Espainiako erlojupeko txirrindularitza txapelketa
Luanda errorea in Modulu:Cycling_race at line 2783:attempt to compare two nil values.
Espainiako erlojupeko txirrindularitza txapelketa 1994az geroztik urtero egiten duten lasterketa da, Espainiako txapeldun izendatzen duena.
Palmaresa
Gizonezkoa
Urtea | Txapelduna | Txapeldunordea | Hirugarrena |
---|---|---|---|
1994 | Abraham Olano | Marino Alonso | Aitor Garmendia |
1995 | Melcior Mauri | Ángel Casero | Aitor Garmendia |
1996 | Iñigo González de Heredia | Álvaro González de Galdeano | Jaime Hernández Bertrán |
1997 | José Enrique Gutiérrez | Joseba Beloki | Juan Carlos Taboas |
1998 | Abraham Olano | Melcior Mauri | Ángel Casero |
1999 | Santos González | Ángel Casero | Álvaro González de Galdeano |
2000 | José Iván Gutiérrez | David Plaza Romero | Álvaro González de Galdeano |
2001 | Santos González | Toni Tauler | Sergi Escobar |
2002 | Igor González de Galdeano | Toni Tauler | Álvaro González de Galdeano |
2003 | Iñigo Chaurreau | Toni Tauler | Mikel Astarloza |
2004 | José Iván Gutiérrez | Luis León Sánchez | Igor González de Galdeano |
2005 | José Iván Gutiérrez | Santos González | Rubén Plaza |
2006 | Toni Tauler | Rubén Plaza | David Herrero |
2007 | José Iván Gutiérrez | Luis León Sánchez | Manuel Lloret |
2008 | Luis León Sánchez | Rubén Plaza | José Iván Gutiérrez |
2009 | Alberto Contador | Luis León Sánchez | Rubén Plaza |
2010 | Luis León Sánchez | José Iván Gutiérrez | Rubén Plaza |
2011 | Luis León Sánchez | Jonathan Castroviejo | José Iván Gutiérrez |
2012 | Luis León Sánchez | Jonathan Castroviejo | Alejandro Marque |
2013 | Jonathan Castroviejo | Luis León Sánchez | Rubén Plaza |
2014 | Alejandro Valverde | Ion Izagirre | Jonathan Castroviejo |
2015 | Jonathan Castroviejo | Gorka Izagirre | Jesús Herrada |
2016 | Ion Izagirre | Jonathan Castroviejo | Alejandro Valverde |
2017 | Jonathan Castroviejo | Mikel Landa | Jesús Herrada |
2018 | Jonathan Castroviejo | Gorka Izagirre | Ion Izagirre |
2019 | Jonathan Castroviejo | Pello Bilbao | Gorka Izagirre |
2020 | Pello Bilbao | Luis León Sánchez | Gorka Izagirre |
2021 | Ion Izagirre | David de la Cruz | Carlos Rodríguez Cano |
2022 | Raúl García Pierna | Oier Lazkano | Xabier Mikel Azparren |
2023 | Jonathan Castroviejo | Oier Lazkano | Lluís Mas |
2024 | David de la Cruz | Markel Beloki | Raúl García Pierna |
23 urtez azpikoa
Urtea | Garailea | Bigarrena | Hirugarrena |
---|---|---|---|
1996 | Aitor González | José Alberto Martínez | Pablo Lastras |
1997 | Aitor González | Francisco Mancebo | José Alberto Martínez |
1998 | Ángel Sainz de la Maza | Unai Uriarte | Aitor Silloniz |
1999 | José Guillén | José Emilio Cacho | José Antonio Pecharromán |
2000 | Juan Gomis | David Herrero | Sergio Pérez |
2001 | Iker Camaño | David Herrero | Alberto Contador |
2002 | Alberto Contador | Víctor Gomes | Manuel Lloret |
2003 | Juan José Cobo | Víctor Gómez | Manuel Lloret |
2004 | Eladio Sánchez | Hernán Ponce | Carlos Abellán |
2005 | José Luis Ruiz | Unai Uribarri | José Antonio Redondo |
2006 | Javier Chacón | José María Alcaraz | Luis Enrique Puertas |
2007 | Rafael Serrano | Sergio Domínguez | Héctor González |
2008 | Arturo Mora | Ángel Madrazo | Lluís Mas |
2009 | Aser Estévez | Garikoitz Bravo | Arturo Mora |
2010 | Jesús Herrada | Andrés Vigil | Albert Torres |
2011 | Mario González Salas | Igor Merino | Omar Fraile |
2012 | Marcos Jurado | Albert Torres | Alberto Just |
2013 | Alberto Just | Marcos Jurado | Mario González Salas |
2014 | Óscar González Brea | Juan Camacho | Marc Soler |
2015 | Diego Tirilonte | Cristián Rodríguez | Álvaro Trueba |
2016 | Martín Bouzas | Gonzalo Serrano | Óscar González del Campo |
2017 | Jaime Castrillo | Sergio Samitier | Martín Bouzas |
2018 | Martín Bouzas | Roger Adrià | Joan Bennassar |
2019 | Xabier Mikel Azparren | Martín Bouzas | Joan Bennassar |
2020 | Raúl García | Jokin Murgialdai | Iván Cobo |
2021 | Igor Arrieta | Pablo García | Enekoitz Azparren |
2022 | Pablo Castrillo | Pablo García | Fernando Tercero |
2023 | Unai Aznar | Hugo Aznar | Javier Ibáñez |
2024 | Aitor Agirre Egaña | Alberto Fernández Reviejo | Luis García |
Emakumezkoa
23 urtez azpikoa
Urtea | Garailea | Bigarrena | Hirugarrena |
---|---|---|---|
2019 | Iurani Blanco | Sara Martín | María Banlles |
2024 | Paula Blasi | Eneritz Vadillo | Nahia Imaz |
Ikus, gainera
Kanpo estekak
- Espainiako Txirrindularitza Federakundearen webgunea: palmaresa
- Datuak: Q3751354