, 15–10, 16–18 | Bronzmérkőzés Dánia (DEN) Helene Kirkegaard Rikke Olsen 7–15, 15–4, 15–8 | |||
Chen Ying Peng Xinyong | Ukrajna (UKR) Olena Nozdrany Viktoriya Yevtushenko 15–2, 11–15, 15–1 | Hollandia (NED) Eline Coene Erica van den Heuvel 15–8, 15–13 | Dánia (DEN) Helene Kirkegaard Rikke Olsen 6–15, 15–8, 5–15 | kiesett | 5. | |||
Szun Man (Sun Man) Liu Csien-csün (Liu Jianjun) | Vegyes páros | Kanada (CAN) Si-An Deng Anil Kaul 15–12, 15–3 | Ausztrália (AUS) Rhonda Cator Peter Blackburn 15–4, 7–15, 15–4 | Indonézia (INA) Rosalina Riseu Flandy Limpele 15–2, 5–15, 15–7 | Dél-Korea (KOR) Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) Pak Csubong (Park Ju-bong) 10–15, 4–15 | Bronzmérkőzés Kína (CHN) Peng Xinyong Chen Xingdong 13–15, 17–15, 15–4 | ||
Peng Xinyong Chen Xingdong | Svájc (SUI) Santi Wibowo Thomas Wapp 15–5, 15–2 | Kanada (CAN) Denyse Julien Darryl Yung 15–11, 15–6 | Dánia (DEN) Rikke Olsen Michael Søgaard (15–10, 6–15, 18–15 | Dél-Korea (KOR) Kil Jonga (Gir Yeong-a) Kim Dongmun (Kim Dong-mun) 6–15, 8–15 | Bronzmérkőzés Kína (CHN) Szun Man (Sun Man) Liu Csien-csün (Liu Jianjun) 15–13, 15–17, 4–15 | 4. | ||
Wang Xiaoyuan Tao Xiaoqiang | Ausztrália (AUS) Lisa Campbell Murray Hocking 15–5, 15–4 | Dánia (DEN) Lotte Olsen Christian Jakobsen 16–17, 15–6, 15–5 | Dél-Korea (KOR) Na Gjongmin (Na Gyeong-Min) Pak Csubong (Park Ju-bong) 7–15, 9–15 | kiesett | 5. |
Torna
Bővebben: Torna az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) | Talaj | 19,350 | 6. | 9,837 | |
Ugrás | 19,337 | 6. | 9,643 | 4.* | |
Korlát | 19,262 | 7. | kiesett | ||
Nyújtó | 19,287 | 9.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,150 | 81.** | kiesett | ||
Lólengés | 19,400 | 8. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,786 | 6. | 58,423 | ||
Csang Csing-csin (Zhang Jinjing) | Talaj | 18,849 | 41. | kiesett | |
Ugrás | 19,212 | 17.** | kiesett | ||
Korlát | 19,299 | 6. | 9,750 | 4.* | |
Nyújtó | 19,237 | 15. | kiesett | ||
Gyűrű | 18,900 | 35.** | kiesett | ||
Lólengés | 19,099 | 17. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,596 | 8. | 58,148 | 4. | |
Sen Csien (Shen Jian) | Talaj | 18,775 | 44.* | kiesett | |
Ugrás | 19,249 | 15.* | kiesett | ||
Korlát | 19,200 | 9.* | kiesett | ||
Nyújtó | 18,650 | 54. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,162 | 12.* | kiesett | ||
Lólengés | 19,187 | 15. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 114,223 | 13. | 57,861 | 5. | |
Fan Pin (Fan Bin) | Talaj | 9,625 | 95. | kiesett | |
Ugrás | 18,675 | 63.***** | kiesett | ||
Korlát | 19,012 | 22.* | kiesett | ||
Nyújtó | 19,375 | 4. | 9,800 | * | |
Gyűrű | 18,987 | 28. | kiesett | ||
Lólengés | 19,549 | 1.* | 9,300 | 8. | |
Egyéni összetett | 105,223 | 64. | kiesett | ||
Huang Hua-tung (Huang Huadong) | Talaj | 18,962 | 33. | kiesett | |
Ugrás | 9,537 | 98. | kiesett | ||
Korlát | 18,912 | 33. | kiesett | ||
Nyújtó | 18,200 | 72.* | kiesett | ||
Gyűrű | 18,500 | 66.* | kiesett | ||
Lólengés | 19,425 | 5.* | 9,712 | 5.* | |
Egyéni összetett | 103,536 | 71. | kiesett | ||
Huang Li-ping (Huang Liping) | Talaj | 9,400 | 99.* | kiesett | |
Ugrás | 19,250 | 12.** | kiesett | ||
Korlát | 19,387 | 1.* | 9,737 | 6. | |
Nyújtó | 18,925 | 39.** | kiesett | ||
Lólengés | 18,875 | 34.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 85,837 | 90. | kiesett | ||
Fan Hung-pin (Fan Hongbin) | Talaj | 19,187 | 20. | kiesett | |
Ugrás | 9,650 | 96. | kiesett | ||
Gyűrű | 19,287 | 8. | 9,762 | 5.* | |
Egyéni összetett | 48,124 | 109. | kiesett | ||
Csang Csing-csin (Zhang Jinjing) Fan Hung-pin (Fan Hongbin) Fan Pin (Fan Bin) Huang Hua-tung (Huang Huadong) Huang Li-ping (Huang Liping) Li Hsziao-suang (Li Xiaoshuang) Sen Csien (Shen Jian) | Csapat összetett | 575,539 |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Döntő | ||
---|---|---|---|---|---|
Pontszám | Helyezés | Pontszám | Helyezés | ||
Mo Huj-lan (Mo Huilan) | Talaj | 19,525 | 8.* | 9,700 | 6. |
Ugrás | 19,537 | 4. | 9,768 | ||
Felemás korlát | 19,237 | 29.** | kiesett | ||
Gerenda | 18,962 | 22. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 77,261 | 13. | 39,049 | 5. | |
Csiao Ja (Qiao Ya) | Talaj | 19,124 | 42.* | kiesett | |
Ugrás | 19,112 | 33. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,550 | 65. | kiesett | ||
Gerenda | 19,049 | 18. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 75,835 | 29. | 38,718 | 11. | |
Mao Jen-ling (Mao Yanling) | Talaj | 19,287 | 26. | kiesett | |
Ugrás | 18,974 | 43. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,287 | 27.* | kiesett | ||
Gerenda | 19,150 | 11.* | kiesett | ||
Egyéni összetett | 76,698 | 18.* | 38,243 | 19.* | |
Liu Hszüan (Liu Xuan) | Talaj | 19,125 | 40.* | kiesett | |
Ugrás | 9,650 | 92. | kiesett | ||
Felemás korlát | 18,987 | 48.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,825 | 28. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 66,587 | 75. | kiesett | ||
Csi Li-ja (Ji Liya) | Talaj | 19,587 | 4.* | 9,637 | 8. |
Ugrás | 19,400 | 12. | kiesett | ||
Felemás korlát | 19,299 | 26. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 58,286 | 81. | kiesett | ||
Kuj Jüan-jüan (Kui Yuanyuan) | Talaj | 19,449 | 13. | kiesett | |
Ugrás | 19,150 | 29.* | kiesett | ||
Gerenda | 18,800 | 29. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 57,399 | 84. | kiesett | ||
Pi Ven-csing (Bi Wenjing) | Ugrás | 9,625 | 94. | kiesett | |
Felemás korlát | 19,575 | 8. | 9,837 | * | |
Gerenda | 18,912 | 25. | kiesett | ||
Egyéni összetett | 48,112 | 91. | kiesett | ||
Mo Huj-lan (Mo Huilan) Mao Jen-ling (Mao Yanling) Csiao Ja (Qiao Ya) Liu Hszüan (Liu Xuan) Csi Li-ja (Ji Liya) Kuj Jüan-jüan (Kui Yuanyuan) Pi Ven-csing (Bi Wenjing) | Csapat összetett | 191,933 | 4. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
***** - öt másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Ritmikus gimnasztika
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | Elődöntő | Döntő | |||
---|---|---|---|---|---|---|---|
Pont | Hely. | Pont | Hely. | Pont | Helyezés | ||
Csou Hsziao-csing (Zhou Xiaojing) | Egyéni | 37,548 | 16.* | 37,116 | 17. | kiesett | |
Vu Pej (Wu Bei) | 36,297 | 35. | kiesett | ||||
Caj Jing-jing (Cai Yingying) Huang Ting Huang Jing (Huang Ying) Cseng Ni (Zheng Ni) Csung Li (Zhong Li) | Csapat | 38,132 | 6. | 37,999 | 5. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Úszás
Bővebben: Úszás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Csiang Cseng-csi (Jiang Chengji) | 50 m gyors | 22,55 | 1. | 3. | A | 22,33 | 4. | 4. |
Csao Li-feng (Zhao Lifeng) | 100 m gyors | 51,70 | 5. | 39. | kiesett | |||
Csao Ji (Zhao Yi) | 100 m hát | 57,17 | 5. | 26.* | kiesett | |||
200 m hát | 2:13,31 | 7. | 39. | kiesett | ||||
Ceng Csi-liang (Zeng Qiliang) | 100 m mell | 1:02,26 | 4. | 8. | A | 1:02,01 | 7. | 7. |
Vang Ji-vu (Wang Yiwu) | 200 m mell | 2:19,13 | 8. | 24. | kiesett | |||
Csiang Cseng-csi (Jiang Chengji) | 100 m pillangó | 53,40 | 2. | 4. | A | 53,20 | 4. | 4. |
Csiang Cseng-csi (Jiang Chengji) Ceng Csi-liang (Zeng Qiliang) Csao Ji (Zhao Yi) Csao Li-feng (Zhao Lifeng) | 4 × 100 m vegyes váltó | 3:43,50 | 5. | 13. | kiesett |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Előfutam | Döntő | Helyezés | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Idő | Hely. | Össz. | Típus | Idő | Hely. | |||
Lö Csing-ji (Le Jingyi) | 50 m gyors | 25,10 | 1. | 1. | A | 24,90 | 2. | |
100 m gyors | 54,90 | 1. | 1. | A | 54,60 | 1. | ||
San Jing (Shan Ying) | 56,10 | 4. | 9. | B | 55,74 | 1. | 9. | |
50 m gyors | 25,71 | 2. | 5. | A | 25,70 | 7. | 7. | |
200 m gyors | 2:04,29 | 8. | 23. | kiesett | ||||
Ho Ce-hung (He Cihong) | 100 m hát | 1:05,87 | 7. | 26. | kiesett | |||
Csen Jen (Chen Yan) (1) | 1:02,62 | 2. | 6. | A | 1:02,50 | 5. | 5. | |
200 m hát | 2:14,74 | 4. | 12. | B | 2:14,37 | 3. | 11. | |
Csen Jen (Chen Yan) (2) | 200 m gyors | 2:03,32 | 5. | 16. | kiesett | |||
400 m gyors | 4:22,55 | 8. | 29. | kiesett | ||||
400 m vegyes | 4:53,87 | 6. | 17. | kiesett | ||||
Vu Jen-jen (Wu Yanyan) | 4:54,07 | 5. | 18. | kiesett | ||||
200 m hát | 2:20,89 | 8. | 28. | kiesett | ||||
200 m vegyes | 2:16,55 | 3. | 10. | B | 2:16,61 | 2. | 10. | |
Lin Li | 2:16,31 | 2. | 4. | A | 2:14,74 | 3. | ||
200 m mell | 2:30,64 | 4. | 9.* | B | 2:33,45 | 8. | 16. | |
Jüan Jüan (Yuan Yuan) | 2:33,89 | 8. | 24.* | kiesett | ||||
100 m mell | 1:11,65 | 8. | 24. | kiesett | ||||
Han Hszüe (Han Xue) | 1:10,40 | 4. | 13. | B | 1:09,90 | 1. | 9. | |
Pu Ji-csi (Pu Yiqi) | 800 m gyors | 8:45,32 | 4. | 12. | kiesett | |||
Caj Huj-csüe (Cai Huijue) | 100 m pillangó | 1:00,89 | 2. | 7. | A | 1:00,46 | 7. | 7. |
Liu Li-min (Liu Limin) | 1:00,18 | 2. | 3. | A | 59,14 | 2. | ||
200 m pillangó | 2:13,12 | 3. | 8. | A | 2:10,70 | 5. | 5. | |
Csü Jün (Qu Yun) | 2:11,35 | 2. | 4. | A | 2:10,26 | 4. | 4. | |
Lö Csing-ji (Le Jingyi) Csao Na (Chao Na) Nien Jün (Nian Yun) San Jing (Shan Ying) | 4 × 100 m gyorsváltó | 3:44,06 | 1. | 3. | A | 3:40,48 | 2. | |
Nien Jün (Nian Yun) Vang Lu-na (Wang Luna) Csen Jen (Chen Yan) (2) San Jing (Shan Ying) Pu Ji-csi (Pu Yiqi) | 4 × 200 m gyorsváltó | 8:13,29 | 3. | 8. | A | 8:15,38 | 8. | 8. |
Csen Jen (Chen Yan) (1) Han Hszüe (Han Xue) Caj Huj-csüe (Cai Huijue) San Jing (Shan Ying) | 4 × 100 m vegyes váltó | 4:09,23 | 1. | 4. | A | 4:07,34 | 3. |
* - egy másik versenyzővel azonos eredményt ért el
** - két másik versenyzővel azonos eredményt ért el
Vitorlázás
Bővebben: Vitorlázás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | ||||
Csien Hung (Qian Hong) | Szörfvitorlázás | (27) | 12 | (19) | 10 | 11 | 13 | 10 | 6 | 12 | 74,0 | 12. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Li Ko (Li Ke) | Europe | 4 | (14) | 5 | (9) | 2 | 7 | 6 | 2 | 3 | 29,0 | 4. | ||
Liu Haj-mej (Liu Haimei) Csi Feng-csin (Ji Fengqin) | Csillaghajó | 15 | 14 | (23) | 21 | 21 | 22 | 21 | 15 | 20 | (23) | 20,5 | 169,5 | 21. |
- Nyílt
Versenyző | Versenyszám | Futam | Pontszám | Helyezés | ||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | ||||
Cao Hsziao-po (Cao Xiaobo) | Laser | 30 | 24 | (32) | 28 | 28 | 29 | 30 | 27 | (38) | 32 | 13 | 241,0 | 32. |
Vívás
Bővebben: Vívás az 1996. évi nyári olimpiai játékokon |
- Férfi
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Je Csung (Ye Chong) | Tőr, egyéni | Rafkat Ruziyev (UZB) 15–4 | Alexander Koch (GER) 15–13 | Szerhij Holubickij (UKR) 14–15 | kiesett | 12. | |||
Vang Haj-pin (Wang Haibin) | Peter Devine (USA) 15–12 | Rolando Tucker (CUB) 11–15 | kiesett | 28. | |||||
Tung Csao-cse (Dong Zhaozhi) | Kim Jongho (Kim Yeong-ho) (KOR) 12–15 | kiesett | 38. | ||||||
Csao Kang (Zhao Gang) | Párbajtőr, egyéni | Ilija Mecskov (BUL) 15–12 | Kaido Kaaberma (EST) 6–15 | kiesett | 24. | ||||
Jen Hszien-tung (Yan Xiandong) | Kard, egyéni | Tony Plourde (CAN) 9–15 | kiesett | 35. | |||||
Je Csung (Ye Chong) Tung Csao-cse (Dong Zhaozhi) Vang Haj-pin (Wang Haibin) | Tőr, csapat | Dél-Korea (KOR) Csong Szugi (Jeong Su-gi) Kim Jongguk (Kim Yong-guk) Kim Jongho (Kim Yeong-ho) 42–45 | A 9. helyért Egyesült Államok (USA) Cliff Bayer Nick Bravin Peter Devine 45–42 | 9. |
- Női
Versenyző | Versenyszám | Selejtező | 32-es főtábla | Nyolcaddöntő | Negyeddöntő | Elődöntő | Bronz- mérkőzés | Döntő | Helyezés |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | Ellenfél Eredmény | |||
Hsziao Aj-hua (Xiao Aihua) | Tőr, egyéni | erőnyerő | Anna Angelova (BUL) 15–4 | Jánosi Zsuzsa (HUN) 15–7 | Giovanna Trillini (ITA) 7–15 | kiesett | 6. | ||
Liang Csün (Liang Jun) | Ferial Salhi (ALG) 15–7 | Anja Fichtel-Mauritz (GER) 10–15 | kiesett | 27. | |||||
Vang Huj-feng (Wang Huifeng) | Alejandra Carbone (ARG) 15–4 | Diana Bianchedi (ITA) 10–15 | kiesett | 29. | |||||
Jen Csing (Yan Jing) | Párbajtőr, egyéni | Kubo Noriko (JPN) 15–10 | Sophie Moressée-Pichot (FRA) 14–15 | kiesett | 25. | ||||
Liang Csün (Liang Jun) Vang Huj-feng (Wang Huifeng) Hsziao Aj-hua (Xiao Aihua) | Tőr, csapat | Izrael (ISR) Ayelet Ohayon Lilach Parisky Lydia Czuckermann-Hatuel 45–29 | Olaszország (ITA) Francesca Bortolozzi-Borella Giovanna Trillini Valentina Vezzali 24–45 | Az 5–8. helyért Franciaország (FRA) Laura Flessel-Colovic Sophie Moressée-Pichot Valérie Barlois-Mevel-Leroux 44–45 | A 7. helyért Lengyelország (POL) Anna Rybicka Barbara Wolnicka-Szewczyk Joanna Jakimiuk 45–32 | 7. |
Források
- China at the 1996 Summer Olympics (angol nyelven). www.olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. július 30.)
- People's Republic of China at the 1996 Summer Olympics. olympedia.org. (Hozzáférés: 2021. január 29.)
- Olimpiaportál
- Kína-portál